Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L 3 drzwi - zablokowane drzwi kierowcy

21 Kwi 2015 17:56 2979 3
  • Poziom 8  
    Witam, mam bardzo wielki problem.

Ostatnio uszkodził mi się mikrostyk w samochodzie. Postanowiłem, że w domowym warsztaciku z instrukcjami z forum spokojnie sobie poradzę. Rozebrałem boczek, próbowałem wymienić mikrostyk, ale okazało się, że kupiłem nie taki co trzeba. Z racji tego, że nie miałem więcej czasu na zabawę (mikrostyk mogłem dostać tylko w sieci) postanowiłem wszystko złożyć i poczekać aż przyjdzie prawidłowy.

O wielkie moje zdziwienie, gdy złożyłem zamek, boczek zamknąłem samochód (otwieranie działało bez problemu) do czasu aż nie zadziałał centralny zamek, wtedy już wszystko przestało działać.

Nie mogę teraz otworzyć drzwi kierowcy, tak jakby zamek się zablokował, drzwi pasażera i bagażnik się otwierają, ale drzwi kierowcy z żadnej strony, kluczykiem ani za pomocą centralki nie chcą puścić zamka.

Teraz jak drzwi są zablokowane nie mogę wymontować boczka a nawet gdyby to nie mam pojęcia co mógłbym zrobić, żeby je odblokować.

POMOCY!!!

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    pasios napisał:
    co mógłbym zrobić,

Zdemontować fotel kierowcy aby zrobić sobie miejsce do pracy.
    Następnie pozostaje tylko zdjąć lub zerwać boczek drzwi i dobrać się do zamka.
  • Poziom 8  
    CameR napisał:
    pasios napisał:
    co mógłbym zrobić,

Zdemontować fotel kierowcy aby zrobić sobie miejsce do pracy.
    Następnie pozostaje tylko zdjąć lub zerwać boczek drzwi i dobrać się do zamka.

Zerwać boczek w sumie mogę, chociaż bez urwania zaczepów się nie obędzie, tylko co dalej? Co mam z tym zamkiem zrobić? Jego śruby mocujące są umieszczone na boku drzwi i w ogóle nie ma do nich dostępu.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    pasios napisał:
    Co mam z tym zamkiem zrobić?

Zniszczyć obudowę,
    zastanowić się nad jego budową i działaniem
    zwolnić zapadkę odpowiedzialną za rygiel.

Gdybyś nie grzebał samodzielnie, wystarczyłoby dobrać się do przewodów dochodzących do zamka a tak to ... zaoszczędziłeś.