Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G - Szarpie, dławi się, falują obroty (głównie na LPG)

Shock0991 20 Apr 2015 18:59 4020 2
 • #1
  Shock0991
  Level 10  
  Witam serdecznie.
  Problem dotyczy Opla Astry G, 1,8 116 km w gazie.
  Objawy: delikatne falowanie obrotów na benzynie (w szczególności na zimnym silniku); zauważalne i odczuwalne falowanie obrotów na LPG (plus "pierdzenie" wydechu); szarpanie autem na benzynie przy obrotach w zakresie 1200-2700 (na zimnym silniku dość mocno odczuwalne, na ciepłym prawie wcale); potężne szarpanie na gazie przy obrotach jak wyżej (praktycznie nie da się jechać poniżej 3000 obrotów).
  Przeczytałem dziesiątki tematów, setki postów i każdy mówi coś innego. Usterka zaczęła się wczoraj, ale niestety musiałem wyjechać i będę mógł osobiście zająć się autem dopiero w sobotę. Podejrzewam "lewe" powietrze w układzie dolotowym, lub jakiś czujnik temperatury. Silniczek krokowy oraz EGR raczej wykluczam, ale też wyczyszczę. Dzisiaj do auta przyszedł mechanik i stwierdził uszkodzenie zaworów gazu i świece do wymiany. Osobiście nie zgadzam się z taką diagnozą, ze względu na to, że problem występuje również na benzynie, tyle że mniej odczuwalnie. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Czy diagnoza mechanika może być słuszna? Będę wdzięczny za każdą pomoc...
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  pusty20
  Level 25  
  Póki nie zostało nic sprawdzone to każda diagnoza czy jak kto woli wróżba może się okazać słuszna-zarówno Twoja jak i mechanika.Dodatkowo można postawić jeszcze kilka innych równie prawdopodobnych.
  Trzeba zacząć sprawdzać po kolei tezy postawione przez Ciebie oraz przez mechanika.Dodatkowo diagnostyka ułatwiłaby znacznie sprawę i mocno zawęziła "krąg podejrzanych"...
 • #3
  Shock0991
  Level 10  
  Problem został rozwiązany już dość dawno, ale dopiero teraz zamykam. Wszystkiemu winne były wtryski gazu. Wymiana na nowe + regulacja komputera od gazu i autko śmiga bez problemów do teraz. Temat zamykam.