Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awe 6316 - dziwny kod błędu nie opisany w serwis manual

daniel37 21 Kwi 2015 15:21 1167 7
  • #1 21 Kwi 2015 15:21
    daniel37
    Poziom 2  

Witam, posiadam pralkę Whirlpool AWE 6316.

Skutkiem usterki jest wyświetlanie się diod pranie zasadnicze i blokada klapy świeci ciągle oraz miga przycisk start. Brak możliwości włączenia programu.

Dopływ wody otwarty, filtr czysty.

Odłączałem od zasilania jak i resetowałem praleczkę w czasie resetu migaja wszystkie diody po czym wraca do sygnalizacji wyżej opisanej.

Prosze o jakies sugestie.

0 7
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #2 21 Kwi 2015 19:50
    skryn
    Admin grupy AGD

F08. Grzałka jest popsuta.
    Albo masz jakiś dziwnie wygenerowany błąd.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #3 21 Kwi 2015 19:58
    TONI_2003
    Moderator

1
  • #4 21 Kwi 2015 20:01
    daniel37
    Poziom 2  

Oczywiście, że ją sprawdzę ale gdyby była popsuta to komunikat wyglądał by nieco inaczej czyli paliła by się czerwona dioda serwisowa bo to krytyczna usterka czyli przerwa w obwodzie grzałki.

Po mojemu mogą nawet nie wyświetlać błędu te diody. Tylko normalny stan praleczki.

Nie potrafię czytać płytki drukowanej mój trop jest inny, czy posiada ktoś zdjęcie tej płytki z zaznaczoną ścieżką jakie elementy odpowiadają za obwód wyświetlania sygnału otwartych drzwiczek?

Do pralki będę miał dopiero jutro dostęp dlatego póki co gdybam w ciemno.

0
  • #5 21 Kwi 2015 23:32
    zhudomel
    Specjalista AGD

daniel37 napisał:
    Witam, posiadam pralkę Whirlpool AWE 6316.

Skutkiem usterki jest wyświetlanie się diod pranie zasadnicze i blokada klapy świeci ciągle oraz miga przycisk start. Brak możliwości włączenia programu.

Dopływ wody otwarty, filtr czysty.

Odłączałem od zasilania jak i resetowałem praleczkę w czasie resetu migaja wszystkie diody po czym wraca do sygnalizacji wyżej opisanej.

Prosze o jakies sugestie.
    Ja tu nie widzę żadnego błędu, tylko spauzowany program. Prawdopodobnie ktoś poważnie nacisnął przycisk start i go złamał lub uszkodził wyłącznik pod nim. Mógł też moduł wyskoczyć z zatrzasków i jest głębiej niż powinien. Zdjęcie słabe, ale najbardziej mi wychodzi ta ostatnia hipoteza (widać wciśnięte pokrętło wyboru programów). Tak czy inaczej trzeba zajrzeć pod maskownicę; oczywiście przy wyłączonym zasilaniu.
    Jest jeszcze możliwość, że ktoś grzebał i źle poskładał: pokrętło wyboru programów powinno być zamontowane do maskownicy na wierzchu a nie pod spodem.

0
  • #6 22 Kwi 2015 01:29
    peter falk
    Specjalista AGD

Tu jest szereg nieprawidłowości, i jak Kolega napisał wyżej: natury mechanicznej. Trzeba wszystko w panelu doprowadzić do naturalnego porządku, a następnie dalej obmyślać taktykę naprawy.

zhudomel napisał:
    Mógł też moduł wyskoczyć z zatrzasków

Jeśli "grzebacz" nie przykręcił obudowy modułu oryginalnymi torxami, to mogło się tak zdarzyć, ale przy ..... użytkowniku pralki - zdarzyć się mogło dużo ......
    =========
    Usterka jest "gdzieś". Symptomów jej- ze strony użytkownika oraz/ też naprawiacza brak :(

0
  • #7 22 Kwi 2015 10:45
    daniel37
    Poziom 2  

Jak ściągnąć panel w tym ustrojstwie?

0
  • #8 22 Kwi 2015 22:52
    daniel37
    Poziom 2  

temat rozwiązany okazał się triak w obwodzie po zmostkowaniu wszystko śmiga jak należy

1