Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie pamięci RAM w routerze (dobór kości)

Gloomwing 23 Kwi 2015 11:13 633 4
  • #1 23 Kwi 2015 11:13
    Gloomwing
    Poziom 17  

Witam!

Posiadam router D-link DSL-G604T. Sprzęt stary i raczej do niczego mi się nie przyda, więc zacząłem się nim bawić. Zaczęło się od wgrania OpenWRT i pomysłu co na nim zainstalować.

(nie zagłębiając się bez sensu w problem)

Dowiedziałem się, że i router i OpenWRT łyka do 64MB ramu, obecnie ma 16, a mi potrzeba 32.

Kość, która obecnie tam siedzi to HY57V281620HC. I teraz mam pytanko, jak poznać czy inna kość, którą znajdę będzie pasowała (techniczną stronę wymiany pamięci już znam). Przykładowo, czy kości z pamięci DDR - NT5DS32M8BT-5T będą ok?

Próbowałem porównać noty katalogowe, ale nic mi z tego nie wyszło...

Pozdrawiam!

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Kwi 2015 11:22
    Kroovka
    Poziom 22  

Gloomwing napisał:

Próbowałem porównać noty katalogowe, ale nic mi z tego nie wyszło...

Pozdrawiam!

Wyprowadzenia obydwu kości pamięci muszą być identyczne. Liczba pinów, poziomy napięć, wyprowadzenia, częstotliwość taktująca - wszystko musi być dopasowane. Jak na mojego nosa, kość z pamięci DDR nie będzie pasować.
    Powinieneś zdobyć manual serwisowy do tego routera i w tym manualu powinny być podane dopuszczalne zamienniki kości pamięci.

EDIT: kość którą chcesz usunąć posiada 54 piny, ta którą chcesz wstawić ma 66 piny. Pomijam już wszelkie inne problemy. Ta kość nie pasuje.

0
  • #3 23 Kwi 2015 11:45
    Gloomwing
    Poziom 17  

Uh!

Faktycznie, fatalne przeoczenie!
    W ogóle, to same gafy chyba strzelam w tym poście, bo kość, która siedzi w routerze to NANYA NT5SV8M16DS-6K (http://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/3929/NT5SV8M16DS-6K-pdf.php). W innym dawcy mam W9825G6DH-6C (http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/202135/WINBOND/W9825G6DH-6.html). Tu już piny się zgadzają, jedyne co mnie niepokoi to częstotliwości...

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2015 12:25
    Kroovka
    Poziom 22  

Gloomwing napisał:
    Uh!

Tu już piny się zgadzają, jedyne co mnie niepokoi to częstotliwości...

Jeżeli pod określeniem "zgadzają się piny" masz na myśli nie same oznaczenia lecz dokładnie te same funkcje jakie poszczególne piny pełnią (trzeba porównać obydwie karty danych technicznych) to na podstawie opisu w dokumentacji ta nowa kość powinna pasować. Napięcia są zgodne, częstotliwość to 133 do 166MHz, myślę, że zadziała, jeżeli reszta sprzętu jest przygotowana na obsługę większej kości pamięci.

0
  • #5 23 Kwi 2015 13:59
    Gloomwing
    Poziom 17  

Dzięki śliczne. Przyjrzę się jeszcze dokładniej tym kartom i gdyby coś mnie niepokoiło, to jeszcze dopytam.

Pozdrawiam!

0