Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon 1200 D - Nie mogę uzyskać połączenia prz USB

Fiołolog 21 Apr 2015 01:46 906 3
    Fiołolog
    Level 8  
    Jak w temacie- podłączam kabelek i do aparatu i do kompa, aparat włączony, nie mogę uzyskać połączenia . Jakiś jest odgłos, że podłączam, ale komputer go nie czyta. Program EOS Utility pisze: Conect your camera, i w ogóle zero reakcji jak włączam :( . Oprogramowanie z płytki zainstalowałam, pracuję na Windowsie 7. Ktoś wie, gdzie robię błąd? :(
    gabik001
    Level 37  
    Mam nadzieję że użyłaś kabelka z zestawu. To po pierwsze. Po drugie zrestartuj komputer i wtedy podłącz aparat, włącz go i zaczekaj aż go zobaczy komputer i zainstaluje sterownik. Jeżeli to nie pomoże spróbuj zmienić port do którego podłączasz aparat.
    pepe150
    Level 36  
    Podłączasz przez porty z przodu obudowy, przez jakiś HUB czy bezpośrednio z tyłu kompa?
    Najpewniejsze są te z tylu, ostatnio ze zwykłą cyfrówką miałem podobny problem, a podłączałem ją z przodu obudowy.
    Fiołolog
    Level 8  
    Nie mam nic z tyłu kompa, z boku kompa są USB. Próbowałam włączać i wyłączac. Kabelek jest z zestawu. Gniazda USB też zmieniałam.

Dodano po 6 [minuty]:

Teraz patrzę, że w opakowaniu był drugi kabel- moze to jakiś USB był dołączony do torby i mi ktoś w karton wrzucił... mimo to, z kabelkiem podpisanym 'Canon" też nie chce działać ...

Dodano po 30 [minuty]:

W ogóle dźwięk jest, że coś podłączam, nie wyświetla mi jednak, że podłączyłam. Momentami jest ytlko informacja, że brak sterowników do urządzenia czy coś (system mam po angielsku) :P Ale nie ściąga ani nic... nie wiem też, czy usb nie jest walnięte... A zainstalować nic nie chce :(

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Chyba to USB- poprosiłam wspóllokatorkę, by sprawdziła aparat, u niej w kompie wyświetla. Mnie na chwilę wyświetliło- kliknęłam- i zaraz napis, że źródła brak. A że momentami mi modem rozłącza i problemy były z dyskiem zewnętrznym- myślałam, że to on się popsuł- chyba to znaczy, że coś mi się porobiło z wszystkimi gniazdkami USB i muszę do serwisu zanieść :(. Dzięki serdeczne za próby pomocy :)