Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zanikanie pamieci w Tablecie Asus model K00Y, wersja systemu Android 4.3

Jacentyk 22 Apr 2015 19:15 1029 8
 • #1
  Jacentyk
  Level 8  
  W trakcie użytkowania tabletu z każdym dniem zanika pamięć jest jej coraz mniej aż do komunikatu, nie możesz wykonać żadnej operacji - brak pamięci.
  Tablet jest nowy, Asus, nie ma na nim gier, ma dodatkowa kartę 16 GB wszystko co się dało zainstalowałem na karcie. Po trzech godzinach używania nawigacji Yanosik znikło 4 GB pamięci, musiałem robić przywracanie ustawień fabrycznych. Dzisiaj po 1,5 godzinie użytkowania nawigacji znikło 1,6 GB ?
  Jak to odzyskać bez przywracania ustawień fabrycznych, które likwidują wszystkie zainstalowane programy?
 • #2
  piotr147
  Level 17  
  Możliwe, że jest to wynikiem wirusa.
  Sprawdź czy tam się nie potrzebnie nie uruchamia więcej niż trzeba.
 • #3
  Jacentyk
  Level 8  
  W Tablecie mam program antywirusowy, czyszczenie pamięci podręcznej nic nie daje, czyszczenie programem CCleaner też nie pomaga, usuwanie kolejnych aplikacji nic nie daje. Jedynym wyjściem jest przywracanie ustawień fabrycznych, po której operacji mam znowu 4 GB wolnego, ale tylko na dwa, trzy tygodnie. Po każdym uruchomieniu Tabletu jest pamięci coraz mniej i mniej aż do zera. Zauważyłem że najwięcej pamięci pożerają wszelkie aplikacje z nazwą google, ale one są systemowe ich usunąć się nie da, można je zatrzymać, ale po ponownym uruchomieniu Tabletu znowu działają i pamięci jest mniej.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Sprawdź czy tam się nie potrzebnie nie uruchamia więcej niż trzeba. Uruchamia się więcej to jest pewne, bo nie uruchamiając żadnej aplikacji tylko sprawdzając stan pamięci mam komunikat: aktualnie zajęte jest np.3,5 GB, ale na co jak nic nie uruchamiałem???
 • #4
  piotr147
  Level 17  
  Współczuję.
  Ewentualnie może jakieś ustawienia tych aplikacji.
  Jak masz konto na google to może tam się da ustawić żeby tego nie robiły.
 • #5
  Jacentyk
  Level 8  
  ten Tablet to nie jest sprawa życia lub śmierci, raczej do sprawdzania poczty ale wkurza mnie to, że nie działa tak jak powinien, albo ja nie umiem się nim posługiwać. Początkowo nawigacja ukradła mi pamięć, usunąłem nawigację, z kolei słuchanie radia zrobiło to samo, usunąłem radio!!! Po co mi Tablet jeżeli nie mogę mieć na nim żadnej aplikacji, a i tak się sam zamula??? jak do tej pory nikt nie umie mi wytłumaczyć, pomóc w problemie!!!
 • #6
  piotr147
  Level 17  
  Musiał bym zobaczyć ...
 • #7
  Jacentyk
  Level 8  
  zresetowałem tablet mam spokój na dwa/trzy tygodnie, mam teraz 4 GB wolnej pamięci, ale zastanawiam się czy da się z Tabletu korzystać bez usług google, bez konta google, czy to jest jakoś "powiązane na siłę"??? W laptopie mam prawo wyboru systemu, a tutaj???
 • #8
  piotr147
  Level 17  
  Na siłę można zainstalować inny system, ale będzie on jako 2 i wymaga miejsca na pamięci..
 • #9
  Jacentyk
  Level 8  
  Może nie tyle inny system co rezygnacja z wszelakich dóbr google by pomogła o ile tak się da na nim pracować, bo może Asus ma umowę z google i nie pójdzie bez tych "usług"?

  Dodano po 2 [minuty]:

  córka ma Samsunga i nie ma żadnych problemów w tym stylu, z tym że jej Samsung kosztował 1850 pln, a mój Asus podobno 600 pln, nie wiem dokładnie bo ja go nie kupowałem.