Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki 55" Czy kolejny Samsung?

Ragless 21 Kwi 2015 00:06 1353 12
  • #1 21 Kwi 2015 00:06
    Ragless
    Poziom 15  

Witam

Miałem okazje i pozbyłem się samsunga 55ES6890 Teraz czas na zakup kolejnego TV. Proszę o poradę co wybrać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon 30m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? od 1m do 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i pod kątem ok 30 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W salonie są 3 okno
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Był 55ES6890
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szybki smartTV (tego brakowało w poprzednim TV), Dobry obraz, 3D ( dobre dla dzieci)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
    10 .Jakie urządzenia? BR sporadycznie, przenośny dysk twardy filmy divX,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej mat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Rózne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1%
    16. Preferencje co do marki? Samsung ze względu na Smart
    17. Preferencje co do wielkości? 55">
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Plastyczny obraz, nierównomierne podświetlanie, clouding, słabe kolory - a może to wina kalibracji, męczenie oczu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Ma mieć

Główne wady poprzedniego TV to słaby: Smart TV ( brak aktualizacji przeglądarki, Brak obsługi klawiatury bezprzewodowej na niektórych aplikacjach np. youtube.0 Obraz był słaby a może jak nie umiejętnie kalibrowałem? Testowałem ustawienia ludzi z forum. Gwarancja się skończyła ( tv miałem 3 lata) Teraz tak patrzyłem na Samsunga 55H6400 szału nie ma ale ma nowszy smartTV.

0 12
  • #2 21 Kwi 2015 00:30
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Cześć, jeśli zależy Ci na Smart TV, to faktycznie pośród modeli 2014 najlepsza platformę zaprezentował Samsung, jednak jednocześnie muszę Cię zmartwić - w modelach 2015 wszyscy producenci wprowadzają nowe platformy i wielce prawdopodobne, że będzie problem z aktualizacją obecnych, o ile w ogóle.

H6400 to całkiem udany model, jednak jeśli Ci nie podpasował spójrz na H7000. Może być trochę ponad budżet, ale zdecydowanie warto dołożyć.

Zobacz ich fachowe testy:

H6400 http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

H7000 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-ue55h7000-lcd-led-3d-full-hd-se-r1030

Co do kalibracji wedle ustawień innych - taki zabieg mija się z celem. Pamiętaj, że odpowiednio przeprowadzona kalibracja to taka, która odpowiednio wykwalifikowana osoba wykona w Twoim w domu przy użyciu specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

Zajmują się tym profesjonaliści, proponuję wpisać w Google "kalibracja TV ISF", znajdziesz firmy z odpowiednimi certyfikatami.

0
  • #3 21 Kwi 2015 01:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 21 Kwi 2015 11:43
    Ragless
    Poziom 15  

Witam
    A możesz przybliżyć temat nowej platformy w smartachch? Ja chyba zostanę przy 55h6400 bo 55h7000 ma taką samą platformę smart co 55h6400. A czy duża różnica bo cenie jest ok 2000zl

0
  • #5 21 Kwi 2015 13:57
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Smart taki sam, jednak TV już z innej półki.

Producenci w modelach 2015 porzucają stare platformy, wprowadzając zupełni inne, nowe systemy. Podczas wcześniejszej zmiany platformy użytkownicy zasadniczo zostali na lodzie, bez możliwości aktualizacji do nowej wersji, teraz też nie będzie takiej możliwości, a aktualizacje starego systemu będą znikome. Jeśli więc zależy Ci bardzo na platformie Smart, może warto wstrzymać się z zakupem ?

Samsung - Tizen

Philips, Sony, Sharp - Android TV

Panasonic - Firefox OS

LG - webOS

0
  • #6 21 Kwi 2015 20:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To zupełnie inna klasa telewizorów.
    Samsung, LG, Thomson - wide color, Quantum DT
    Philips, Sony, Sharp - nowy Android 5,0
    LG nowy interfejs 2,0
    Sharp - zupełnie nowe modele , projektowane od zera.

0
  • #7 24 Kwi 2015 15:27
    macijowu
    Poziom 15  

Bardziej skłaniałbym się na twoim miejscu w kierunku Philipsa. Po tym co Cię denerwuje w telewizorach powinieneś poszukać czegoś z bardziej naturalnym i lepszym kolorystycznie ekranem.

0
  • #8 24 Kwi 2015 18:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie Tak !

0
  • #9 23 Maj 2015 09:00
    Ragless
    Poziom 15  

Witam

W końcu kupiony 55h6400
    Nie obyło się bez wymiany po zakupie gdyż pierwszy posiadał subpiksele i nierówności w podświetlania matrycy co widać było na czarnym. Po wymianie na kolejny egzemplarz wszystko jest ok. Teraz tylko pozostaje dobrze postawiać parametry obrazu

0
  • #10 23 Maj 2015 09:42
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Bardzo dobry wybór. Polecam tryb kino - dają najlepsze odwzorowanie spośród trybów fabrycznych ;)

0
  • #12 23 Maj 2015 11:21
    Ragless
    Poziom 15  

Wiem wiem czytałem na ten temat. Zobaczymy jak będzie myślę że postęp w dziedzinie TV jest tak duży że nie ma co inwestować w wysokie modele na lata. Wcześniej miałem model 55ES6890 wtedy kupiłem za 6000zł po 3 latach sprzedałem za 2800 i za 3000zł kupiłem 55H6400. Na razie na plus zauważyłem postęp w Smart TV szybciej działa, w jakości aż tak nie odczułem różnicy chyba jeszcze muszę pokombinować z ustawieniami. A plus tej zmiany może wydawać się że tv jest na gwarancji ( nie mówię tutaj w kontekście kurzu ale o całym TV )
    A jak będzie czas pokaże może ..

0
  • #13 23 Maj 2015 12:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Super podejście - szacun.

0