Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tablet HP TouchPad, HSTNH 129C - Server error, nie ładuje się system.

Lesio123321 21 Kwi 2015 20:21 1824 5
  • #1 21 Kwi 2015 20:21
    Lesio123321
    Poziom 2  

Witam. Posiadam Tablet HP TouchPad i problem z nim jest taki iż po włączeniu go, ustawieniu języka, połączenia z siecią, ładuje się i wyskakuje "Server Error. Please visit hpwebos.com/support to help resolve this problem" i tak w kółko. Nie wiem co zrobić a potrzebuje go. Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 02 Maj 2015 14:01
    siwy98755

Poziom 16  

Witaj wykonaj hard reset jeżeli ci nie pomoże to wgranie oprogramowania poprowadzę cię krok po kroku wtedy i go postawimy

1
  • #3 24 Maj 2015 16:17
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

siwy98755 napisał:
    wykonaj hard reset
    Właśnie jestem "na świeżo" po powyższej procedurze i trafiłem na ten temat... gdyż po owym "hard reset" trzeba wybrać język w tym HP TouchPad , następnie sieć Wi-Fi z dostępem do internetu, połączyć się i ... błąd serwera jak poniżej.
    Lesio123321 napisał:
    po włączeniu go ustawieniu języka połączenia z sięcią ładuje się i wyskakuje Server Error Please visit hpwebos.com/support to help resolve this problem
    Po kliknięciu na OK ... powraca do wyboru języka... i tak w kółko , końca nie widać.
    Powyższa strona ze wsparciem ... jest już "bez wsparcia"
    Tablet HP TouchPad, HSTNH 129C - Server error, nie ładuje się system.
    http://h20158.www2.hp.com/hpwebos/sorry_page.html

A ewentualne wsparcie od strony Palm , też jest "bez odpowiedzi" bo zmieniają wszystko na swej stronie
    http://mynewpalm.com/

Po kilkunastogodzinnych poszukiwaniach informacji o w/w HP TouchPad hstnh-129c
    http://downloads.help.palm.com/webosdoctor/rom/touchpad
    http://forum.xda-developers.com/wiki/HP_Touchpad
    wszystkie linki i tak zaczynają prowadzić do strony palm.com , która jest w przebudowie.

Tylko zastanawiam się co by to dało, bo zapewne po wgraniu na nowo całego tego webOS i tak chyba trzeba by było się "zalogować" ... czyli procedura z wyborem języka , sieci .. i nieudaną próbą pobrania "terms & conditions" do akceptacji.

Jakieś pomysły jak można to ominąć.

Najśmieszniejsze jest to że kolega powierzył mi powyższego TouchPada działającego, miałem tylko sprawdzić czy da się z niego coś jeszcze wykrzesać... a namieszałem tak że teraz nawet głupiej gierki na nim nie uruchomi.

Bo rozglądam się już za możliwością wrzucenia innego OS w stylu Android'a ... fajnie jakby miał już polski język zaimplementowany.
    http://forum.xda-developers.com/wiki/HP_Touchpad/Flashing_Guide

Dodatkowo na stronie http://www.hpwebos.com/us/ podają że uruchomili nowe projekty "open source" bazujące na webOS , czyli Enyo i Open webOS ... ale jakoś mnie to nie przekonuje.

Czy to dobry pomysł dla tego tableta?
    (przypominam że obecnie nie mam "dostępu" do jego uruchomionego systemu)

0
  • #4 24 Maj 2015 19:19
    siwy98755

Poziom 16  

witaj wgranie open surence ubije go do konca uszkodzony boot masz naprawa tylko poprzez jtag posiadam taki

-4
  • #5 24 Maj 2015 22:17
    gsm_virus

siwy98755 napisał:
    witaj wgranie open surence ubije go do konca uszkodzony boot masz naprawa tylko poprzez jtag posiadam taki

Czyli to że nie pobiera z serwera tekstu licencji do zaakceptowania , to wina boot? Powiem że ciężko mi to przyjąć do wiadomości, bo albo to jakieś "twoje wyimaginowane teorie, albo celowo wprowadzasz w błąd by na PW ściągnąć do siebie ludzi i na nich zarobić.
    OK, więc postaram się załatwić interfejs JTAG na dniach (tylko czy zdobędę tako co obsłuży Qualcomm APQ8060) , a Ciebie proszę o podpowiedź "z czym będę mieć do czynienia" .

0
  • #6 09 Sie 2015 22:17
    gsm_virus

Ponieważ od ostatniego posta mija już ponad 2 miesiące, a w temacie tylko na PW user siwy98755 wciskał mi dalej bajki że powyższe usterka to wina BOOT i że musi to robić przez Jtag ... ale więcej nic nie potrafił odpowiedzieć i uzasadnić czym , jakim , no i gdzie podpiąć tego jtag'a...
    temat sam musiałem ogarnąć i znależć rozwiązanie "niekończącego się błędu logowania" na HP TouchPad.

Rozwiązanie znalazłem i tablet HP TouchPad znowu dało się zalogować do WebOS ;-P .
    Winnym okazał się proces pobierania licencji z serwera palm.com (serwer nie działa, wsparcie dla WebOS wygasło), a raczej wina jest tego że na serwerze palm.com nic nie ma.
    Aby nasz tablet zaczął znowu być funkcjonalny , ktoś z forum wsparcia HP udostępnił tzw. HP Web OS - bypass activation , który widnieje później na liście aplikacji pod nazwa HP WebOS Account = Dr. Skipped FirstUse

Poniżej przedstawię procedurę, jaką musiałem uczynić by tablet znowu był funkcjonalny.
    Zadziała tylko w przypadku zapętlonego braku akceptacji licencji, które kończy się błędem "Server Error. Please visit ... " i tylko można zamknąć komunikat kliknąć "Close" i całość "w kółko Macieju" zaczyna się od nowa.
    Ale do rzeczy, mowa tu o modelu HSTNH-I29C (WiFi) , na którym to przetestowałem z pozytywnym skutkiem ,
    i nie wiem czy również zadziała na modelu HSTNH-I30C (3G att) ale to już rozważania nie na ten temat, więc jak ktoś ma możliwość i chce to niech ryzykuje na własną rękę.

Wszystko wykonywałem pod systemem Windows XP , ale i z Win. 7 lub wyższymi nie powinno być problemów.
    Komputer musi mieć zainstalowaną obsługę aplikacji Java =-> https://java.com/en/download/
    oraz w miarę aktualne biblioteki Net framework =-> Link do Microsoft
    Resztę plików potrzebnych do "obejścia tworzenia konta WebOS" zamieszczę w załącznikach na dole tego posta.

WebOS bypass account activation.
    1. Bateria w tablecie musi być naładowana minimum w 50% lub więcej... gdyż przerwanie procesu aktywacji/aktualizacji z powodu braku zasilania może doprowadzić do całkowego uszkodzenia oprogramowania zawartego na w/w tablecie i już go nie uruchomimy, co będzie wiązało się z większymi wydatkami na wizytę w serwisie komputerowym.
    2. Pobierz plik/załącznik NovaCOM sterowniki.zip , rozpakuj i wybierz odpowiedni plik instalatora sterowników NovacomInstaller_x....msi zgodny ze specyfikacją sytemu operacyjnego.
    Rozpoznasz odpowiedni plik po końcowej nazwie , ...x32.msi dla systemów 32 bitowych , i analogicznie ten z końcówką x64 należy uruchomić pod kontrolą 64 bitowego systemu.

Instalator standardowo zainstaluje sterowniki w lokalizacji podobnej z tą przykładową: C:\Program Files\Palm, Inc
    Po instalacji sprawdź powyższa ścieżkę, bo dostęp do tego folderu z nazwą Palm, Inc będzie dość ważny.

2. Pobierz plik/załącznik nova uImage.zip , rozpakuj a następnie z tego rozpakowanego folderu skopiuj i wklej plik nova-installer-image-topaz.uimage do wcześniej wspomnianego folderu \Palm, Inc

3. Pobierz 2 pliki Palm terminal.part1.rar oraz Palm terminal.part2.rar , to podzielone na dwie części (part y) archiwum RAR , bo miało ponad 55MB wagi, a na forum elektrody załącznik może mieć max.50MB.
    Powyższe dwa pliki trzymać w jednym miejscu i rozpakować (rozpakuje się jako jeden folder).
    W tym archiwum znajdują się 3 pliki: novaterm.exe , TerminalControl.dll , devicetool2.jar
    Wszystkie 3 trzeba skopiować i wkleić do folderu o nazwie: terminal w folderze: Palm ,
    standardowa lokalizacja: C:\Program Files\Palm, Inc\terminal .

4. Upewniamy się że nasz tablet HP TouchPad jest wyłączony :!:
    Wyłącza się go gdy jest uruchomiony poprzez przytrzymanie ponad 5 sekund przycisku Power , (ten na górze przy prawym rogu) ;-) , następnie z wyświetlonych opcji wybieramy podświetlone na czerwono Shut Down.

5. Gdy tablet jest już całkowicie wyłączony, wciskamy klawisz od pogłaśniania Volume + (góra prawej strony tableta, górny przycisk)
    i podłączamy z tak wciśniętym przyciskiem Vol+ nasz kabel USB do tableta i nie puszczamy przycisku aż do pojawienia się ikony USB
    na ekranie tableta (to oznacza że do tej pory wszystko idzie dobrze).
    Jeżeli pojawi się komunikat o potrzebie restartu systemu z powodu instalacji nowego urządzenia, należy je wykonać.
    Po restarcie powtórzyć procedurę z wciśniętym przyciskiem głośności Vol+ podczas podłączania kabla USB.

6. Otworzyć folder ...Palm\terminal
    dla pewności uruchomić (poprzez podwójne kliknięcie) plik novaterm.bat
    Następnie uruchamiamy program novaterm.exe , gdy już widzimy okno uruchomionej aplikacji nowaterm.exe ,
    wystarczy kliknąć na przycisk Connect
    Przykład prawidłowego połączenia novaterm z tabletem
    Następnie z tego samego folderu terminal uruchamiamy plik: devicetool2.jar
    Jak masz dobrze skonfigurowaną maszynę Java , to plik powinien zostać wykonany i uruchomiony w Javie.
    Jak plik zacznie wykonywać procedurę i nawiąże połączenie z tabletem ... wówczas logo USB na tablecie zmieni się na małe kółko z logo HP.

Jak wystąpią jakieś problemy z devicetool2.jar i nie będzie skojarzony z usługa maszyny Java ... trzeba go skojarzyć np. za pomocą opcji Otwórz za pomocą ...
    i wybrać Java Platform binary

Możliwe jest też za uruchomienie z lini komend CMD poniżej przykład z domyślną ścieżką lokalizacji pliku

Code:
    java -jar C:\Program Files\Palm, Inc\terminal

Od teraz nie wolno odłączać ani nie możesz sam zakończyć procedury np. poprzez zamknięcie wcześniej uruchomionych aplikacji novaterm i devicetool .

Nasz tablet HP TouchPad po zakończeniu wykonywania skryptu i pomyślnym zakończeniu całego procesu oznajmi nam to dwoma dźwiękowymi kliknięciami, w dodatku sam się zrestartuje i będzie już ZALOGOWANY w systemie WebOS :D
    Dopiero wówczas tablet można odłączyć od portu USB.

PS.
    Mi podczas pierwszego użycia tego narzędzia po zakończeniu procedury, pojawił się błąd nowaterm i dodatkowo sypnął błędem pakiet NET framework ... ale tablet już był w trakcie procedury, więc cierpliwie czekałem, ale uruchomiłem Menadżer zadań i widziałem że Java pracuje nad skryptem.
    Więc zdaj się na cierpliwość i intuicję.

Jak rzeczywiście widać będzie że "nic nie chce ruszyć" ... odłącz tablet i wykonaj tzw. twardy reset tableta... wciskasz równocześnie przycisk Power , Volume + , przycisk Menu/Home i tak trzymasz jakieś 15 - 30 sekund.
    Jak nic się nie uszkodziło to się zrestartuje i będzie widać małe logo HP w kółku , pulsujące do czasu ponownego uruchomienia.

Powyższą procedurę sprawdzałem pod Windows XP (32bit), tablet to: HP TouchPad 32GB
    Codename: HP Tenderloin
    Wifi Model: HSTNH-I29C

PS 2.
    Co do systemu WebOS, nie mam zamiaru go trzymać na tym tablecie, bo klient se zażyczył Androida , więc siłą rzeczy WebOS był mi tylko potrzebny do włączenia na nim tzw. trybu Developer Mode (webos20090606) i KitKat 4.4.4 niedługo będzie hulał na tym sprzęcie.

6