Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa routery - Łączenie 2 routerów WAN-LAN

22 Kwi 2015 19:59 882 2
  • Poziom 10  
    Witam

Mam 2 routery

Pierwszy to Sagem Livebox FTTH v2, który jest dostarczony przez dostawcę internetu, wszystko z nim OK. Adres LAN 192.168.1.1 czyli standard.

Drugi to TP-Link TL-WR340G, który ma być jakby "podrzędny". Do tej pory chodził jako "switch", czyli był podpięty przez port LAN i jakoś to działało, ale przestało. Po resecie nie pamiętam jak był skonfigurowany, ale mniejsza z tym.

W każdym razie chciałbym mieć dwie sieci, czyli oddzielne SSID ale, dodatkowo, chciałbym, połączyć ten drugi i móc na nim skonfigurować VPN (aby uzyskać polskie IP). Mam wykupione VPN i działa na komputerze, niestety nie potrafię tego skonfigurować na routerze, mimo że mam instrukcję (http://www.vpnonline.pl/konfiguracja/tp-link-pptp).
    Wydaje mi się, że z Tp-linka muszę połączyć się przez port WAN ale ni cholery nie mogę uzyskać połączenia nawet bez konfigurowania VPN.

I tu moje pytanie, jak skonfigurować, żeby połączyć się WAN-LAN żeby działał internet na obu (dwa SSID)? Jak już zadziała przejdę do VPN.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na LAN TP-Linka musi być adres IP z innej podsieci niż 192.168.1.x, np. 192.168.2.1.
  • Poziom 10  
    No i tu jest jakaś kaka, bo nie chce latać tak.
    Było inne IP, wyłączałem DHCP i wyłączałem. Nie bangla.
    Coś robię nie tak, albo o czymś zapominam ale nie wiem co.