Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze AGD (lodówka, piekarnik, płyta, mikrofalówka, zmywarka, pralka)

inuictus 24 Kwi 2015 11:28 4407 6
  • #1 24 Kwi 2015 11:28
    inuictus
    Poziom 5  

Witam serdecznie,

Planuję zakupić sprzęt do zabudowy do swojego nowego mieszkania, stąd moja prośba o pomoc w wyborze poniższych sprzętów i ewentualne uwagi do tych co wytypowałem.

Sprzęt jaki brałem pod uwagę to głównie Electrolux i Bosch.

Lodówka
    Electrolux ENN3153AOW

Piekarnik
    Electrolux EEB8585POX

Płyta indukcyjna
    Electrolux EHI6540FOK

Mikrofalówka
    Electrolux EMS26204OX

Zmywarka
    Bosch SPV69T50EU

Pralka
    Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK24260PL

Czytając forum wiem żeby w przypadku sprzętu jak płyta, lodówka, piekarnik zwrócić uwagę na to aby produkt był produkcji niemieckiej, natomiast w przypadku pralki produkcji polskiej. Jak to możemy sprawdzić i jaką mamy na to gwarancję zamawiając przez internet? Do tego w przypadku zmywarki czytałem że warto by miała metalowe dno. Tutaj tak samo, czy wybrany model takie dno będzie miał?

PS. Szukam jeszcze jakiegoś okapu podszafkowego, ale nie wiem w ogóle w jakie marki celować (myślałem nad Franke).

Z góry dziękuję wszystkim za uwagi/podpowiedzi/opinie.

0 6
  • SterControl
  • #2 24 Kwi 2015 20:50
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Witaj,
    jeśli chodzi o lodówki to większość modeli (różnych producentów) produkowana jest w Polsce, wyjątkiem jest Bosch/Siemens (kiedyś produkowali w Turcji a teraz o ile się nie mylę to jest to Hiszpania), jakość jest bardzo podobna.

Piekarniki - dotyczy tylko Electroluxa: wchodzi na stronę producenta (electrolux.pl) szukasz konkretnego modelu piekarnika ,później kolejno zakładka: szczegóły -> pobierz kartę produktu -> wyskakuje tabela- druga pozycja w tej tabeli ""model" - w niej jest podany numer PNC - wyroby niemieckie mają początek PNC944 a wyroby produkowane we Włoszech mają PNC949.
    Wybrany przez ciebie model jest produkcji niemieckiej.

AEG produkuje na 99% wszystkie modele w Niemczech (droższa wersja Electroluxa - nie warto przepłacać w tym wypadku).

Bosch/Siemens piekarniki produkuje w Hiszpanii.

Płyta indukcyjna: tutaj kraj produkcji nie jest już tak istotny, generalnie czy jest to AEG/Electrolux czy to Bosch/Siemens to są to wyroby dobre jakościowo i w większości produkowane właśnie w Niemczech.

Mikrofalówka: chyba już każdy producent produkuje jest tylko w Chinach.

Zmywarka: tutaj koniecznie Bosch lub Siemens (to to samo) i koniecznie z niemieckiej fabryki- każda z tej fabryki ma dno metalowe. Co do kraju produkcji zmywarek - najlepiej zadzwoń na infolinię B/S/H i zapytaj o konkretny model - udzielają takich informacji, chyba że masz możliwość sprawdzenia w sklepie - otwierasz drzwi i w górnej części znajduje się tabliczka znamionowa na której podany jest kraj produkcji (w przypadku zmywarek niemieckich jest napisane "made in Germany", w przypadku polskich nie ma żadnej informacji dotyczącej kraju produkcji).

Pralka: wszystkie Bosche z serii WAE są produkowane w Polsce i mają rozbieralny zespół piorący - skręcany na śruby. Dla przykładu: Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE24441PL. Zwracam uwagę ,że końcówka PL w nazwie nie jest wyznacznikiem kraju produkcji a jedynie jest to informacja ,że dana pralka ma panel w języku polskim, natomiast końcówka BY- panel w języku angielskim (raczej takie w Polsce rzadko bywają).

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz śmiało ;)

Pozdrawiam

0
  • SterControl
  • #3 24 Kwi 2015 21:12
    inuictus
    Poziom 5  

Dzięki Przemek za odzew i kilka cennych uwag.

Czy byłbyś w stanie odnieść się już do moich konkretnych wyborów? Chciałbym kupić cały sprzęt w jednym z internetowych sklepów (nie będę robił reklamy) i wszystkie powyższe modele są u nich dostępne.

Z racji dotychczasowych pozytywnych opinii (moich, znajomych i rodziny) głównie skłaniam się do sprzętu Electroluxa (lodówka, piekarnik, płyta, mikrofala), oraz Bosch (zmywarka, pralka).

Jeżeli chodzi o pralkę to wiem że polecana jest seria WAE, ale niestety z racji tego że będzie ona w szafce zabudowana, to szukam czegoś płytkiego a miarę pakownego, stąd seria WLK i wspomniany wyżej model.

Czy w przypadku któregoś z powyższych modeli zwrócił byś uwagę na coś innego, w przekroju całego sprzętu +/- 1000zł nie robi różnicy.

PS. Oczywiście mógłbym podjechać to jakiegoś marketu i postarać się obejrzeć (jak będą) konkretne modele fizycznie.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Kwi 2015 21:26
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Wszystkie zmywarki 45cm Bosch/Siemens są produkowane w Niemczech ,więc tutaj możesz wybierać bez zastanowienia ,bo każda będzie miała dno metalowe. Przyznaje ,że wcześniej nie sprawdził twojego modelu i myślałem ,że szukasz 60cm a te z kolei są produkowane w Niemczech jak i w Polsce.

Nad tą trzecią szufladę bym się zastanowił ,wg mnie mało praktyczne rozwiązanie za które dopłacamy około 300zł.
    Szukaj jedynie modeli które mają m.in program eco, auto, intensywny garnki 70*C, mycie wstępne ,funkcję połowy załadunku-HalfLoad i program delikatny dla szkła.
    Warto również dopłacić do modelu z system VarioFlex i RackMatic - czyli regulacja wysokości górnego kosza (rackmatic) i możliwość składania półek (varioflex) - wtedy do takiej zmywarki można pomieścić więcej naczyń, u mnie się to sprawdza w 100% ,zwłaszcza ,że też mam 45cm.

Co do pralki, serię WLK bym sobie odpuścił bo ma nierozbieralny zespół piorący na rzecz serii WLG - ta ma co prawda o 1kg mniejszy załadunek ale za to zespół piorący jest skręcany na śruby. Zarówno WLK jak i WLG jest produkowana w Rosji - St Petersburg.

Resztę pozostawił bym bez zmian.

1
  • #5 25 Kwi 2015 09:58
    inuictus
    Poziom 5  

Dokładnie, celuję tylko w zmywarkę 45cm tak więc fajnie że tutaj nie ma obawy na kupno czegoś nie niemieckiego. Może faktycznie odpuszczę trzecią szufladę, a dzięki temu pewnie zaoszczędzę kilka stówek :) starałem się wyszukać modelu która by miała wszystkie/większość funkcji o których napisałeś i wstępnie wybrałem taki model:

Bosch SPV53M60EU (ok. 1570zł)

Rodzaje programów zmywania: automatyczny normalny, ekonomiczny (eco), garnki, skrócony, szkło

Opcje dodatkowe: automatyka zmywania (AquaSensor), DuoPower - podwójne ramię w górnym koszu, EcoSilence Drive - silnik bezszczotkowy, elektroniczna regeneracja, funkcja HalfLoad, InfoLight, pomocnik dozowania, przepływowy ogrzewacz wody, sensor załadunku, strefa intensywna, sygnał akustyczny końca pracy, technika naprzemiennego mycia, VarioFlex, VarioSpeed Plus, wymiennik ciepła, wyświetlanie czasu do końca programu

Jeżeli chodzi o pralkę, pewnie jestem w stanie odpuścić ten 1kg załadunku mniej, w związku z tym wybrałem poniższy model:

Bosch Serie 4 VarioPerfect WLG24261PL

Będzie ok?

PS. Zastanawiam się jeszcze nad lodówką, czy warto dopłacić np. do wyższego (192cm) Samsunga? (dopłata ok 1300zł) np. takiego modelu:

Samsung RB33J8035SR - przede wszystkim ma ona system No Frost który ciężko znaleźć w Electroluxie (pytanie czy to takie niezbędne).

0
  • #6 25 Kwi 2015 10:39
    Przemeek1988
    Poziom 22  

3000zł za lodówkę ,która jest chyba najmniej trwałym urządzeniem z pośród całego sektora AGD to moim zdaniem nie najlepszy pomysł, no ale jak kto lubi. Ja od dwóch lat używam Aristona EBQH 20243F - full wyposażenie za ok 2000zł ..no i ten wygląd. Jest to u mnie w domu jedyne urządzenie włoskiego producenta i nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy i wykonania a porównując go do pozostałych moich urządzeń zachodnich marek to wypada więcej niż bardzo dobrze.

Co do nofrostu ..To dobry bajer, moja chłodziarka pracuje drugi rok bez jakiejkolwiek przerwy na czyszczenie i rozmrożenie.

0
  • #7 04 Maj 2015 19:48
    inuictus
    Poziom 5  

Jako że sprzęt jeszcze nie kupiony, powracam z nowymi modelami sprzętu który mi zaproponowała firma wykonująca meble do kuchni. Ceny są sporo lepsze niż w internecie. W gratisie dostaję przedłużoną gwarancję do 5 lat.

Piekarnik
    Electrolux EOB8851AAX lub EOC6851AAX

Płyta indukcyjna
    Electrolux EHL6740FOK

Lodówka
    Electrolux ENN12803CW

Okap
    Franke FBI537XS

Natomiast sprzęt który chciałbym sam kupić to:

Mikrofalówka
    Electrolux EMS26204OX lub EMT25207OX

Zmywarka
    Bosch SPV43M10EU lub SPV53M60EU lub SPV69T50EU - która będzie najlepszym wyborem? chyba że jeszcze jakiś inny model polecacie (45cm)

Pralka
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WLG24261PL lub Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK24260PL

0