Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funkcja trim - wyszukiwanie

paulokas 23 Kwi 2015 10:19 456 3
  • #1 23 Kwi 2015 10:19
    paulokas
    Poziom 7  

Hej, czy ktoś z Was miał doczynienia z funkcją TRIM, mój problem polega na tym, że, gdy funkcja przejdzie przez cały arkusz z moimi danymi (puste i pełne komórki) to przy wyszukiwaniu ostatniej pełnej kolumny w każdym wierszu - funkcja end(xlTo left) wyrzuca mi błędy. Czytam nr kolumn od lewej strony, wiec zdarza się, że funkcja trim tak zadziała na pustą komórkę, że utworzy w niej znak, który jest widziany przez funkcję Cells(b.Row, Columns.Count).End(xlToLeft).Column.
    Czy to możliwe, aby funkcja trim formatowała komórki z pustych na pełne?

Chciałam czyścić zawartość komórek pustych funkcją clear, przez for each kom in range, ale mam dużo scaleń i pętla for each przy scaleniach nie działa poprawnie.

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Kwi 2015 10:55
    -psiak-
    Poziom 32  

Wynik Trim zapisz do zmiennej. Jeżeli wynikiem jest pusty wiersz to zrób clear zaś jeżeli nie to wpisz wynik do komórki.

0
  • #3 23 Kwi 2015 11:33
    paulokas
    Poziom 7  

ok tak zrobiłam.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Na razie działa, ale pytanie czy ta funkcja trim na prawdę może jakoś formatować komórkę z pustej na pełną dla funkcji
    Cells(b.Row, Columns.Count).End(xlToLeft).Column.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2015 12:31
    -psiak-
    Poziom 32  

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Było NOTHING wpisujesz "", owszem teoretycznie Excel powinien zamienić "" na NOTHING zaś jest to tylko teoria.

0