Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Tragiczne spadki wydajności procesora na zasilaniu bateryjnym

24 Kwi 2015 10:25 1185 8
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie, chciałem się dowiedzieć czy da się temu jakoś zaradzić. Mianowicie gdy laptop funkcjonuje na zasilaniu bateryjnym, podczas uruchamiania wymagających programów, np. Adobe Photoshop, zaczynają się straszne zawieszenia, towarzyszy temu m.in spadki wydajności procesora, jak na screenie poniżej

Czerwona linia pokazuje moment w którym zostało odłączone zasilanie zewnętrzne

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 33  
    Trzeba zmienić profil zasilania z "Oszczędzania energii" na "Zablansowany".
  • Pomocny dla użytkowników
    Ten wykres informuje jedynie o obciążeniu procesora i o fakcie, że aktualne jego obciążenie to 22% przy taktowaniu 1,25 GHz.
    Jeśli takie taktowanie utrzymuje się cały czas, to zmiana planu zasilania jak kolega powyżej napisał powinna pomóc. Maksymalną częstotliwość taktowania procesora można zmienić w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania.
  • Poziom 8  

Takie ustawienia miałem już przedtem, tak jak mówiłem, chodzi tu o zmianę zasilania z zewnętrznego na bateryjne. Laptop działa w trybie "maksymalna wydajność", więc raczej to nie kwestia zmiany na zbalansowany.
  • Poziom 8  
    To nie to, wszędzie jest po 100%, ale może przyda się informacja, że po odłączeniu zasilania drastycznie spada Maksymalna szybkość, z 2,50 GHz do około 1,3GHz
  • Pomocny dla użytkowników
    Z tego, co można wyczytać w Internecie te laptopy tak mają. Na zasilaniu bateryjnym nie jesteś w stanie osiągnąć pełnej wydajności, bo bateria nie jest w stanie dostarczyć tyle prądu.
    Odpal 3D Mark 06 na zasilaczu i bez niego. Jeśli wynik ogólny na baterii będzie o 50-55% niższy a wynik CPU o 15-20% niższy, to wszystko jest w porządku i tak ma być.
  • Poziom 8  
    No trudno, jakoś będę musiał z tym żyć, dziekuję za pomoc :)