Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup narzędzi do firmy remontowo-budowlanej.

21 Kwi 2015 22:24 2145 13
  • Poziom 6  
    Witam, jako że będę miał do wydania troszkę pieniążków proszę o pomoc z wyborem zestawu narzędzi. Firma zajmująca się robotami remontowo-budowlanymi. Głównie docieplenia, ale zdarzają się jakieś skuwanie schodów, parapetów itp. W zimie to raczej wchodzimy w regipsy, więc też przydałby się odpowiedni osprzęt. Postawiłem na Boscha ze względu na to iż mam w mojej miejscowości serwis gdyby coś było nie tak no i 3 lata gwarancji na sprzęt. Oto moje wybory:

1. Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 2-28 DFV SDS-plus (L-BOXX)
    2. Młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 VC
    3. Mieszalnik Bosch GRW 18-2
    4. Szlifierka kątowa Bosch GWS 26-230 LVI
    5. Radio budowlane Bosch GML 50
    6. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 18 VE-2-LI (2x4.0Ah L-BOXX)
    7. Szlifierka kątowa Bosch GWS 17-125 CIX
    8. Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 8-45 DV SDS-max
    9. Akumulatorowe nożyce do cięcia styropianu. (ale czy to ma sens?) do tej pory używane piły ręczne, ale chciałbym poprawić jakość cięć i szybkość oraz pozbyć się kulek wszędobylskich.

Wiadomo, docieplenia więc dobra młotowiertaka musi być. Pracując na domkach jednorodzinnych główne zadanie to wydajne kołkowanie. Około 800 kołków zakładam na jeden domek. Wiertło 10mm. Uźywana będzie też do kotwienia rusztowań = wiertło 14mm. Jak się sprawdzi ten Bosch? Jakaś alternatywa?

Co do młota wyburzeniowego to zdarza się większe kucie, ale czy z tym nie poradzi sobie młot z pozycji 8? Czy może do kucia parapetów coś mniejszego się znajdzie?

Mieszalnik obowiązkowy do mieszania klejów itp.

Szlifierki kątowe do cięcia rur, ewentualnie coś poszlifować.

No i pozycja 6 czyli pomoc przy regipsach i wnetrzach. Wystarczy na takie prace czy należy zaopatrzyć się w jakieś wersje udarowe?

Proszę o pomoc z dobraniu zestawu. Budżet raczej nie jest na pierwszym planie ale nie chciałbym wydać niepotrzebnie kasy.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.
  • Poziom 30  
    Co do szlifierek kątowych to przy dużej nie praktyczne bardzo odstające zabezpieczenie obracania osłony tarczy zmniejszające głębokość cięcia, a co do małej szlifierki, 1700W to aż prosi się o większe tarcze(150) moc szlifierki wykorzystana, głębokość cięcia a tarcze to już teraz idzie kupić jakie się chce.
  • Poziom 6  
    Czyli model GWS 17-150 CI Profession lepiej się sprawdzi? A co polecisz z większych szlifierek? Jak wogole wytrzymałość takich małych i 1700 wattowych wygląda?
  • Poziom 35  
    Zrezygnowałem z markowego sprzętu. Doszedłem do wniosku że lepiej opłaca się kupić kilka sztuk tańszego sprzętu. Kupuje cztery sztuki szlifierek kątowych Black&Decker, CD115-XK, 700 WW (po 99 zł) i przez cały okres gwarancyjny mam zapewniony dostęp do sprawnego sprzętu. Po gwarancji nie bawię się w naprawy tylko kupuje następne.
  • Poziom 6  
    Ja zważając na to iż pieniążki będą z dotacji tzn około 40 tyś chciałbym kupić porządny sprzęt. Oczywiście cała kwota nie pójdzie na elektronarzędzia, ale chciałbym naprawdę dobry sprzęt. Co do szlifierki kątowej dużej to jaki model najlepiej wybrać z Boscha?
  • Poziom 12  
    Odradzam Bosch GBH 2-28 DFV bo to nieudana konstrukcja i na jego miejsce polecam Bosch GBH 2-26 DFR - sprawdzona i niezawodna.
  • Poziom 6  
    2 26 z tego co widze wszedzie polecana, wiec na nia chyba postawie. A mial ktos do czynienia z nozami termicznymi? Chodzi o pozbycie sie kulkowania i przyspieszenie ciecia styropianu, bo recznie pilka to chyba juz przezytek. Zas wydac na 4 szt akumulatorowych nozyc ponad 5 tys zl to troche duzo. Wie ktos jak wydajne sa takie noze?
  • Poziom 26  
    Himiko napisał:
    J... Dobry sklep z narzędziami budowlanymi masz tutaj - https://axam.net.pl/ można się potargować w każdym razie sprzęt z górnej półki, a nie jakieś chińskie badziewie.
    Nie chcę wszczynać off-topicznej polemiki, ale przy braku reakcji na podobne sformułowania muszę się odezwać:
    Szanowny kolego, nie pisz bzdur. 99,9% tych Twoich górno-półkowych narzędzi jest produkowane w Chinach i pisanie z pozycji speca-znawcy o chińskim badziewiu świadczy o - grzecznie to nazywając, - próbie oparcia swojego autorytetu na wyświechtanej propagandowej mieliźnie. To, że za 1zł możesz kupić śrubokręt, a za 50zł wiertarkę, to nie fuszerstwo chińskich inżynierów a ukłon chińskiego marketingu w kierunku biedaków. Tak, biedaków. Ten sam chińczyk na drugiej zmianie wyprodukuje to co nazywasz wypasem, ale to już będzie nie na Twoją (i większości z nas) kieszeń. To co piszę, też nie jest odkrywcze, więc proszę o niepodejmowanie dyskusji.
    Jeszcze tylko to, co każdy, bez specjalnego wysiłku może wyszukać w ciągu paru sekund:
    Dec 1993 Established M...a (China) Co., Ltd. (MCC, plant in China, started production from Jul.1995)
    Nov 2000 Established M...a (Kunshan) Co., Ltd. (MKC, plant in Kunshan, China, started production from Jun.2002)
    Established in 1995, the H...i plant in Zhanjiang, China has expanded repeatedly over the years. The most recent expansion took place in 2005 and doubled plant area to 55,000 square meters.
    (China) B...ch employs close to 53,000 associates (as per April 1, 2015) and operated 62 legal entities and facilities, with sales of 52.1 billion yuan in fiscal 2014.

itd, itp.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Thunder55 napisał:
    Odradzam Bosch GBH 2-28 DFV bo to nieudana konstrukcja i na jego miejsce polecam Bosch GBH 2-26 DFR - sprawdzona i niezawodna.

Cześć

Właśnie stoję przed wyborem młoto-wiertrarki i już miałem wybrany model Bosch 2-26 DFR ( miałem przyjemność nim pracować )ale w sklepie sprzedawca mówi, że za kilka lat może być problem z częściami do tego modelu i poleca mi nowy model 2-28 DFV w podobnej cenie. Możesz kolego uzasadnić dlaczego ten nowy model jest nieudany? W necie sporo opinii na jego temat i raczej pozytywne. Dodam, że szukam sprzętu do prac domowych, coś tam wywiercić w betonie, czasem może podkuć. I mam nadzieję, że starczy mi do końca życia bo za często używana nie będzie a taki sprzęt na wyposażeniu trzeba mieć aby nie pożyczać ciągle od sąsiada.
  • Poziom 12  
    @tomsz666. Opinia wystawiona ponad rok temu :D wzięta z informacji od sprzedawców, serwisantów Boscha i innych użytkowników (podobno miały jakąś wadę przez co się sypały). Było to jakiś czas temu, jak jest teraz - nie wiem ale widzę, że to chyba najczęściej kupowany młotek Boscha. Jak potrzebujesz mocny, uniwersalny młotek - bierz śmiało, 3 lata gwarancji jest :) Jak na sprzęt domowy to wysoka półka więc na pewno posłuży długie lata. Ja jestem zwolennikiem posiadania wiertarki bez udaru osobno no ale co kto woli :)
    A jeżeli chodzi o dostępność części to zanim zajedziesz taką boschkę w warunkach domowych to już zdążą 10 następców wyprodukować :D U mnie w domu pracuje taka "boszka" już 20 lat :)
  • Poziom 14  
    Rozmawiałem z serwisantem i mówił, że tam przez ten system vibration control coś się sypie ale to przy wykorzystywaniu raczej codziennym zarobkowym no i części droższe niż do 2-26 DFR. Jeżeli chodzi o złe opinie na temat niebieskiego boscha to pewnie dlatego, że na rynku było/jest sporo podróbek i jeśli ktoś taką pracował i ona padła to nie trudno się domyślić jaka będzie opinia. Do domu przy użytkowaniu sporadycznym powinna spisywać się celująco. Z racji tego, że różnica w cenie jakieś 5zł wybiorę chyba ten nowszy, mocniejszy 2-28 DFV. Do tego jeszcze zestaw wierteł makita 17el. w walizce i jestem przygotowany na ewentualny remont czy drobne prace domowe. Koniec z pożyczaniem.
  • Poziom 19  
    Lepiej weź wersję DV bez wymiennej główki (mniej elementów do psucia się), a za zaoszczędzone pieniądze kup celme prcr 10/6
  • Poziom 14  
    Kolego właśnie dlatego że ma wymienną główkę to jest lepszy bo nowa kosztuje połowę tego co naprawa mocowania bez wymiennej. Wybrałem model 2-26 DFR. Mam nadzieję, że będzie służył długie lata.
  • Moderator Elektrotechnika
    tomsz666 napisał:
    Do tego jeszcze zestaw wierteł makita 17el. w walizce i jestem przygotowany na ewentualny remont czy drobne prace domowe. Koniec z pożyczaniem.

Jeśli chodzi o osprzęt to wybrałbym Bosch lub IRWIN. Wiertła Makity są słabej jakości
    a w pracy ważny jest sprzęt a osprzęt bardzo ważny zarówno dla pracy sprzętu jak również operatora.