Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana wyglądu ładowania i logowania w Windows 7

21 Kwi 2015 12:58 657 5
  • Poziom 16  
    Witam!
    W komputerze który używam najczęściej mam zainstalowany Windows 7. Chciałbym nadać mu "uroku " Windowsa 98. Zmieniłem już kompozycję i tapetę oraz wygląd ikon. Pozostaje jeszcze wygląd ekranu ładowania i logowania. Czy zna ktoś jakiś sposób na zmianę wyglądu tych ekranów na styl klasyczny? Proszę o pomoc, z góry dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wpisujesz w 'Wyszukaj programy i pliki' Regedit
    HKey Local Machine(otwierasz)
    Software a następnie Microsoft, potem Windows, następnie Current Version, potem Authentictas, LogonUI, Bacground, klikasz na drugi wyświetlony plik(zmieniasz dane wartości na 1). Zamykasz rejestr, otwierasz Komputer>OS:C>Windows>System32>Folder oobe>Tworzysz nowy folder(nazwa koniecznie backgrounds) w ten folder wklejasz obrazek ładowania z Windowsa 98(pamiętaj, żeby obrazek był porównywalny z rozdzielczością Twojego monitora, nie więcej niż 256KB. Po wklejeniu zmieniasz nazwe na backgroundDefault.
    W tym momencie powinieneś mieć wszystko okej, sorry, że tak długo, ale krócej nie umiałem :D
  • Poziom 16  
    Dziękuję za odpowiedź. Niestety od razu pojawił się problem - po wpisaniu Regedit
    HKey Local Machine w wyszukiwarce plików i programów nie wyświetlił mi się żaden plik. Co mam teraz zrobić?
  • Poziom 42  
    Najpierw uruchom regedit a potem w nim szukaj odpowiednich kluczy.
  • Poziom 16  
    Zrobiłem wszystko jak trzeba, lecz pomimo tego mam dalej wygląd Windows 7... :(

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

I do tego nie mogę nic edytować poniewaz wyskakuje mi ze program przestał działać i wszystko się wyłącza. Pomocy!
  • Poziom 16  
    Witam po dłuższej przerwie.
    Pomimo tego że wszystko zrobiłem według instrukcji - nie zadziałało. Zatem bardzo zależało by mi na ponownym, dokladniejszym wytlumaczeniu, lub na załączeniu odpowiedniego obrazka z Windowsem 98 w odpowiednim rozmiarze, formacie, rozdzielczości itp. (ponieważ sądzę ze właśnie przez niewłaściwy obrazek, modyfikacja nie zadziałała ). Proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.