Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co kupić dwa radiotelefony do wyboru

Marcin305 20 Apr 2015 20:30 1356 4
    Marcin305
    Level 10  
    Witam dwa radiotelefony do wyboru Zastone ZT-V9 czy,
    Baofeng UV-5RE (lub inny nowy sprzęt, w cenie do 180zł z wysyłką na początek) który wybrać i dla czego, dodam że mają mi służyć tylko do odbioru i nasłuchu, więc moc nadawania nie ma dla mnie znaczenia, bardziej interesują mnie wytrzymałość, awaryjność i eksploatacja, nie spodziewam się czegoś super, wiem że to made in china,pozdrawiam
    internick
    Level 35  
    Marcin305 wrote:
    ...mają mi służyć tylko do odbioru i nasłuchu...

Jeżeli nie masz na ten moment gotowych częstotliwości to odradzam. Szczególnie, dlatego, że w tych radiach jest tak wolny skaner, że znalezienie czegokolwiek zajmie wieki.

Ponadto jak już dodasz kilkanaście kanałów do pamięci to będzie je przerzucał z prędkością przypominającą żółwia.

Już lepiej dołożyć i kupić prosty, ale sensowny skaner częstotliwości, np. Uniden UBC69XLT-2.
    tomekm33
    Level 22  
    Skaner, jak wspomina kolega mantoch, do tego antena teleskopowa i będziesz zadowolony. Jeśli już zdecydujesz się na skaner, to napisz gdzie chcesz go używać, bo np. w samochodzie warto mieć antenę na dachu.
    Marcin305
    Level 10  
    Niestety już wczoraj kupiłem ten radiotelefon, a mianowicie Baofenga, bo pisało że można go swobodnie modyfikować, i dostępnych było wiele poradników do poszerzania zakresów, po części byłem właśnie pewny że mam częstotliwości (chodziło o te ze strony włodka gillera), jednak ktoś mi napisał że są bardzo nieaktualne, no trudno od czegoś trzeba zacząć, samo radio nie prezentuje się źle i kasa też nie jakaś wielka, a teraz pytanie jeśli użyje jakieś dobrej anteny, czytałem kilka tematów na elektrodzie o doborze anten jak i o konstrukcji samemu, jaki zasięg nasłuchu byłbym w stanie uzyskać dałoby rade tak ze 20km, obcnie mieszkam 7km od bytowa, pozdrawiam