Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić spawarkę z transformatora ?

23 Apr 2015 16:30 3093 2
  • TermopastyTermopasty
  • Level 12  
    W zależności od technologii spawania napięcie wtórne, bez obciążenia, wynosi od 20 V - 60 V, a podczas spawania obniża się do kilkunastu V, natężenie prądu zawiera się od 20 - 600 A. Najprostsze spawarki mają układ ograniczania prądu wykonany w transformatorze w postaci bocznika pola magnetycznego między uzwojeniem pierwotnym a wtórnym lub w postaci regulowanej przerwy w magnetowodzie transformatora. Masa transformatora spawalniczego sięga 50 kg przy prądzie spawania 300 A.Twój transformator wydaje się mizerny,bardziej mi pasuje do prostownika niż do spawarki,a jeśli nawet się mylę i to demon amperów to byś musiał zrobić jakiś układ regulacji prądu na tyrystorach,a gdzie kable,uchwyty.Nigdy nie przyszedł mi do głowy taki pomysł budowy takiej spawarki bo to chyba gra nie warta świeczki w marketach najprostsze spawarki z regulowanym rdzeniem są tanie ,jeśli nie masz czym spawać to od biedy starczą ,nie mówię już o inwertorach którymi spawa się o niebo lepiej,produkcja spawarek transformatorowych obecnie jest nieopłacalna ,podobnie jak ładowarki transformatorowej już raczej nie uświadczysz do telefonu :)
  • Level 5  
    No tak myślałem, to już lepiej zrobię z niego to co miałem zrobić wcześniej czyli prostownik. Wszystko mam to zacznę robić prostownik bo jeszcze spawarek nie budowałem dlatego wolałem się zapytać, ale z góry dziękuję kriss0506