Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2850 - Czasami zmięty papier wzdłuż

SQLmaster 22 Kwi 2015 09:15 726 5
  • #1 22 Kwi 2015 09:15
    SQLmaster
    Poziom 24  

Dostałem taką drukarkę (a weź ją sobie) i generalnie drukuje OK poza tym że ok 30% kartek wychodzi z niej zmiętych.

Tak to wyglada:
    Samsung ML-2850 - Czasami zmięty papier wzdłuż

Co to może być? Toner to jakiś regenerowany 'Marcowa' w kasecie Samsung MLT-D2092L/ELS i jak widać na wydruku chip jest na 5000stron. Czytałem ze ta drukarka nie lubi tonerów 5k - czy to może być przyczyna? Bęben tonera i bęben fusera wyglądają bez zarzutu, rozbebeszyłem drukarkę na czynniki pierwsze (i tak była okrutnie zakurzona i musiałem ją wyczyścić) i nie potrafiłem znaleźć nic co może haczyć papier.

Acha - nie ma znaczenia czy to druk dwustronny czy nie, czasem jest OK czasem taka 'rysa'.

0 5
  • Pomocny post
    #2 22 Kwi 2015 10:18
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Kwi 2015 17:42
    SQLmaster
    Poziom 24  

Dobry pomysł z tym wyłaczeniem podczas druku. Okazało się że kartka juz szła krzywo na bęben tonera i na fuser. Podawana z podajnika ręcznego nigdy nie wychodzi zmięta więc rozpracuję pobieranie kartek z szuflady bo to tam coś się dzieje.

0
  • #4 10 Wrz 2015 15:51
    stasiekjunior
    Poziom 8  

Witam, znalazłeś rozwiązanie problemu? mam identyczną sytuacje.

0
  • #5 10 Wrz 2015 17:42
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

To bardziej wygląda na zużyty fuser ( tuleje na docisku czy na wałku grzewczym )

0
  • Pomocny post
    #6 11 Wrz 2015 13:03
    SQLmaster
    Poziom 24  

Krystian - rozwiązałem ten problem.

Propozycja kolegi ' Sługa WSI' była bardzo trafna i okazało się że jest to wina bębna z tonera który dostałem z drukarką. Zmieniłem toner na jakiś no-name z pobliskiego sklepu i problem już nie występuje - po zamianie kasety z tonerem drukarka sprawuje się wyśmienicie. Dołożyłem jej jeszcze ram DDR1 128MB którą miałem w rupieciach - i tu uwaga która może się przydać. Drukarka obsługuje DDR jednostronne czyli z mojej dwustronnej widzi połowę czyli 64MB ale tak już zostanie. 32 + 64 MB do uzytku domowego wystarczy :)

3