Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1997,czujnik ciśnienia oleju ,,wypluwa"olej,odma nie jest podłączona

20 Kwi 2015 19:18 924 3
  • Poziom 6  
    Witam Was wszystkich drodzy forumowicze. Po raz pierwszy korzystam z jakiegokolwiek forum,dlatego proszę o odrobinę wyrozumiałości względem zamieszczonej treści,ale do rzeczy. Mam scenic`a z 1997 roku benzyna/gaz silnik 2 litry i staram się go naprawiać,remontować,usprawniać jak tylko na to budżet pozwala. Chciałbym jednak rozumieć zasadę jego działania. Dlatego też wychodzę do Was z pytaniem,czy moglibyście mi powiedzieć, co to są za części zamieszczone na zdjęciu poniżej? Ta po lewej jest od wspomagania z tego co zauważyłem choć niepokoi mnie fakt,iż przy skręcaniu kierownicą tryska z niego olej (dlaczego?jak to naprawić?)Natomiast ten drugi zaznaczony element nie jest do niczego podłączony przewodem,który z niego wychodzi-gdzie ma on iść?Jak się ta część nazywa? Próbowałem znaleźć na forum podobnych tematów,ale chyba nikt nie był aż tak niedoinformowany jak ja. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Po lewej stronie czujnik ciś. płynu wspomagania ,można go wymienić ,drugi element to odma powinna być połączona gdzieś w okolicy filtra powietrza dokładnie nie pamiętam
  • Poziom 6  
    wymienić?po prostu wykręcić i wkręcić nowy?tylko tyle? a ta odma?jaką odgrywa role?
  • Poziom 18  
    Tak.
    Odpowietrzenie skrzyni korbowej, skraplacz oleju