Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner 53 - Kosiarka klon husqcarny, jaki¶ silnik "zamiennik"?

24 Kwi 2015 13:26 1071 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam kosiarkę Partner P53-550CM, to jest klon husqvarny, silnik B@S 158 ccm, ukręciłem gwint na ¶wiecę, poszła do serwisu, maj± dać znać czy da się to jako¶ naprawić. Niestety kosiarka jest już stara, i dowiedziałem się, że z zapasow± głowic± do silnika może być problem. A je¶li nawet będzie, to koszt sprowadzenia, i naprawy pewnie się nie zamknie w 500-600 zł. I tak się zastanawiam, czy nie można dać innego silnika? Silniki Loncin podobnej mocy i pojemno¶ci s± po ok. 600 zł, ale nie mam pojęcia jak to jest montowane i czy da się prosto zrobić przekładkę. Wiercenie otworów w obudowie to spokojnie zrobię, ale czy to wystarczy? Bo jak przekładka ma kosztować kolejne 300-400 zł to taniej kupić całkiem nowa kosiarkę. Nie wiem jak to jest mocowane, nigdy aż tak bardzo kosiarki nie rozbierałem. Możecie mi co¶ podpowiedzieć? Czy to ma jakikolwiek sens?
    Krzysiek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy¶le dzi¶ i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Jakby się wiedziało to by się zrobiło :-)
    Umowa z serwisem jest taka, że je¶li dadz± radę tak wła¶nie zrobić, to zrobi±, a jak nie to będ± dzwonić.
    A nawiasem mówi±c, to jest jaki¶ duży problem? Nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia nawet jak się zabrać za to. trzeba pewnie silnik rozebrać, przegwintować, no i ta nieszczęsna tulejka redukcyjna, sk±d to wzi±ć?
  • Poziom 16  
    To silnik dolnozaworowy, wiec wystarczy odkręcić tylko głowicę, zrobić gwint z helicoila i skręcić, najlepiej z now± uszczelk±.
    A je¶li serwis nie daje rady, to kup używan± głowicę za kilka złotych.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, poczekam na odpowiedĽ serwisu, w razie czego będę na priv "molestował" kolegów. Wiem już jak to ugryĽć. Pozdrawiam.