Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta Led1501 - nieprawidłowy soft

bekier 22 Apr 2015 15:50 9273 23
    bekier
    Level 19  
    Taki TV nie uruchamiał się ze ST-BY.
    Przez USB zostało zrobione upgrade, ale plik bin był od LED1901.
    TV ruszył, ale ma pomylone funkcje z klawiatury i z pilota.
    Czy jest do tego modelu gdzieś dostępny właściwy plik i czy można to jeszcze raz aktualizować przez USB?

Grzes
    mirex
    Level 43  
    A przeczytałeś choć jeden temat o tej Mancie?! LED 1501, LED1501.

buli pierwszy - nie widzisz, że gościowi chodzi o USB? Dwa proste słowa do zrozumienia. ;)
    Quote:
    Producent: MANTA
    Model: LED1501
    Opis: FIRMWARE. ODCZYT SPIFLASH
    Pamięć: W25Q32
    Nazwa pliku: LED1501
    bekier
    Level 19  
    Mirex - właśnie tak!
    Chodzi mi o plik aktualizacji, bo można pewnie też wymienić pamięć zaprogramowaną tym dostępnym FIRMWARE, ale właściwie nie wiem, czy później też nie trzeba przez USB zrobić upgrade. A tego pliku nie mam.

Grzes
    bekier
    Level 19  
    OK.
    Ale może jednak ktoś wie gdzie zdobyć plik upgrade?
    Potrzebuję.
    Marek09
    Level 24  
    Ściągnij plik z linka wrzuć na usb i rób upgrade. To ta sama zawartość.
    bekier
    Level 19  
    Niestety TV tego pliku po rozpakowaniu nie widzi.

Tu jest jakieś dziwne rozszerzenie i nazwa - inna niż w innych softach do Manty.
    Czy trzeba coś z tym plikiem trzeba zrobić?
    mirex
    Level 43  
    Z tej prostej przyczyny, że to nie jest to samo! Nie ma choćby pierwszych linii z informacjami, że procesor ma czytać dane z USB.

Ładuj do pamięci, nie marudź, i tak nie ma i nie będzie żadnej aktualizacji, więc po co kombinować??
    Ale skoro chcesz go w ogóle uruchomić z USB, to wpuść mu soft od 1901. Jest na forum. Tylko p co??
    mailo
    Level 26  
    bekier wrote:
    Niestety TV tego pliku po rozpakowaniu nie widzi.

Tu jest jakieś dziwne rozszerzenie i nazwa - inna niż w innych softach do Manty.
    Czy trzeba coś z tym plikiem trzeba zrobić?

Jesteś serwis AUDIO, a to jest TV, proszę się udać do punktu napraw RTV.
    bekier
    Level 19  
    cyt: .[/quote]Jesteś serwis AUDIO, a to jest TV, proszę się udać do punktu napraw RTV.[/quote]

HALO! nie wygłupiaj się!
    W pierwszym poście opisałem co i jak - nie czytałeś! więc nie dawaj takich porad.
    To jest sprzęt klietowski, a ja to naprawiam. Net o tym problemie milczy. Ja tu potrzebuję pomocy i do tego jest to forum.
    Te pliki "soft" powinny być pomocne, a w takim stanie nie są !

Czy ktoś potrafi w tej sprawie pomóc?
    Ja wiem - to nowa moda - nie czytanie do końca treści postów - i dlatego są takie bzdurne odpowiedzi. Wystarczy spokojnie przeanalizować to od początku lub nic nie odpowiadać.

----------Moderator ???---------

Grzes
    mirex
    Level 43  
    bekier wrote:
    ----------Moderator ???---------

Owszem, przydałby się może, żeby ten temat wreszcie zamknąć. ;)

Wszystko, co było do powiedzenia, zostało ... napisane.
    Skoro nie zrozumiałeś, to może jednak, jak radzi mailo, rób tylko audio, bo nie warto być nieuczciwym wobec klientów. ;)
    bekier
    Level 19  
    JA ??

Halo Mirex-

Ty też przeczytaj pierwszy mój post i zobacz co sam tu odpowiadałeś.

Ja to naprawiam już ponad 30 lat i żądam poważania !!.

I czytajcie to uważnie -i do końca !!

Halo - moderator-

- jak nie potraficie tego moderować, to przynajmniej przyznajcie się do błędów.

TE PLIKI SĄ NIEPRZYDATNE W TEJ FORMIE !

Grzes
    mirex
    Level 43  
    Chłopie! Napisano Ci w jakiej formie masz pliku użyć!!!
    Nie ma upublicznionego softu na USB, nie było i nie będzie żadnych aktualizacji. Czego jeszcze nie rozumiesz??

Napisałem również, co prawda w kierunku innych czytających kiedyś ten temat, że LED1501, jeśli wysypał się soft, można postawić "na nogi" przez USB za pomocą dostępnego softu dla Manty LED1901. Po to tylko, aby się przekonać, że to soft, a nie inne uszkodzenie. ;)
    Co zresztą własnoręcznie (a może rękami klienta? ;) ) udowodniłeś.

A teraz .... masz dwa pliki, na których ten TV rusza. To Ty rusz głową i zrób sobie własny soft na USB dla Manty 1501. Jeśli plik do pamięci jest dla Ciebie bezużyteczny!
    Ewentualnie grzecznie poproś kolegę @mailo, to może Ci poskłada za "parę groszy" w wolnej chwili.
    Marek09
    Level 24  
    A czy próbowałeś chociaż zmienić rozszerzenie na .bin żeby tv zobaczył ci ten plik? Daj nazwę tak jak miałeś przy oprogramowaniu do LED1901, czyli CV309B_MERGE.bin Tam nie ma nagłówka na początku jak np. w Wiwie. Od razu leci 02 0B 00...... tak jak we flashu. Można podejrzec na przykładzie Manty LED1901. No chyba, że bierze sobie z innego adresu. Możesz to sprawdzić i napisz.
    bekier
    Level 19  
    Tak - próbowałem już wcześniej, ale ta zmiana nic nie dała. Dlatego napisałem, że to nie jest na USB w żaden sposób.

Kończąc temat informuję, że pomijając niegrzeczne uwagi pod moim adresem większość z Was miała rację.

Nowe pamięci z tymi softami działają. TV po ich wstawieniu - sprawne.

Mimo wszystko dzięki za porady.

Grzes
    User removed account
    User removed account  
    rob1
    Level 24  
    Problemem w tych TV(dotyczy to mant 1501,1901,2204) są wadliwe winbond 25Q32,wgranie ponowne softu do starej pamięci jest rozwązaniem tymczasowym,pamięć znowu 'pada' szybko.Niestety trzeba wymienić ja na nową.
    mirex
    Level 43  
    rob1 wrote:
    Problemem w tych TV(dotyczy to mant 1501,1901,2204) są wadliwe winbond 25Q32

Jasne!
    A te same pamięci montowane w setkach innych sprzętów elektronicznych się jakoś nie "psują". ;)
    Z drugiej strony - całkiem inne SPI (producent, wielkość) też się rozsypują tu i tam i jakoś nikt nie zgania winy na "wadliwe serie". ;)

Jest to oczywiste zawracanie .... kota ogonem.
    Problemem moim zdaniem to może w 2-5% jest sama pamięć, a w pozostałych oprogramowanie procesora, pozwalające na cudeńka w komunikacji z SPI.
    Kto chce, może te proporcje jeszcze zwiększyć sobie.
    A niedowiarkom proponuję zainstalowanie tych "uszkodzonych" pamięci w innym sprzęcie. Ciekawe co z tego wyniknie? ;)

chiptuner wrote:
    Włożyć pendrive do TV i dopiero potem włączyć zasilacz TV do gniazdka. Powinno zacząć po chwili czytać pendrive i powinna zacząć migać dioda w TV na zielono/czerwono na zmianę.
    Poczekać około 2 minuty .

Na pewno tak? Jesteś absolutnie pewien??
    User removed account
    User removed account  
    rob1
    Level 24  
    mirex@
    A co powiesz o tunerach dvbt(mantach wiwach) gdzie winbondy 25Q32 padaja notorycznie i nie jest to 2-5 proc??.Zastosuj EON 25Q32 i zobacz o ile będzie mniejsza awaryjność.

Powiem ci tylko ze jeden z dużych renomowanych producentów TV w kraju tez miał duże kłopoty z tym pamiećiamii w swoich wyrobach i to już na poziomie linii produkcyjnej.
    Ja zostaje przy swoim wole wstawić nowa zaprogramowaną pamięć a nie bawić się w kombinacje ze starymi.
    mirex
    Level 43  
    rob1 wrote:
    A co powiesz o tunerach dvbt(mantach wiwach) gdzie winbondy 25Q32 padaja notorycznie i nie jest to 2-5 proc??

Noo, "padają". Ciekawe, że w innych tunerach nie padają. ;)
    Czytaj ze zrozumieniem - według mnie te 2-5% to faktyczna wina pamięci. Reszta to wina oprogramowania i/lub innych okoliczności. ;)
    rob1 wrote:

Powiem ci tylko ze jeden z dużych renomowanych producentów TV w kraju tez miał duże kłopoty z tym pamiećiamii w swoich wyrobach i to już na poziomie linii produkcyjnej.

Powiedzmy. Tylko nadal nie jesteś w stanie udowodnić mi, że to była wina Winbondów, a nie programisty. ;)
    rob1 wrote:
    Zastosuj EON 25Q32 i zobacz o ile będzie mniejsza awaryjność.

Różne wkładałem. W tym również kasowane i programowane stare, oryginalne Winbondy.
    Jak dla mnie, to w przypadku DVB-T nie ma znaczącej różnicy. :)
    rob1 wrote:
    Ja zostaje przy swoim wole wstawić nowa zaprogramowaną pamięć a nie bawić się w kombinacje ze starymi.

Ależ ja nie namawiam ani do montowania starych, podobno uszkodzonych, ani do bezwzględnego montowania nowych!
    Tylko poddaję myślącym pod uwagę ... Winbond 25Q32 spotykany jest w wielu urządzeniach elektronicznych i nie ma z nimi większych problemów, niż z innymi urządzeniami z SPI. Powtarzalne, częste problemy są właściwie tylko w określonych seriach urządzeń.
    No więc winny element elektroniczny, czy może jednak coś innego? ;)
    chiptuner wrote:
    Ja tak zrobiłem i od paru godzin tv działa i nic sie nie wiesza...

Dobra, zacytuję jeszcze raz z podkreśleniem. Może wtedy będziesz miał coś do powiedzenia. A najlepiej odszukaj i zacytuj nam tutaj instrukcję producenta.
    chiptuner wrote:
    Powinno zacząć po chwili czytać pendrive i powinna zacząć migać dioda w TV na zielono/czerwono na zmianę.
    Poczekać około 2 minuty .

Pytanie pomocnicze - co będzie, gdy przez te dwie minuty soft nie zdąży z jakichś względów? ;)
    User removed account
    User removed account  
    bekier
    Level 19  
    chiptuner wrote:
    Na szczęście udało mi się spreparować plik , który uruchamia się z USB i ładuje prawidłowy soft do tego TV . Telewizor już działa. Gdyby ktoś chciał to dołączam do posta.

A ja właśnie o taką pomoc prosiłem tu od początku.
    To jest konkretna odpowiedź na mój pierwszy post.

DZIĘKI "chiptuner"

Zamykam temat