Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA pomoc kopiowanie i wstawia -

robert55555 21 Kwi 2015 16:13 1410 11
  • #1 21 Kwi 2015 16:13
    robert55555
    Poziom 7  

Witam. Mam plik o nazwie "spis_" w którym mam nagrane nastepujące makro:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

..............
    Chodzi mi o to aby VBA wstawiło mi określona funkcję w określoną komórkę i za każdym razem ta funkcja była powiększona o wartość 1,czyli mamy "Spis 2 pobiera dane z pliku "dane"wiersza 3, mamy "Spis4" pobiera dane z wiersza 4. W makro jest okreslone w które komórki ma wstawic określoną funkcję pobierania określonych, konkretnych danych z zeszytu" Dane_" .Kazdy spis który utworzy w momencie otwarcia się aktualizował. Nie wiem jak to zrobic . Proszę o pomoc.

0 11
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 21 Kwi 2015 16:19
    robert55555
    Poziom 7  

Tu jest Plik o Nazwie "Spis_" z nie podpietym makrem,makro nie jest zarejestrowane bo nie mógł bym podesłac tego pliku.

0
  • #3 21 Kwi 2015 20:02
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witaj
    Co to jest za rejestrator, który dodał po kilka dodatkowych nawiasów?
    Miał bardzo silny rekord (2 razy)

Dodano po 38 [minuty]:

Musi być tak wiele plików Spis_ jako ciągi w 'Dane'?

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Cytat:
    ActiveWorkbook.SaveAs funkcja

funkcja - to jest zmienna? z skad to pochodzi? np. Spis_0001.xls ?

Dodano po 41 [minuty]:

No, tak Przetestuj to

0
  • #4 22 Kwi 2015 15:10
    robert55555
    Poziom 7  

Witam. Efekt osiągnięty połowicznie. Za to dziękuję. Dlaczego połowicznie. Mam do utworzenia 5000 "Spis_" i teraz przykładowo mam w "Spisie_" osiem komórek, w których będzie funkcja, która będzie pobierała dane z Zeszytu"Dane_" tą metodą muszę kliknąc do kazdego spisu nowo utworzonego i też do każdej komórki, czyli musiał bym około 40000 razy kliknąć. Jak widomo zajmnie to duzo czasu. Chodzi mi o to aby w momencie otworzenia SPisu obojetnie jakiego automatycznie samo pobierało dane z folderu "dane" i go automatycznie aktualizowało, tzn wszystkie komórki jednocześnie. Mozę potrzeby jest przycisk automatyczne (odswież, pobierz dane). Prosze o pomoc.

-1
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #5 24 Kwi 2015 20:04
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Miałem problemy z ìntenetom. Tylko teraz było.

robert55555 napisał:
    teraz przykładowo mam w "Spisie_" osiem komórek, w których będzie funkcja

W pliku zobaczym max 6(7) komórki, która wypełnia makro. Na tej podstawie i wykonane makro. Nie można odgadnąć, co jest siódmym i ósmym.
    robert55555 napisał:
    będzie funkcja, która będzie pobierała dane z Zeszytu"Dane_"

W pliku Dane_ nie widać żadnych funkcji.
    Zadałem kilka pytań (patrz wyżej), w odpowiedzi tylko komentarze.
    Rozumiem, że masz w głowie jakiś plan. Ale jeśli potrzebujesz pomocy, podaj więcej informacji.

0
  • #6 29 Kwi 2015 16:06
    robert55555
    Poziom 7  

Witam. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje.
    W pliku "Spis" jest 6 komórek do których mają być zaciągnięte dane z pliku"Dane".
    Przepraszam napisałem osiem, a jest 6 komórek, bo dwie pozostałe wsiągają dane z którejś tych 6. Przepraszam za swój błąd.
    Makro które kolega utworzył, jest ok, są tylko dwa błędy(może za duże słowo) wg mnie. Tak utworzone makro ściąga dane do każdej komórki, ale żeby to ściągneło to muszę za każdą komórka kliknąc na połaczenie z plikeim"DANE". Zebyśmy się dobrze zrozumieli. Mam mieć 5000 spisów do utworzenia i 6 komórek w spisie, to muszę kliknąc 40000 razy na połaczenie z plikiem "dane". Wiadomo ileś to czasu zajmuje. Nie wiem czy się to da, ale chodzi mi oto; że tworze sobie 5000 "Spisów" i w momencie np. każdego otwrzenia tych spisów dane automatycznie się zaciągneły z pliku "Dane" lub inny sposób który ograniczy liczbe kliknieć na połaczenie z plikiem "dane". To jest jedna rzecz.

Druga to chodzi mi o to aby makro wstawiało nazwę odpowiednią nazwę dla "Spis" i zarazem do komórki "c4"wstawiało liczbę taka jaka ma spis. Tak jak wyglądało moje makro., czyli mam "Spis_0101" do komórki "c4" wstawiło wartość "101", i komórka "c4 w arkuszu"a" ma wygladać 0111-64-0111-00000101/15; natomiast dla "spis_5000" do komórk i "c4"arkuszu"a" wstawiło wartość 5000, czyli ma ta komórka "c4" w arkuszu"a"wygladać 0111-64-0111-00005000/15. Wszystko zależy od numeru spisu!
    Makro które podawałem coś takiego robilo.

Plik "dane" w nim dane napływają róznie, jednego dnia jest danych 100 a innego jest 500. Każdego następnego dnia chce utorzyć tyle spisów ile danych nowych się pojawiło.

0
  • #7 29 Kwi 2015 16:53
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

robert55555 napisał:
    Makro które podawałem coś takiego robilo.

Tu jest jego kopia:

Jeszcz patrz Twoj post #1
    Mam cztery oczy (okulary), ale nawet z dziesiątym czasem nie widać "c4".
    Widzę nawet że ciągi są podwajane (który jest niepotrzebny), ale nie c4.
    robert55555 napisał:
    dane automatycznie się zaciągneły z pliku "Dane"

Ustawienia dla mojego Excel'a włączone automatyczne ponowne obliczanie formuł, więc dane odnowienia.
    robert55555 napisał:
    ma wygladać 0111-64-0111-00000101/15

Oprócz 0101 więcej nic nie zależy od pliku "Dane"?(np /15, 0111, 64)
    robert55555 napisał:
    nim dane napływają róznie, jednego dnia jest danych 100 a innego jest 500. Każdego następnego dnia chce utorzyć tyle spisów ile danych nowych się pojawiło.

robert55555 napisał:
    "Spis4" pobiera dane z wiersza 4

Czyli każdy dzień będzie inny list "Spis0002", "Spis0003" itd.?

0
  • #8 29 Kwi 2015 17:33
    robert55555
    Poziom 7  

Jeszcz patrz Twoj post #1
    Mam cztery oczy (okulary), ale nawet z dziesiątym czasem nie widać "c4".
    Widzę nawet że ciągi są podwajane (który jest niepotrzebny), ale nie c4.

W "c4: nie ma fukcji exela. i jej nie powinno być ale pocztaek mojego makra wstawiał tak jak napisąłem ostatnio.

Dodano po 1 [minuty]:

ilośc spisów bedzie uzalezniona od ilosci danych które sie pojawią, każdego dnia. Tylko czasem moge nie zrobic spisow z jednego dnia tylko z 2 dni czy wiekszej liczby dni, kwestia czy będe miał na to czas.

Dodano po 3 [minuty]:

U mnie tez jest właczone"Ustawienia dla mojego Excel'a włączone automatyczne ponowne obliczanie formuł, więc dane odnowienia." tylko jak mam utworzyć 2 spisy to na połacznie z plikiem "Dane" musze kliknąc 12 razy. a chciałbym max 2 razy. Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Tworzy sie Spis i z automatu zaciaga dane.

Dodano po 20 [minuty]:

w "Spie" mam tak: opcje praogramu exela-formułu-odklikniete automatycznie. Zrobiłem makrem 2 spisy i musiałem kliknąc 12 razy na połaczenie z plikniem "dane" aby było wszystko ok. A chciałbym max 2 razy.

0
  • Pomocny post
    #9 29 Kwi 2015 19:08
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

robert55555 napisał:
    W pliku "Spis" jest 6 komórek do których mają być zaciągnięte dane z pliku"Dane".

W makro widzę, że dane są pobierane z pliku arkusz1.xls w folderze C:\Dane_\
    Utworzony plik z danymi na dysku C i nie trzeba nic kliknąć. Wystarczy otworzyć plik Spis_xxxx. Testowano to.
    Jaka jest rzeczywista ścieżka do plików danych?

0
  • #10 03 Cze 2015 16:37
    robert55555
    Poziom 7  

Dziekuję wszystko jest ok.

0
  • Pomocny post
    #11 21 Gru 2015 06:41
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

0
  • #12 21 Gru 2015 16:18
    robert55555
    Poziom 7  

Slicznie dziękuje. Oto mi chodziło. Mam nadzieje że pkt 6 poszły na kolegi konto.
    Czy będe mógł w przyszłości zwrócoć o pomoc do kolegi?

0