Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie zapala się ikona świec żarowych w W210 E290 TD 1997

24 Kwi 2015 15:38 999 5
  • Poziom 6  
    Po przekręceniu kluczyka nie zapają się świece żarowe i silnik nie zapala, choć rozrusznik kręci. Przekaźnik przy komputerze nie tyka. Włączają się tylko 2 dmuchawy w chłodnicy.Z czym mam do czynienia?
  • Spec od Mercedesów
    GIGUŚ Marek napisał:
    Coraz częściej po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żarowe

My Ciebie również serdecznie witamy...
    Co to znaczy "żarowe"? Pewnie chodzi o świece...
    To nie zapalają się świece, czy nie zapala się kontrolka?
    GIGUŚ Marek napisał:
    i nie podejmuje pracy

Co to znaczy? Kręci ale nie odpala, czy nie kręci wcale? - bo oba określenia podchodzą pod "nie podejmuje pracy" :-/
    GIGUŚ Marek napisał:
    Przekaźniki na komputer

Co to takiego "przekaźniki na komputer"??? W tym aucie jest pełno przekaźników! Na jaki komputer???
    Nie używaj skrótów myślowych, bo to wcale nie upraszcza zrozumienia problemu!
    GIGUŚ Marek napisał:
    Włącza się tylko dmuchawa ta mała

Co za dmuchawa? Małych dmuchaw też jest parę w aucie - choćby przy czujnikach klimatyzacji.
  • Poziom 6  
    Oczywiście, że kontrolka świec się nie zapala. Ta z prawej na dole żółtego koloru. Rozrusznik działa i nie zapala silnik. Tak bywało od czasu do czasu. Myślę, że jak było bardzo gorąco. Dzisiaj już w ogóle nie zapalił. Chodzi o przekaźnik, który jest przy komputerze. Jego wszystkie nry 2 474460 dalej 028545 dalej 6228 dalej 05037376000 i dalej 463581 nie tyka. Tak jakby nie dawał dalej prądu. czy na komputer? Czy na silnik w tym te świece. Kto to wie? Ja się poddaję. Jutro spróbuje odpalić i do elektryka.
  • Spec od Mercedesów
    A0285456228 to numer wtyczki - a nie przekaźnika.
    Jeżeli komputer silnika nie dostaje prądu, to po podłączeniu do komputera serwisowego na pewno to wyjdzie. Taki tok postępowania proponuję. To nie są auta które się naprawia na zasadzie "co koledzy o tym sądzicie".
  • Poziom 6  
    Zgadza się to wtyczka, bo zapisałem numery z góry a tam głębiej pewnie jest przekaźnik. Przynajmniej gdzieś w tej części. Wcześniej to tykał i wtedy zapalała się kontrolka tych świec i palił bez problemu. A teraz nic tam nie tyka (a tykać może tylko przekaźnik). A może pręd nie dochodzi i do przekaźnika? Dzięki za pomoc. Napiszę jak zrobię. Giguś Marek
  • Poziom 6  
    Elektryk po komputerze, uznał, że komputer nie dostaje prądu, bo przekaźnik był uszkodzony. Po wyjęciu raz działał raz nie. Oryginał był drogi, więc kupiłem nowy zamiennik mocniejszy. Elektryk go wlutował i po przekręceniu kluczyka 100 na sto razy zapala się kontrolka świec i pali przy pierwszym ruchu rozrusznika. Koszt całkowity 270 zł. Tym razem miałem rację. Pisze to jako możliwa pomoc dla użytkowników W210 E290 TD Avangarde rok 1997, gdyby mieli podobny problem. W Dubrowniku było latem 35 C i mi wtedy nie zapalił. Wiecie, co czułem.
    Ciekawe! Ten rocznik ponoć był ulepszany i część kabli (widać to po kolorze) ponoć jest starych z 1996 r. a część już w nowej poprawionej wersji po połowie roku 1997. Jednak przekaźnik był z nowej wersji. Niemniej okazało się , że pokrywa do przekaźników była urwana i być może wilgoć się tam dostawała.Już zrobiona.
    Pozdrawiam Mesiów. Marek Giguś