Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp Aquos LC40LE540E - Niesprawne (?) porty HDMI

panbubel 21 Apr 2015 12:49 1692 1
 • #1
  panbubel
  Level 8  
  Posiadam TV Sharp Aquos LC40LE540E są w nim 4 gniazda HDMI.
  Na HDMI nr 4 działają wszystkie urządzenia, które podłączam (dekoder, PS3, wszystkie laptopy), a na pozostałych tylko PS4 i jeden z komputerów (HP Pavilion dv7-1230ew).
  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jaka może być przyczyna?
 • #2
  Polon_us
  Level 42  
  Powodów takiej sytuacji trudno określić zwykle są to problemy HDCP. Gniazda HDMI są bardzo "czułe" i łatwo się blokują/uszkadzają. Szczególnie w sytuacji, kiedy podłącza/odłącza się wtyczkę przewodu HDMI, kiedy telewizor jest włączony. Tego nie powinno się robić. Również częste zmiany urządzeń podłączonych do danego gniazda również nie są wskazane.

  W kolegi przypadku można spróbować podstawową rzecz tj. odłączyć telewizor fizycznie od sieci zasilającej na kilka minut. Jeśli to nie pomoże, to można spróbować przywrócenie do ustawień fabrycznych. Telewizor powinien mieć taką opcję. W takim przypadku wszelkie uprzednio dokonane ustawienia trzeba będzie przeprowadzić ponownie.

  I na przyszłość - wszelkie podłączanie/odłączanie przewodów HDMI tylko przy wyłączonych urządzeniach - telewizor i cokolwiek jest podłączone do drugiego końca przewodu HDMI.