Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo S40 99r sprzeglo i kontrolka service

user31 20 Kwi 2015 20:19 567 1
  • #1 20 Kwi 2015 20:19
    user31
    Poziom 8  

Witam mam takie pytanie jakie są oznaki kończącego się sprzęgła ??? ponieważ od nie dawna volvo zaczęło mi szarpać przy zmianie biegów i co raz gorzej jest nim ruszyć. czy to rzeczywiście sprzęgło /?? A jeszcze jedno podstawowe pytanie czy wógole tam jest zwykle sprzęgło na tarczy czy dwu masa ??
    A drugie pytanie jest takie po jakim czasie zaświeci się kontrolka zmiany oleju czy komputer nią steruje czy auto posiada jakiś czujnik ciśnienia lub gęstości oleju ponieważ przejechałem prawie 15 tys km tym oleju a kontrolka jeszcze się nie zaświeciła i właśnie nie wiem czy mam wymienić olej czy mam czekać aż kontrolka się zaświeci a jak ostatnio zmieniłem to musiałem samochód podpiąć pod komputer i inspekcje komputerem usunąć ze był olej zmieniony.

0 1
  • Pomocny post
    #2 20 Kwi 2015 23:43
    szymon198312
    Poziom 30  

Co do sprzęgła to jak się kończy to ciężko się zmienia biegi, a na wysokich biegach dodanie gazu powoduje wzrost obrotów a nie predkosci-tak w skrócie. Co do oleju to komputer nie jest tak inteligentny i nie posiada czujników gestosci- oblicza przebieg i jest on chyba ustawiony na 18 tys, ale wystarczy poszukać w gogle i na pewno się dowiesz

1
  Szukaj w 5mln produktów