Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 47" - 55" do 3500zł[Playstation,Seriale HD,Filmy HD,YouTube]

galypoland 23 Kwi 2015 21:18 918 9
  • #1 23 Kwi 2015 21:18
    galypoland
    Poziom 1  

Witam forumowiczów :)

Do 1,5 - 2 miesięcy chcę zakupić nowy telewizor. Aktualnie telewizor w pokoju 16m2, ale za niedługo planuję zmianę mieszkania na większe, gdzie pokój będzie znacznie większy a obecny telewizor znajdzie się w sypialni.

Poniżej ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2, później do 30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Aktualnie jest to ok 3m, później między 5-6m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, ewentualnie pod kątem 15-20 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? obecnie z prawej strony ekranu, później prawa lub lewa
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 32PFL5007K/12
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi, Smart TV, niski input lag, głęboką czerń, wyeliminowany clouding do minimum, matrycę minimum 100Hz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja naziemna, w przyszłości być może dekoder Polsatu/NC+
    10 .Jakie urządzenia? PS3/PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matową, ale nie będę się upierał, bo nowe TV mają w błyszczącej specjalne powłoki
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale/filmy w 720p/1080p w 85%, zwykłe programy w 15%
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, 70%
    16. Preferencje co do marki? BRAK
    17. Preferencje co do wielkości? 47 - 55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długi czas włączania, wolny Smart TV, brak polskich ogonków w napisach, brak obsługi formatu TXT, kiepska czcionka napisów (preferuje czcionkę Arial)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 10% dzień, 90% wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? fajnie by było jakby miał, ale jak znajdzie się super hiper TV bez 3D to przeżyje :)

Nowy telewizor ma służyć głównie do Playstation (gry samochodowe: Gran Turismo, Driveclub, Project Cars i gry typu The Last Of Us, Far Cry, Bloodborne, raczej strzelanki typu Call of Duty odpadają), do oglądania filmów i seriali z PenDrive'a [tylko w 720/1080p], sporadycznie do jakiegoś filmu w telewizji ;). Smart TV też ważny, gdyż chcemy z narzeczoną korzystać z TVN Playera oraz YouTube.
    Jeśli chodzi o dzwięk, to mam głosniki Logitech Z-2300 podpięte pod wejście słuchawkowe.

• #2 24 Kwi 2015 01:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak za 2 miesiące zakup to szkoda tworzenia oferty , bo się dużo zmieni. Wchodzą właśnie nowe modele.
    Przypomnij się kilka dni przed zakupem.

• #3 24 Kwi 2015 08:14
    Darko2020
    Poziom 9  

Ja mam 55" i jestem zadowolony ale jakbym teraz kupował to brał bym 60". Pomyśl o tym od razu bo potem nie dokleisz :) Jestem szczęśliwym użytkownikiem Samsung UE55H6400 od roku i żadnych problemów. Teraz ten model jest o 1000 zł. tańszy i można go kupić naprawdę za nie duże pieniądze. Możesz poszukać nowszego modelu.

• #4 24 Kwi 2015 08:27
    leonov
    Poziom 39  

Darko2020 napisał:
    Jestem szczęśliwym użytkownikiem Samsung UE55H6400 od roku i żadnych problemów.
    I oby tak zostało, też miałem go kupować ale jak poczytałem ile ludzi ma problemy z kurzem w środku matrycy to odpuściłem, miejmy nadzieję że ciebie ten problem nie dopadnie.
    Kolego galypoland, jeżeli chcesz oglądać TV z odległości 5-6 metrów to celuj w większy rozmiar, z tym tylko że nowe modele i to w rozmiarach ok. 60", które nie długo wejdą na rynek, będą zdecydowanie droższe niż twój budżet.

• #5 24 Kwi 2015 09:10
    Darko2020
    Poziom 9  

Kurz w środku matrycy, aż wstałem i z lupą szukałem. Hehe jakie głupoty ludzie wypisują to aż żal słuchać. Chyba mieli ten tv jak gipsy na ścianach docierali hehehehehe.

• #6 24 Kwi 2015 12:35
    Mariano11
    Poziom 26  

W tym momencie masz Philipsy z trójstronnym ambilightem, więc raczej nie ma się nad czym zastanawiać. Zresztą teraz masz dobry model Philipsa.

• #7 24 Kwi 2015 12:43
    Darko2020
    Poziom 9  

Ogólnie to nie zastanawiaj się nad 47" bierz jak największy. Do tego żeby miał dużo mhz. Matryce z modeli ubiegło i tego rocznych są rewelacyjne a różnice pomiędzy znanymi markami minimalne. Jak chcesz grać na TV to może coś z 4k ale to już inna półka cenowa.

• #10 25 Kwi 2015 09:22
    leonov
    Poziom 39  

Osobiście pisałem do Samsunga w tej sprawie, odpowiedzieli że "problem" jest, ale zgodnie z zapisami gwarancji, czyszczenie matrycy nie podlega pod nią i wykonywanie jest odpłatnie :-) za chyba 350 zł :-/
    Więc jak widzisz sami przyznali że problem jednak jest, oczywiście nie jest to 100% matryc w tej serii, ale nie ma pewnosci że na taka nie trafisz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME