Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamykanie-otwieranie zamka elektromagnetycznego impulsem z alarmu

21 Kwi 2015 21:01 705 9
  • Poziom 6  
    Witam
    wszystkich jeżeli nie w tym dziale prosze o przeniesienie i o pomoc...

Chciałbym mieć zamykane drzwi
    ( zamek elektromagnes+ zasuwka+alarm z pilotem)

Mam zamek elektromagnes (-+wchodzi,+-wychodzi) taki samochodowy wychodzą z niego dwa piny aby wysunąć trzeba dać +do+ a -do- a wsunąć odwrotnie czyli
    +do- a minus do plusa (tak jak silnik w lewo,w prawo zmiana +z-

Mam też alarm SNYA z quada jest tam opcja taka że daje tylko plusa po naciśnieciu przycisku..

Co trzeba zrobić?
    Jak to podłączyć ?
    Mam podłączone ale tylko zamyka..żeby otwierało trzeba by było dać jakieś przekaźniki ?

Można też zrobić tak że jak alarm da impuls żeby otwierał,drugi impuls zamykał(zmiana +- -+) trzeci otwierał,czwarty zamykał itd

Jestem początkującym prosze niech mi ktoś pomoże...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Potrzebujesz przerzutnik bistabilny albo cały sterownik centralnego zamka.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    A jak otworzysz jeżeli elektromagnes się uszkodzi ? Takich rozwiązań się nie stosuje. Należy użyc elektrozaczepu/domofony /.
  • Poziom 6  
    Wtedy wejdę bramą,która jest zamykana na 2 zamki...
    A taki przerzutnik to można z czegoś zrobić?
    Czy lepiej kupić w jakimś elektronicznym sklepie?
    Jest też taka opcja żeby zamontować elektromagnes z furtki ale nie ma jak bo mam zwykła futryne jaK do Drzwi pokojowych... Dużo by było przeróbek z tym zamkiem..
  • Poziom 32  
    Przy elektrozaczepie przeróbki minimalne/zamek klasyczny/.
  • Poziom 6  
    No tylko że ja mam normalną futryne pokojową... a tam nie za bardzo jest jak zamontować elektromagnes...
    A specjalny taki mniejszy kosztuje 100zł+ a tyle nie będę inwestował...
  • Poziom 14  
    Przerzutnik możesz zrobić na układzie NE555 za kilka złotych i przyda się jakiś mostek H do sterowania tym elektromagnesem. Na pewno tam jest elektromagnes? Te samochodowe siłowniki od zamków są oparte o silniki z przekładnią. Jakbyś nie dostał mostka H tanio to możesz użyć przekaźników. Nawet sam przerzutnik można zrobić na przekaźnikach ale to mało opłacalne.

Nawiasem uważaj na te NE555 bo lubią wariować od zakłóceń. Kiedyś robiłem przerywacz kierunków do starego motocykla to po odpaleniu silnika z kierunków robił się stroboskop. Jeśli to ma być zamek do pomieszczenia z czymś cennym to lepiej mniej to na uwadze.
  • Poziom 32  
    A gdzie zamontujesz siłownik ?
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Spanish_Inquisition napisał:
    Nawiasem uważaj na te NE555 bo lubią wariować od zakłóceń. Kiedyś robiłem przerywacz kierunków do starego motocykla to po odpaleniu silnika z kierunków robił się stroboskop.

To znaczy, że miałeś źle zaprojektowany układ i/lub zamontowałeś go w niewłaściwym miejscu.
    NE555 jest bardzo dobrym układem między innymi właśnie ze względu na swoją niezawodność.
  • Poziom 14  
    Zrobiłem wszystko co w mojej mocy. Dodałem filtrację i ekranowanie całego układu przez aluminiową obudowę. Zmieniłem przewód zapłonowy na przewód wysokiej klasy. Efekt i tak był marny. Przerywacz działał poprawnie dopiero gdy stanąłem za motocyklem i zasłoniłem go własnym ciałem. Może moja wiedza jest zbyt mała ale takie problemy miała masa osób która robiła taki przerywacz. Przy samochodzie nie było takiego problemu jak i pewnie przy każdym pojeździe z nowszym układem zapłonowym.