Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mz Etz 250 -luz na lince sprzęgła

22 Kwi 2015 18:23 921 8
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem z Mz Etz 250 ze sprzęgłem. Podczas odpalania mz-y pierwsze kopnięcia kopką odczuwałem mocną kompresję, po chwili nagle straciła kopka mieć jakikolwiek opór. Okazało się, że linka sprzęgła zrobiła się całkiem luźna i wg. nie łapie na rączce. Rozkręciłem w miejscu gdzie idzie obrotomierz, tam tylko co było odrazu zauważalne to lekko zakręcona śruba ta co napędza obrotomierz. Po odkręceniu całej klapy nic innego nie było luźnego wszystko było w porządku (przynajmniej tak myślę). Proszę o jak najszybszą pomoc. Nie ma kto mi przy tym pomóc. :|
  • Poziom 11  
    A próbowałeś odpalić na pych?jeśli tak to jaki jest tego efekt?
  • Poziom 6  
    LWG napisał:
    A próbowałeś odpalić na pych?jeśli tak to jaki jest tego efekt?

Nie próbowałem. Nie miałem po co jak wg sprzęgło mi nie łapie. Jest taka potrzeba żeby próbować na pych?
  • Poziom 11  
    A taka że miałem podobny przypadek wtedy nie wiem jakim cudem zawiesiły mi się tarcze sprzęgłowe,po odpaleniu na pycha wróciło to na chwile do normy,z tym że to były jak u mnie początki uszkodzonego stożku na wale i tak jak na ten moment mam do wymiany wał.Za pierwszym kopnięciem po postoju czuć normalną kompresje każde kolejne kopnięcie kończy się ześlizgnięciem kopnika bez żadnego efektu w ruch tłoka.
  • Poziom 6  
    No ok spróbuję. Dokładnie taki mam problem. Miałem kompresję normalną. po chwili kopka zrobiła się luźna i rusza się jak chce bez jakiejkolwiek kompresji. A jest jakaś poza tym łatwa metoda na naciągnięcie tej linki na sprzęgle? Bo tato coś mi na ten temat mówił ale nie zrozumiałem do końca jak to miałem zrobić. chodziło o przekręcanie podajże łożyska od strony prędkościomierza i przekręcać go w lewo lub w prawo.
  • Poziom 11  
    A tak wogóle to linka jest cała czy zerwana?a czuć wogóle jakikolwiek opór na kopniku?swobodnie opada przy nacisku czy czuć opór?
  • Poziom 18  
    Kosz sprzęgła jest zbyt słabo dokręcony i obraca się na wale. Dokręć porządnie i powinno być ok.
  • Poziom 11  
    To w najgorszym przypadku stożek na wale padł, ewentualnie możesz ściągnąć dekiel od strony sprzęgła i zobaczyć czy wszystko jest na swoim miejscu. Jak masz taką opcje to wrzuć fotki jak już zdejmiesz ten dekiel.