Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 BF - Zapłon w Mazdzie 323 BF

24 Kwi 2015 09:34 942 10
  • Poziom 2  
    Cześć, mam Mazdę 323 BF, poj 1.6 z 1988 roku. Wiosną byłem zmuszony do wymiany głowicy (kopułki) rozdzielacza zapłonu. W warsztacie w którym wymieniałem tą kopułkę, zaginęła plastikowa podkładka, która znajdowała się pomiędzy głowicą (kopułką) a palcem rozdzielacza. Bez tej plastikowej podkładki niestety nie da się uruchomić samochodu. Niestety tej plastikowej podkładki nie mogę zlokalizować w książce serwisowej do tego modelu znalezionej w necie. Nie udało mi się jej również dostać ani w żadnym warsztacie ani internecie. Większość ludzi nie ma pojęcia, o czym mówię. Może ktoś z Was orientuje się jak nazywa się ta część i gdzie ją można zdobyć? W jednym warsztacie usłyszałem, że rozdzielacz ten jest dość nietypowy. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Niby dlaczego ma nie działać bez przekładki. Aparat jest na foto diodach.
  • Poziom 2  
    Mateuszu niestety nie tak wyglada ta podkładka. No wlasnie sam sie zastanawiam dlaczego bez tej podkładki miałoby nie działać? Ale przyznam szczerze, że załamuje ręce w tym temacie :(
  • Poziom 2  
    O ten który powinien być pomiędzy 1 a 2 elementem na tym rysunku a niestety nie jest zaznaczony :( Moze istnieje kilka modeli aparatow zaplonowych do tego samochodu?
  • Poziom 12  
    Poszukaj używanego przerywacza.
  • Poziom 16  
    Przecież pomiędzy 1 a 2 jest tylko węglik do przekazywania iskry.Bez niego auto nie zapali.Jak go zgubiłeś to kup po prostu nową kopułkę ,węglik będzie w środku on normalnie nie powinien wypaśc
  • Moderator Samochody
    żałosna udręka napisał:

Na czym? A przypadkiem nie na dwu hallotronach szczelinowych?
  • Poziom 33  
    robokop napisał:
    Bardzo możliwe. Kiedyś wymieniałem diody w aparacie Mazdy 323 92r. 1,8, bo gazownik zaszalał z plusem.
  • Poziom 15  
    robokop napisał:
    żałosna udręka napisał:

Japończycy i Koreańczycy lubują cię w transoptorach szczelinowych, po to, by brud i kurz dawały pracę warsztatom...