Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tesla miwi 4 przewody chce zastąpić unifonem 1131 miwi

23 Kwi 2015 11:43 1893 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Chciał bym zastąpić starą słuchawkę Tesla na 4 żyłąch na nową Unifon Urmet 1131. Załączam poglądowe zdjęcie jak wygląda stara słuchawka oraz podłączenie które funkcjonuje ze starą słuchawka a którego nie umiem przenieść do Unifona. Widziałem że poprzedni zawodnik dołączał jakiś kondensator do unifona ale był on podpięty pod jeden zacisk a druga noga dyndała. Unifon próbowałem podłączać na wszystkie sposoby. Gdy pod jedynką w Unifonie jest niebieski przewód (teoretycznie z tego co się naczytałem masa) a na 9 jest zielony przewód działa zaczep i podczas naciskania przycisku słyszę co się dzieje na dole. Wszelkie inne kombinacje na podniesionej słuchawce którą trzymam przy uchu powodują ciągłe bzyczenie zaczepu i brak dźwięku z dołu w słuchawce.

Poglądowe zdjęcie wraz z schematem podobnej Tesli
    Panel przed domem
    Rozrysowana Tesla która działa w instalacji
    Poglądowa słuchawka Tesli żeby było wiadomo o co chodzi
    Zaciski urmeta
    Obecny zasilacz instalacji
    Płytka urmeta
  • Poziom 16  
    Trzy przewody potrzebujesz na obwód mikrofon, masa, głośnik. Czwarty w położeniu słuchawki na widełkach umożliwia podanie sygnału wołania z centralki , po podniesieniu słuchawki obwód jest przełączany na sterowanie elektrozaczepem. Przeanalizuj schemat.
  • Poziom 10  
    Tyle to ja wiem że jest przewód od głośnika od mikrofonu od masy oraz czwarty od ca wywołąnia ale kompletnie nie wiem jak to zapiąć do unifonu 1131. Podpięcie przewodów pod zaciski unifona zielony 1, czerwony 2, biały ca, niebieski 6 kończy się tym że elektrozaczep ciągle bzyczy;/ Stąd wiem że potrzeba coś jeszcze tylko co?;]
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    W tym systemie musisz mieć kondensator 47uF/16V - blokuje on automatyczne otwarcie drzwi przy podniesionej słuchawce. Kupisz go w każdym sklepie elektronicznym np. na ul. Daszyńskiego (Kram).

Jeżeli Twoja rozpiska kolorów jest prawidłowa to podłączenie unifonu Urmet 1131 wygląda tak:
    1- "-" kondensatora
    CA - biały
    2- czerwony
    6 - niebieski
    9- zielony i "+" kondensatora

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Rozpiskę kolorów wiozłem z tąd
    https://obrazki.elektroda.pl/3682822400_1429781788.jpg
    przestudiowałem wyprowadzenia tesli i wychodzi na to że w tesli

Tesla piny
    4 biały - wywołanie
    6 zielony - głośnik
    2 czerwony - mikrofon
    3 niebieskie - masa

To jak ta linia głośnika działa skoro jest na - nodze kondensatora?
    Teraz już się zaczyna mi składać dlaczego nie było dźwięku w słuchawce, a pojawiał się po naciśnięciu przycisku otwierania elektrozaczepu.

Tak patrze na laminat unifona 1131
    i widze że 9 idzie tylko na przycisk bez żadnych odnóg. Skąd się weźmie tor głośnika skoro jest do niego podłączona jedynie ujemna noga kondensatora 1?
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Tor słuchawki idzie właśnie przez kondensator do złącza 1, a dlaczego przez kondensator - patrz moja poprzednia odpowiedź.

Co do kolorów to skoro wziąłeś je z innej wiadomości, tak teraz dedukuję, to mają się one nijak do Twojego systemu i moich wcześniejszych wypocin.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    kolory sam rozrysowałem https://obrazki.elektroda.pl/3682822400_1429781788.jpg a ty podałeś wszystko według tego więc twoje wypociny są jak najbardziej pomocne .Sprawdze wieczorem i dam znać czy działa. Dziękuje

Wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuje za pomoc Ircys który jest mądrzejszy niż producent Unifon Miwi i bez którego nie poradził bym sobie z tematem.