Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - excel vba historia zmian

sivy1987 24 Kwi 2015 10:49 702 3
  • #1 24 Kwi 2015 10:49
    sivy1987
    Poziom 2  

Witam,

Przeszukuję od kilku dni googla i wróciłem tutaj.
    Potrzebuję rozwiązania problemu i na wstępie powiem, że nie jestem mocno obeznany w temacie vba...

Problem z którym przyszło mi się zmierzyć polega na tym że jest arkusz który jest rozsyłany pracownikom, i dalej uzupełniany. Problem polega na tym że chciałbym wiedzieć co się dzieje z plikiem (wartościami przez nich uzupełnianymi). Sprawa niby prosta historia zmian i po problemie, tylko co w przypadku jeżeli delikwent wyłączy sprawdzanie zmian?
    Idealnie chciałbym aby mogli jedynie uzupełniać puste komórki tak aby np. nie mogli już uzupełnionej komórki zmienić.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 24 Kwi 2015 10:59
    NAXIN
    Poziom 22  

Dzień dobry. Wybrane obszary możesz zablokować hasłem przed edycją. Niejawne "kopie zapasowe" arkuszy możesz tworzyć np. robiąc ich kopię i nadając widoczność xlhidden albo xlveryhidden podczas każdego zamknięcia dokumentu.

0
  • #3 24 Kwi 2015 11:07
    sivy1987
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.

Zabezpieczenie hasłem odpada ponieważ wtedy blokujemy komórki, chodzi o to że komórka może być jedynie raz uzupełniona (do zapisu pliku).

Co do kopii, jest szansa na więcej informacji?

pozdrawiam

0
  • #4 24 Kwi 2015 14:34
    NAXIN
    Poziom 22  

Idea byłaby taka:
    1) Żeby wymusić włączenie makr na użytkowniku to arkusze byłyby domyślnie ukryte,
    2) Po włączeniu makr pokazałyby się arkusze, które można uzupełniać,
    3) Przy otwieraniu arkusza automatycznie robiłaby się kopia zawartości do arkuszy ukrytych, widzialnych tylko z poziomu VBA (veryhidden),
    4) Żebyś Ty miał dostęp do arkuszy ukrytych można ustalić dowolne zdarzenie w stylu: jeśli kliknę komórkę a5 to zapytaj mnie o hasło, które znam tylko ja, czyli "okoń" i odblokuj ukryte arkusze :)
    5) Całe VBA zabezpieczone hasłem na projekt a moduły prywatne.

0