Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pompa ciepłej wody w układzie pomiędzy piecem, a zbiornikiem z wodą.

waldii001 20 Kwi 2015 23:29 501 0
  • #1 20 Kwi 2015 23:29
    waldii001
    Poziom 10  

Witam,
    mam następujący problem posiadam piec Hef ekoplus ze sterownikiem firmy Geco, problem polega na tym iż, gdy piec nie pracuje- jest w trybie podtrzymania palenia to co jakiś czas załącza mi pompę C.W.U- temperatura na piecu spada wtedy do około 30-35 stopni co jest zjawiskiem złym ponieważ gdy temperatura wody w piecu jest niższa niż temperatura wody użytkowej w zbiorniku to woda w zbiorniku jest wychładzana, i myślałem o zamontowaniu dwóch czujników, w piecu oraz w zbiorniku i wtedy gdy temperatura w piecu będzie niższa niż temperatura wody użytkowej w zbiorniku to poprzez jakiś układ nie powinna się załączać pompa C.W.U, pytanie moje kieruje do was abyście mnie nakierowali najlepiej na jakiś gotowy układ który mógłbym zastosować lub na jakiś prosty schemat zapewne sterownika jakiegoś który by porównywał mi wartości z czujników i podawał sygnał na cewkę stycznika który będzie sterował pracą pompy C.W.U
    Dołączyłem zdjęcie, jeżeli będzie coś dalej niejasne to podam jeszcze więcej szczegółów
    Sterowanie pompa ciepłej wody w układzie pomiędzy piecem, a zbiornikiem z wodą.

1 0