Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor samsung ps42a410c1xxc się nie włącza po wyłączeniu bezpieczników

20 Kwi 2015 20:29 3870 7
 • Poziom 10  
  Witam,

  Mam problem z telewizorem - po wyłączeniu i włączeniu korków(bezpieczników) telewizor nie chce się włączyć - jest to za każdym razem. Po jakimś czasie jak podam zasilanie to włączy się sama dioda na 3-4 sec i zgaśnie jakby w ogóle nie było napięcia w telewizorze. I kiedy znowu odłączę wtyczkę od telewizora na jakieś 5 min to sytuacja się powtarza - po podaniu zasilania znowu się zapala dioda na 3-4 sec i gaśnie. ( natomiast jeśli od razu kilkakrotnie bym podawał i odłączał zasilanie to dioda nawet nie mignie ). Miałem już dwa takie przypadki i dopiero za którymś razem telewizor się włączył. Teraz jest już trzeci przypadek i na razie ani rusz :-) jakieś podpowiedzi ?
 • Poziom 33  
  Takie drobiazgi jak model TV, posiadana wiedza i ewentualnie miernik to nie ważne :-)
 • Użytkownik obserwowany
  Przy takiej ilości informacji, wiele stwierdzić nie można, mi natomiast wygląda to na elektrolity w sekcji zasilania telewizora, niewykluczone jednak że to nie tylko one lecz coś poważniejszego.
 • Poziom 10  
  Dacomos napisał:
  Takie drobiazgi jak model TV, posiadana wiedza i ewentualnie miernik to nie ważne :-)


  Model już dodany w temacie. Miernik jest :-) tylko gdzie jakie napięcie sprawdzić. Przy drugim takim przypadku wzrokowo obejrzałem płytę zasilania i wszystkie ścieżki wyglądają OK nigdzie nic się nie przepaliło. Kondensatory nie są wypukłe.
 • Użytkownik obserwowany
  Proponuje próby nagrzania suszarką do włosów kondensatorów elektrolitycznych.
  Jest duża szansa, że to pomoże na chwilę a wówczas diagnoza będzie oczywista.
  Co do mierzenia trzeba sprawdzić czy dochodzi zasilanie na wejście.
 • Poziom 10  
  lespaul972 napisał:
  proponuje próby nagrzania suszarką do włosów kondensatorów elektrolitycznych jest duża szansa ,że to pomoże chodźby na chwilę a wówczas diagnoza będzie oczywista.co do mierzenia tseba sprawdizć czy dochodzi zasilanie na wejście  zasilanie na wejście dochodzi - sprawdziłem. Zabiorę się za te kondensatory - rozumiem że nagrzewać te największe ?

  Nie zdążyłem jeszcze odkręcić nawet jednej śrubki a telewizor już zaskoczył - czyli tak jak w poprzednich sytuacjach dopiero po jakimś czasie. Jeśli w przyszłości sytuacja się powtórzy ( a na pewno się powtórzy ) to zacząć nagrzewać kondensatory ?
 • Użytkownik obserwowany
  Najlepiej te , z nacięciami na kopułkach, najczęściej one są przyczyną . Należy wygrzać kilka z nich w sekcji zasilania początkowego - jest ich pewnie nie więcej niż 6 sztuk, a po wygrzaniu ich spróbować załączyć telewizor

  To,że dopiero za jakiś czas zaskoczy wskazuje na bardzo duże prawdopodobieństwo właśnie uszkodzenia jednego lub kilku kondensatorów.Dzieje się tak zazwyczaj ponieważ elektrolit wysechł i straciły pojemność dlatego słabo się ładują i dopiero za jakiś czas telewizor działa.
  Wydaje się to najsłuszniejsza teorią przy tej sytuacji.
  Jeśli to się powtórzy i po wygrzaniu ruszy masz winowajców do wymiany.
 • Poziom 10  
  Serdecznie dziękuje za wszystkie rady i pomoc !