Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autocom CDP+USB - nie wykrywa

trzebos 22 Apr 2015 06:37 91761 8
 • #1
  trzebos
  Level 8  
  Witam
  Mam kabel diagnostyczny DELPHI - Autocom Delphi CDP+USB.
  Po podłączeniu do komputera, urządzenie nie jest wykrywalne. Jak wejdę do Menadżera Urządzeń to wyskakuje Autocom CDP+USB i żółty pytajnik. Dzieje się tak niezależnie do jakiego komputera przyłączę kabel. Mam jakieś sterowniki zainstalować?
 • #2
  BORG

  Level 19  
  Tak. Sterowniki powinny być na płycie, która była dołączona do Autocom.
 • #3
  autoas
  Level 42  
  Z zakupem masz też wsparcie techniczne.
 • Helpful post
  #4
  grala1
  VAG group specialist
  Oczywiście, inaczej program go nie będzie widział.
  Wskaż w menadżerze lokalizacje sterowników.
  Sterowniki będą w miejscu zainstalowania programu bądź w Windows/system32/drivers.
 • #5
  trzebos
  Level 8  
  Poradziłem sobie, dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.
 • #6
  autoas
  Level 42  
  Podłączyłeś do auta?
 • #7
  grala1
  VAG group specialist
  BORG wrote:
  Tak. Sterowniki powinny być na płycie, która była dołączona do Autocom.

  Na płycie nie ma sterowników.
  Podczas instalacji program zapisuje je na dysk i po instalacji powinien być interfejs wykryty i wtedy same sterowniki powinny się zainstalować, a jak nie, to wskazać folder w Windows.
 • #8
  trzebos
  Level 8  
  Po podłączeniu interfejsu do komputera, sterowniki się same nie instalują, bo wyskakuje błąd.

  Z problemem poradziłem sobie tak:

  1. Wszedłem do menadżer urządzeń
  2. Prawym na Autocom CDP+USB i żółty pytajnik potem -> Aktualizuj oprogramowanie sterownika następnie -> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika potem -> Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze. Na liście znalazłem na pierwszej pozycji Autocom, klikając na to w prawym oknie wybrałem VCI (Diagnostic Unit) Serial Port później dalej i sterowniki się ładnie zainstalowały na laptopie.


  Teraz chcę sobie zainstalować Autocom/Delphi 2013 na drugim laptopie, po instalacji programu i sterowników nie wykrywa VCI. W menadżerze urządzeń ustawiam port COM10, potem w programie przy wyszukiwaniu widzi COM10(VCP), ale nie łączy się i pisze: Nieznane urządzenie. Natomiast na tym drugim program działa i wszystko jest okey.
  Przy instalacji programu nie było dostępu do internetu, antywirus został wyłączony, zapora też. Płytka z której instalowałem program jest dość porysowana, ale problemów przy instalacji nie miałem, program też się włącza prawidłowo.
 • #9
  art2310
  Level 10  
  Witam
  Problem z AutoCom CDP+. W menadżerze urządzeń widzi albo nieznane urządzenie, albo DCSD status LED. Nie daje się zainstalować sterowników z płyty z oryginalnym oprogramowaniem. Zmieniałem już kabel USB, udało mi się ręcznie zainstalować sterowniki FTDI i po instalacji komputer w menadżerze pokazuje tylko USB Serial Port (COM3), nic więcej nie można zrobić. Nie świeci żadna dioda na interfejsie. Po przyłączeniu wtyczki OBD w samochodzie interfejs świeci na biało i komunikat, że nie wykryto VCI. Czy jest możliwe, że interfejs jest uszkodzony i ewentualnie jak to sprawdzić? System Windows 7 32-bit, laptop Dell E6510.