Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P5QL PRO - Nie działa żadna klawiatura USB

21 Kwi 2015 09:17 1131 13
 • Poziom 10  
  Witam,

  Mam następujący problem. Wczoraj moja córka próbowała na siłę podłączyć przewodową klawiaturę do USB na front panelu. Powyginała piny w gnieździe i prawdopodobnie doszło do jakiegoś zwarcia. Od tego momentu żadna klawiatura USB nie działa pod żadnym portem, ani tym wbudowanym w płycie ani podłączanych do płyty. Dotyczy to pracy w systemie jak i poza nim. Po prostu nie działa. Chociaż po podłączeniu klawaturka przewodowa mruga lekko 3 diodami a system po włączeniu kompa nie chce się ładować dopóki nie odłączę klawiatury. Co dziwne inne urządzenia na usb działają czyli myszka, pendrive. Mam również klawiaturę bezprzewodową Logitech K340, która przestała działać (mruga na przemian zielona i czerwona dioda). Wgrałem ponownie nowy bios (na szczęście mam klawiaturę na PS2, która działa) ale nic to nie dało.

  Jakieś pomysły co się mogło stać?

  Z góry dzięki za pomoc
  Jacek

 • Poziom 43  
  Na początek odłączenie od płyty uszkodzonego panelu z gniazdami USB i sprawdzenie wtedy.
 • Poziom 10  
  Sprawdziłem. Problem pozostaje.

 • Poziom 43  
  W Biosie masz włączoną obsługę klawiatur USB?
 • Poziom 10  
  Mam włączoną w Biosie obsługę USB. Klawiatura nie działa ani przed uruchomieniem systemu ani w systemie (windowsie). Po podłączeniu pod usb mrugają mi wszystkie trzy diody, a proces ładowania systemu nawet się nie rozpoczyna tylko mam niebieski ekran startowy ASUS'a. Po odłączeniu klawiatury system zaczyna się ładować.
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Podmień klawiaturę jeszcze na jakąś inną, wykonaj reset Biosu, spróbuj użyć aktywnego huba USB.
 • Poziom 10  
  Podmieniłem i działa, chociaż wcześniej próbowałem jeszcze z inną i nie działała.
  Ciekawe jest to, że ta klawiatura, która nie działa (mruga), poprawnie działa podpięta do laptopa.

  Nie wiem o co chodzi.
 • Użytkownik usunął konto  

 • Poziom 43  
  @Recoil83 Jest to powiązane z buforem klawiatury w systemie, i nie ma nic wspólnego z tym że klawiatura nie działa w momencie trwania POST.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Tak inne urządzenia pod usb działają. Jak wspomniałem w pierwszym poście po manewrach córci odkryłem powyginane piny w gnieździe usb, które stykały się z metalową osłoną gniazda.

  Nie mniej podłączyłem inną klawę i działa więc porty usb są sprawne, natomiast ta uszkodzona nie działa z żadnym stacjonarnym kompem ale z laptopem jest ok. Może jakaś niewielka różnica w napięciach?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Cytat:
  Sprawa wydaje mi się dziwna, skoro klawiatura działa podłączona do laptopa a na stacjonarnym nie przechodzi POST, za to działają inne urządzenia USB i PS2 to faktycznie mogła ulec uszkodzeniu część logiki odpowiedzialna za rozpoznanie klawiatury na USB.


  Czy to jest problem sprzętowy czy programowy?
 • Poziom 10  
  W pierwszym poście jest informacja o tym, że wgrałem najnowszy bios. Operacja ta nie przyniosła żadnego skutku.