Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2 - Po wciśnięciu sprzęgła delikatnie rosną obroty silnika

22 Kwi 2015 22:38 2664 5
  • Poziom 8  
    Witam,mam taki problem z Scenic II 2007 rok 1.5 dci 86 KM.Mianowicie podczas jazy na obojętne jakim biegu przy stałej prędkości zdarza się czasem, że prędkość delikatnie spada, tzn przy takim samym naciśnięciu gazu auto nie utrzymuje prędkości tylko spadnie ona o kilka km/h,natomiast wtedy przy redukcji na niższy bieg po wciśnięciu sprzęgła obroty silnika po spadnięciu na wolne od razu na kilka sekund rosną o kilkaset obr/min ( z 800 na około 1300 ).
    Auto sprawdzałem programem MaxiEcu i pokazało mi na silniku oprócz spalonej świecy usterkę czujnika sprzęgła (kod DF221),sprawdziłem wszystkie 3 czujniki i wydają się działać prawidłowo ( 2 czujniki i 1 potencjometr ).
    Proszę o pomoc co może być przyczyną,czy nie czasem potencjometr gazu?
    Dziękuję z góry za odpowiedzi.
  • Poziom 38  
    W jaki sposób sprawdziłeś potencjometr?
  • Poziom 8  
    piotrekwoj1 napisał:
    W jaki sposób sprawdziłeś potencjometr?

Miernikiem, ścieżkę środkową z bocznymi, miernik pokazywał płynnie wartość i precyzyjnie się zmieniała, nie było przerwy w żadnej pozycji.
  • Poziom 12  
    Mimo wszystko polecam clip. Na forum scenicowym kilka osób miało podobne przypadki
  • Poziom 8  
    Witam po dłuższym czasie, usterka usunięta. Może się komuś przyda więc piszę co było przyczyną.
    Program Maxiecu pokazywał błąd DF221 natomiast Clip tego nie potwierdzał, dodam że nie pokazywał żadnego błędu oprócz świecy żarowej. Jednak na podglądzie parametrów na żywo zauważyłem że status wyłącznika hamulca ( ten 4-ro pinowy nad pedałem hamulca) zmienia się samoczynnie z nieaktywnego na aktywny i to na obu obwodach,światła stop nie zaświecały się samoczynnie,działały normalnie.Wymieniłem go i po problemie :)