Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Vectra jaki router ?

23 Kwi 2015 18:27 5988 31
  • Poziom 8  
    Witam. Poszukuje jakiegos routera do internetu z vectry 100mb/s. Niestety dopiero jutro przyjdzie monter do podlaczenia i nie wiem jakie modem przyniesie. Router potrzeby poniewaz z tego co wiem to vectra ogranicza ilosc urzadzen do podlaczenia w sieci a mnie jest potrzebne min 5 urzadzen.
    Czy cos takiego TP-LINK TL-WR1043ND bedzie dzialac w Vectrze ? I jak z zewnetrznym IP jesli zamiast ich modemu bedzie moj router ?
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    Vectra to modem kablowy ? tak - no to musi być ich modem/router, ale do niego możesz wpiąć swój, 1043 jest OK.
  • Switche POE
  • Poziom 8  
    oczwywiscie zdaje sobie sprawe ze ich modem/router musi byc. Chodzi mi tylko o polecenie jakiegos dobrego routera w przystepnej cenie zebym nie mial problemu podpiac wiecej urzadzen. No i jak z zewnetrznym IP
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ahmaret napisał:
    No i jak z zewnetrznym IP

Jeśli jest jak piszesz z tym limitem komputerów to modem vectry powinien przypisać publicznyIP do komputera. zatem jak wstawisz tam router to router dostanie publiczny IP.
  • Poziom 8  
    A jak z routerem? Taki może być chyba ktoś poleci coś dobrego w mniejszej cenie?
  • Poziom 43  
    Do 100Mb/s to najtaniej wyjdzie TL-WR1043ND v.2.
  • Poziom 33  
    Powinniście usystematyzować temat.
    1. Modem czy modem z wifi od operatora??
    2. Tryb pracy router czy bridge o ile modem z wifi??
    Odpowiedzi:
    ad 1. Jeśli to goły modem to odpowiedź kol. jurek.adam jest ok
    ad 1. Jeśli to modem z wifi od operatora to przechodzimy do pkt2.
    ad 2. Jeśli tryb pracy będzie bridge to odpowiedź kol. jurek.adam jest ok
    ad 2. Jeśli tryb pracy będzie router, to nie będzie potrzebny zewnętrzny router chyba, że będzie robił jako AP aby pokryć większą powierzchnię
  • Poziom 43  
    Ahmaret napisał:
    mnie jest potrzebne min 5 urzadzen
    A da się już tyle normalnie wpiąć do Vectry? Bo jeśli nie, to router i tak będzie potrzebny.
  • Poziom 33  
    Skończył się problem z ilością urządzeń w trybie router. Switch ma 4 porty + wifi.
  • Poziom 43  
    Tzn. już nie limitują w umowie ilości podpinanych końcówek?
  • Poziom 8  
    no wlasnie dlatego powstal temat gdyz mam do podpiecia 5 urzadzen i z tego co znalazlem w google to vectra ograniczala ilosc podpietych urzadzen do 4 wiec dlatego chcialem zakupic router. Jesli chodzi o zamowienie to ma byc modem z wifi i chcialem go postawic jako bridge i postawic swoj router
  • Poziom 33  
    W trybie bridge dostaniesz 2 IP stałe, wtedy zastosowanie dodatkowego routera jest zasadne.
  • Poziom 8  
    witam. przyszedl monter wszystko spoko tylko ze internet po wifi dziala ze tak powiem w polowie poniewaz po kablu idzie 100mb/s a na lapku ~50mb/s. I tu pytanie czy moze byc tak ze laptop hp dv6 6030ew nie i jego karta sieciowa ralink rt5390 nie obsluguje standartu N ? We wlasciwosciach polaczenia pokazuje szybkosc 72mb/s i za chiny nie idzie tego podniesc. zaktulizowalem sterowniki do karty sieciowej i dziwi mnie to ze pisze w jej opisie ze obsluguje standart N. Z tego co widze to router z Vectry obsluguje standart N i mozna go wymusic - nie dziala. Czy jest mozliwe ze podlaczone urzadzenia kablem do routera obnizaja jego wydajnosc (z tego co czytalem to router dostosowuje sie do najwolniejszego urzadzenia)
  • Poziom 43  
    Zapewne Laptop lub sam router ma N150 co daje realną przepustowość własnie w okolicach 70Mb/s i nic z tym nie zrobisz bo to ograniczenie sprzętowe.
    G pozywa na 23Mb/s więc na pewno u ciebie urządzenia działają w standardzie N.
    Specyfikacja Ralinka - wszystko wyjaśnia: Link
  • Poziom 8  
    czyli rozumiem że moja to na po prawej stronie i jest to niby standart N150 i po prostu przez wifi lepiej nie bedzie ?
  • Poziom 43  
    Dokładnie - jedyny sposób to wymiana karty wifi (jeśli BIOS pozwoli) może od razu na AC i routera jeśli on też ma ograniczenia
  • Poziom 8  
    sprawdzalem programem inSSIDer pokazuje max n300mb/s bez sensu byloby dawanie routera ktory nie obsluguje predkosci jaka klient zamawia (aczkolwiek u nas w kraju nic mnie nie zdziwi) mysle ze wymiana karty wifi w laptopie to dla mnie za duze wyzwanie chyba ze polega na wypiac i wpiac :P
  • Poziom 43  
    Może byś tak podał model routera? I pokazał jak wygląda zaszumienie eteru programem inssider.
  • Poziom 8  
    model routera arris TG 862 Internet Vectra jaki router ?
    moja siec to vnet 97FA52
  • Poziom 43  
    Przy takim zaśmieceniu eteru poszedł bym w AC już.
  • Poziom 8  
    ac tzn? Tylko główne panie brzmi czy karta sieciowa w lapku nie ogranicza połączenia WiFi i i tak więcej niż 50mb/s nie poleci?
  • Poziom 43  
    Więcej niż 50 nie poleci - skoro kartę w lapku masz standardu N150 realna przepustowość koło 70Mb/s a przy tym zaszumieniu to i tak świetnie sobie radzi.
  • Poziom 8  
    No to chyba przyszedl czad wymienić lapka
  • Poziom 43  
    :) Lapek 1500, a sama karta może 100 ;) Gdzie tu sens wymiany. Pewnie anteny trzeba by było montować dodatkowe ale wszystko do zrobienia - trochę chęci i zdolności manualnych. Poza tym musiałbyś dołożyć swój router AC lub AP.
  • Poziom 8  
    Zastanawiam się czy na pewno karta w lapku nie obsługuje pełnego standardu N
  • Poziom 33  
    Ahmaret napisał:
    Zastanawiam się czy na pewno karta w lapku nie obsługuje pełnego standardu N
    Może i obsługuje, ale router daje 150 Mbps (tzw. draft N). Jak Ci zależy na prędkości, podepnij kabel, jak na wygodzie, to nie narzekaj :)
  • Poziom 8  
    Skąd wnioskuję ze router nadaje 150mb/s?
  • Poziom 43  
    Router jest ustawiony na 300 Mbps co widać na skanie. Ale karta Ralinka tylko 150 Mbps stąd słaba szybkość. Zaśmiecenie sieci też robi swoje. Najlepiej łączyć się kablem.
  • Poziom 8  
    No tak ale nie po to się ma lapka żeby na kablach siedzieć. Rozumiem ze mój problem tkwi w słabej karcie ralinka?
  • Poziom 43  
    Karta do wymiany, ale i tak nie ma gwarancji, że osiągniesz taki transfer po wifi. Kabel to podstawa.