Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird nie wysyła poczty ONET IMAP z Niemiec, w Polsce OK

Ro-bo 20 Kwi 2015 23:36 1371 8
  • #1 20 Kwi 2015 23:36
    Ro-bo
    Poziom 2  

Mam problem z programem Thunderbird.
    Skonfigurowany do obsługi ONET IMAP działa w Polsce poprawnie, po wyjeździe do Niemiec, przy próbie wysłania wiadomości po pewnej chwili pojawia się informacja z tekstem;
    "Wysyłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ upłynął termin czasu połączenia z serwerem SMTP. Należy spróbować ponownie lub skontaktować się z administratorem sieci".
    Pragnę nadmienić że port serwera SMTP mam ustawiony 465, podpowiedziano mi abym go zmienił na 25, żadna z tych prób nie pomogła.
    Zanim zmieniłem POP na IMAP wszystko działało poprawnie w Polsce i Niemczech. IMAP jest dla mnie wygodniejszy bo używam dwóch komputerów, tablet i smartfona, w zależności od sytuacji.
    Jak wyślę pocztę z Niemiec bezpośrednio z ONETU wszystkie wiadomości pojawiają się na innych urządzeniach,
    Tablet również nie wysyła wiadomości, gdy miałem POP tablet działał poprawnie. Czy ktoś może mi pomóc?

• #3 22 Kwi 2015 00:13
    Ro-bo
    Poziom 2  

Z podziękowaniem dla Artur k. za chęć pomocy rozwiązania mojego problemu.
    Muszę dodać że bezpośrednio na ONET porty mam ustawione następująco;
    Serwer IMAP: imap.poczta.onet.pl
    Typ zabezpieczeń: SSL
    Port: domyślny lub 993
    Serwer SMTP: smtp.poczta.onet.pl
    Typ zabezpieczeń: SSL
    Port: domyślny lub 465
    W ustawieniach Thunderbird porty mam ustawione dokładnie tak samo.
    Uwaga co zaobserwowałem Ważne!!! Mieszkam w różnych punktach Niemiec, głównie korzystam z routerów w miejscu pobytu, dzisiaj właśnie zmieniłem adres zamieszkania: jest router, jest internet i co; poczta chodzi idealnie, i tablet i smartfon i laptop, bez problemu pocztę wysyłam i odbieram, nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać.
    Domyślam się że chodzi tu o zablokowane porty w przypadku niektórych routerów, tylko czy ktoś mi podpowie jaki numer portu ustawić dla terenu Niemiec żeby był uniwersalny i aby działał na terenie Niemiec bezproblemowo???

• #4 22 Kwi 2015 01:10
    Artur k.
    Admin grupy audio

Ro-bo napisał:
    tylko czy ktoś mi podpowie jaki numer portu ustawić dla terenu Niemiec żeby był uniwersalny i aby działał na terenie Niemiec bezproblemowo???

Nie ma czegoś takiego jak numer portu na terenie Niemiec. Numer portu musi być dokładnie taki, jaki jest podany przez dostawcę poczty. Tylko po tym porcie jest możliwe połączenie z tym konkretnym serwerem poczty. Z każdego zakątka świata jest tak samo.
    Port to jest powiedzmy jak numer drogi. Masz tylko jedną drogę na całym świecie prowadzącą do konkretnego miejsca, żadną inną nie dojedziesz.

• #5 22 Kwi 2015 21:59
    Ro-bo
    Poziom 2  

Też mi się tak wydaje, tylko jak wytłumaczyć fakt autentyczny.
    W McDonald's w Tübingen jest Hot Spot, nie było możliwości wysłania poczty z Thunderbirda, próbowałem po kilka razy i nic, tylko opocja z Onetu, w Kusterdingen to samo,
    w Brodenbach dokładnie taka sama sytuacja, od wczoraj jestem w Laufen i tutaj żadnego problemu z wysyłaniem poczty z Thunderbirda. Muszę nadmienić że wszystkie te miejsca to routery w prywatnych domach, bo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, wyjątkiem był McDonald's w Tübingen. Jeżeli te routery miały zablokowane porty SMTP, lub dostawca Internetu miał je zablokowane, to właściciel routera musiał mieć ustawiony inny port??
    A tak przy okazji, bo nie jestem w temacie, jeżeli ONET poczta ma IMAP Port 993 a SMTP Port 465 to w Thunderbirdzie powinienem mieć tak samo wszystko ustawione ?
    Nadmieniam że mam.
    Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje z moją pocztą?
    Załączam zrzut ekranowy po próbie wysłania poczty
    Thunderbird nie wysyła poczty ONET IMAP z Niemiec, w Polsce OK

• #6 23 Kwi 2015 00:13
    Artur k.
    Admin grupy audio

Ro-bo napisał:
    Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje z moją pocztą?

Przecież tłumaczę Ci od początku tej dyskusji. W routerach są zablokowane porty (jak widać nie we wszystkich - zależy kto sobie jak ustawił), lub przypisane do czegoś innego. Trzeba albo odblokować, albo ustawić przekierowanie portów na inne numery i wówczas te inne wpisać w programie pocztowym.
    Różne serwery poczty są różnie skonfigurowane, mogą używać innych numerów portów niż nasze. Dla przykładu popularne w UK Yahoo używa 995 i 587. Widocznie w Niemczech najczęściej używa się innych portów dla poczty niż u nas, stąd te nasze często są zablokowane lub używane do czegoś innego.

• #7 23 Kwi 2015 18:29
    Ro-bo
    Poziom 2  

Super serdeczne dzięki, rozumiem że tu gdzie teraz korzystam z Internetu port którego używa mój Thunderbird nie jest zablokowany?

• #8 23 Kwi 2015 20:16
    Artur k.
    Admin grupy audio

Skoro działa to pewnie nie jest.

• #9 19 Sie 2015 15:13
    Krzemmol
    Poziom 8  

Może się komuś jeszcze przyda w innym przypadku (SMTP). Przy próbie wysyłania poczty z Thunderbird (na serwerach Onetu) pojawiał się komunikat "Wprowadź hasło dla użytkownika ..." mimo poprawnie zapisanego hasła. Okazało się, że trzeba się zalogować na serwerze Onetu na swoją pocztę i w "Ustawienia poczty - Dane konfiguracyjne" ustawić przełącznik SMTP na WŁ (miałem na WYŁ) i po problemie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME