Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N70 - Rozładowuje bat. w 2 dni gdy WYŁĄCZONA

TAEDA 22 Kwi 2015 15:10 753 8
 • #1 22 Kwi 2015 15:10
  TAEDA
  Poziom 8  

  Kupiłem Nokię N70 używaną (wiem==retro).
  Trzymała naładowaną baterię 10---14 dni bez problemu gdy była wyłączona. Włączałem ją chwilowo tylko dla zapoznania sie z aparatem.
  Jednego dnia postanowiłem użyć jej jako budzika--zadziałała prawidłowo==obudziłem się !!
  Od tego momentu aparat rozładowuje baterię w ciągu 2 dni pomimo tego że jest wyłączony.
  Wymieniałem kartę pamięci--nic nie daje.
  Wyłączałem funkcję budzika myśląc że on jakby działa w ukryciu--nic.
  Rozładowuje sie do zera , i muszę ją pobudzać dotykając na 3 minuty końcówkami baterii 4,5 wolta, co powoduje że mogę ją naładować (bez tego pobudzenia nie ładuje się, tak bardzo jest wyssana).
  Na innej-nowej baterii jest to samo.
  Coś się stało po włączeniu tego budzika--cholera wie co to jest . Panowie--ratujcie.
  Wszelkie funkcje inne działają dobrze--wydaje się że aparat całkowicie sprawny.
  Słabo się oriętuję w komórkach, ale w kompach--nieźle. Nic mi to jednak nie daje----jak tu wejść do ""biosa "??????(Symbian ).

  0 8
 • #2 22 Kwi 2015 16:48
  nemo333
  Poziom 28  

  Spróbuj zrobić format telefonu, albo przez kod *#7370# albo przez wciśnięcie *, 3 i zielonej słuchawki przy włączaniu telefonu (nacisnąć zaraz po włączniku i trzymać do mignięcia napisu Nokia).

  0
 • #3 23 Kwi 2015 23:59
  TAEDA
  Poziom 8  

  No ale to nie jest format, jest to raczej taki reset. I on niestety kasuje wszystkie inne moje pliki, a ja (już po stwierdzeniu problemu) wgrałem sobie kilka fajnych aplikacji no i mam kilkanaście zdjęć.
  Poza tym--wcale nie wiem co się stanie w efekcie takiego resetu--tzn. do czego wróci aparat.Mial on (i ma) kartę 64 Mb z napisem Orange i aparat "mówi" po polsku, a więc ma on chyba oprogramowanie Orange.
  Jak go zresetuję i on wykasuje "moje prywatne" rzeczy, to może i wykasuje całe Orange ? Jestem chłopak delikatny i nie chcę narozrabiać.
  PS. Czy to nie jest jakaś forma czuwania ? Taka ukryta........Może coś nie tak zaskoczylo gdy wyłączałem pierwszy raz budzik ? NO bo jak to jest, że aparat taki może być całkowicie wyłączony , a gdy przyjdzie godzina budzenia--to on sam się włącza, ekran się świeci i można by nim dzwonić dowolnie ? Skąd on wie że musi się sam włączyć ? Podejrzewam to "coś" właśnie. Poprostu aparat nigdy nie jest wyłaczony-gdy ....jest wyłączony !!!!!

  0
 • #4 24 Kwi 2015 00:54
  nemo333
  Poziom 28  

  Jak nie format jak format? Kasuje całą zawartość partycji użytkownika i tworzy sobie wszystkie potrzebne pliki na nowo, na podstawie partycji systemowej.
  Aparat wróci do ustawień z fabryki, wszystkie aplikacje, kontakty, gry, zdjęcia z pamięci telefonu zostaną usunięte.
  Nie usunie ani tapet, motywu, trybu "Orange Menu" ani nic z tych rzeczy. To można zrobić wgrywając niebrandowane oprogramowanie.

  Raczej nie jest to wina ustawionego budzika, możliwe że jakiejś aplikacji która cały czas działa, mimo że telefon sprawia wrażenie wyłączonego.
  Sprawdź jeszcze co się dzieje jeśli wyłączysz telefon, wyjmiesz baterię i ją włożysz a po tym nie będziesz próbował włączać telefonu - dalej trzyma 2 dni czy tak jak powinien?

  Mimo wszystko zrobiłbym format. Obstawiam że nie był formatowany od nowości więc jest już niezły śmietnik w pamięci telefonu. Nie zaszkodzi (chyba że zapomnisz zgrać ważnych danych) a na pewno pomoże :D

  0
 • #5 23 Maj 2015 14:35
  TAEDA
  Poziom 8  

  Niestety panowie--nic z tego.
  Format zrobiłem i teraz , gdy aparat jest naładowany na ful prądem, i leży sobie wyłączony to rozładowuje baterię w 1,5 dnia i to tak mocno ,że muszę ją pobudzać bateryjką żeby chciała się ponownie naładować.
  Obywatele !!!! Czy to nie jest czasem walnięty kondensator blokujący baterię ?
  A JEST TAKI TUTAJ ?
  Jak się otwiera ten aparat, bo ja nie widzę żadnych śrubek po zdjęciu tylnego dekla i wyjęciu baterii ?
  Czy ma ktoś schemat tej Nokii ?
  Przypominam,że działała ona dobrze do momentu gdy użyłem pierwszy raz budzika.
  Co to za cholera jest .................................

  0
 • #7 23 Maj 2015 21:11
  nemo333
  Poziom 28  

  TAEDA napisał:
  Jak się otwiera ten aparat, bo ja nie widzę żadnych śrubek po zdjęciu tylnego dekla i wyjęciu baterii ?
  śrubki są po zdjęciu przedniego panelu.

  0
 • #8 02 Lip 2015 10:09
  TAEDA
  Poziom 8  

  No i oddałem go do naprawy a te skur----y oddały mi go z adnotację że sie nie nadaje, przy czym teraz to on nie wyświetla niczego oprócz świecącego białego ekranu. Oczywiscie rozładowuje nadal baterię.
  Gdzie ja żyję----to jakaś Azja z debilami ?
  I to było w serwisie jaki jest w sklepie z Nokia, nie na jakimś bazarku.
  Dopiero teraz, widząc jaka jest sytuacja w tym kraju neandertali, rozebrałem tę nokię na atomy w nadziei ,że moze widać będzie jakieś spalenie itp. Niestety, tutaj oporniki i kondensatory są tak małe, że nawet rozgrzaną szpilką nie da rady zrobić lutowania.
  Sytuacja wygląda tak, jakby teraz aparat nie miał wcale żadnego systemu wgranego.Zawziąłem się cholera.......bo on mi sie podoba.
  Czy w Warszawie mamy jakiegoś normalnego serwisanta do takich sprzętów ? Oczywiście--można kupić drugi taki sam na allu, ale pewnie znowu będzie z felerem. Ludzie traktują handel internetowy jako miejsce pozbycia się czegoś gdy to jest zepsute.
  Na płytce głównej, tu gdzie są te wszystkie podzespoły i procesor, widać jakieś puste miejsce na którym są zadrapania na takich małych płytkach srebrnych --ale nie wiem czy to bylo wcześniej , bo takie rzeczy bywają i fabrycznie,,,,,,,
  Wkurzyłem się.
  Ten kraj musi zginąć.

  -1