Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F - słabe wspomaganie kierownicy.

24 Kwi 2015 15:56 1230 6
  • Poziom 16  
    Witam. Na postoju gdy silnik pracuje, ciężko kręci się kierownicą, pompa pracuje bardzo cicho (wręcz za cicho)jedynie gdy się kreci kierownicą to lekko szumi. Rok temu wymieniłem uszczelniacz pompy bo puszczał olej, w środku pompa wygląda b. dobrze, żadnych przytarć i innych uszkodzeń, łopatki nie zatarte. Pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? dodam że słabe wspomaganie jest odkąd kupiłem ten samochód kilka lat temu.
  • Poziom 11  
    Witam, tak na szybko, auto na podnośnik, tylko przód, koła są luźno, szybko kierownicą w prawo i w lewo, parę minut, powinno pomóc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Zatarte łożyska w górnej części amoryzatora...
  • Poziom 16  
    Pokręciłem kierownicą z uniesionymi kołami, ale nic to nie dało. Łożyska nie są zatarte, przy wymianie amorów wszystko dokładnie sprawdziłem. Zastanawia mnie to że nawet przy maksymalnym skręcie kierownicy pompa nie wyje tylko lekko szumi jakby się olej pod ciśnieniem przelewał.
  • Poziom 9  
    Może znowu uszczelnienia puściły i pompa nie ma siły. Ja bym dał całą pompę do regeneracji, bo na oko to wiesz... Chyba, że jesteś mechanikiem...
  • Poziom 16  
    Simmerring który wymieniłem jest w idealnym stanie(zero wycieków) więc nie tu jest przyczyna. Chyba kupie gdzieś pompę która jest na 100% sprawna i będzie to najtańszy sposób naprawy tej usterki.
  • Poziom 11  
    Mnie to ''gdzieś'' niepokoi, rozumiem że z drugiej reki, spróbuj kupić z możliwościa jej zwrotu.