Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odgłos strzelania z karabinu g17-10-gz-50 gazowy grzejnik wody przepływowej

krzysio_899 21 Kwi 2015 10:56 840 5
  • #1 21 Kwi 2015 10:56
    krzysio_899
    Poziom 2  

Witam serdecznie, od paru dni jak piecyk jest zimny i się nagrzeje min. 2 minuty to po wyłączeniu ciepłej wody jest taki odgłos jak na filmie (jak by ktoś strzelał z karabinu). zanim wezwę fachowca który powie mi ze piecyk do wymiany albo będzie coś wydziwiał (nie wiadomo na kogo trafię) wolę mieć zarys co to może być. może jakoś zakamieniony jest .... albo.... co o tym myślicie?

-1 5
  • #2 21 Kwi 2015 21:06
    eljarkos
    Poziom 20  

Jak na moje ucho to problem z zespołem wodnym. Uderzenia ciśnienia wody. Trzeba rozebrać zespół i posprawdzać elementy. Piecyk już leciwy, ale naprawialny.

1
  • #4 26 Kwi 2015 14:19
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Hałas może powodować również jakaś luźna uszczelka na starym zaworze przelotowym albo na baterii, niekoniecznie w piecyku. Należy przyjrzeć instalację (usunąć przecieki jeśli są), na starych zaworach kierunek przepływu (woda pod grzybek), w cieknących bateriach wymienić głowicę itd. Oczywiście termet również do konserwacji.....na marginesie to już zabytek. Wykręcanie armatury wodnej z piecyka pozostaw dla fachowca ze stażem, mów od razu że chodzi o starego termeta.

0
  • #6 06 Maj 2015 11:48
    krzysio_899
    Poziom 2  

dziękuje wszystkim za odpisanie, jest to zapewne problem z zespołem wodnym (tak ogólnie ) bo przy zakręceniu ciepłej wody a jednocześnie puszczaniu zimniej i po 5 sek. zakręceniu zimnej problemu nie ma

0
  Szukaj w 5mln produktów