Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Alarm, odlaczenie, nie odpala,

kolin4 24 Kwi 2015 13:29 978 5
  • #1 24 Kwi 2015 13:29
    kolin4
    Poziom 6  

Witam

Passat b3, Laik :)

Mam problem, auto dostałem w spadku od ojca. Naście lat temu był w nim montowany alarm, do wczoraj chodził prawidłowo aż właczył mi się podczas jazdy, odciął dopływ paliwa i silnik zgasł. Nie reagował za żadne pstryczki pochowane kolo skrzyni, na pilota- kompletnie nic.

Auto musiało iść na hol.
    Postanowiłem że pozbędę się tego ustrojstwa bo szansa że ktoś ukradnie mi 22 letniego Paska z licznymi śladami korozji jest raczej znikome a oszczędze w przyszłosci nerwów jak znów sfiksuje mi to "ustrojstwo"

Ojciec oczywiscie żadnej instrukcji nie ma, ba! nie posiada nawet nazwy sprzętu wiec ciezko o jakiekolwiek googlowanie.

Rozebrałem plastiki wokół kierownicy szukając nietypowego osprzętu lub nietypowych kabli. Znalazłem zielona puszeczke, obok włacznik i bezpiecznik topikowy, oraz parę zaizolowanych kabli.

Odłaczylem zielona puszke - alarm przestał wyć ale auto mieli i nie odpala.

Wiec zaczałem kombinować metoda prób i błedów. Przełącznik przestawiłem na Właczony i bach auto odpaliło ale silnik bardzo nierówno pracował (jakby sie dusił, za mało paliwa dostawał- takie moje wnioski) zaciagnałem 'ssanie' i auto chodziło normalnie. Dziś próbowalem odpalić i muszę go bardzo dużo pokręcić żeby zaskoczył.

Przeszukałem internet. Z tego czego sie dowiedziałem trzeba zewrzeć któreś kable.

Nie chce tego robic na chybil trafil, moze macie jakies pomysly ?

te kable wchodzą w kostkę do stacyjki, Czerwone idą gdzieś gdzie wzrok mój nie sięga, natomiast czarne szły do przycisku wyłączajacego alarm schowanego kolo dźwigni biegów.

o tych nie wiem nic oprócz tego co widać. jeden kabel rozchodzi sie na dwa.

Macie jakis pomysl od czego zaczac?

0 5
  • #2 24 Kwi 2015 13:49
    kazsys
    Poziom 13  

Zewrzyj dwa czarne kable wychodzące bezpośrednio z obudowy alarmu

1
  • #3 24 Kwi 2015 14:10
    kolin4
    Poziom 6  

diesel. posprawdzam co napisaliscie i wstawie info

0
  • #4 24 Kwi 2015 14:28
    andrzej20001
    Poziom 42  

Połącz te dwa czarne co wiszą z puszką.

0
  • #5 24 Kwi 2015 15:43
    kolin4
    Poziom 6  

podlaczylem ze soba dwa kable z puchy i nadal to samo. Pogrzebalem dokąd one szły i doszedłem do przełacznika. Z przelacznika wychodza do jakies puszki zdj

0
  • #6 27 Kwi 2015 20:01
    kolin4
    Poziom 6  

rozwiązałem problem. Mianowice zapchał sie filtr paliwa, po wymianie wszytko chodzi aż miło:)

Rozgryzłem dlaczego alarm załaczył się podczas jazdy i odciał paliwo.

Podczas jazdy przytkało filtr i auto zaczeło się dusić przez co były drgania własciwie to całego samochodu, widocznie czujnik np od otwierania drzwi mógł dać sygnal ze zostały one otwarte, alarm załaczył sie w trybie cichym i odcieło paliwo całkowicie, a że ten alarm już ledwo zipał to nie dało sie go odłaczyc, nie mniej jednak alarm odłaczyłem calkowicie, tak profilaktycznie.

Dzieki za chęc pomocy. Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo