Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring auta,parkingu - wybór kamery zewnętrznej

24 Kwi 2015 17:12 4608 25
  • Poziom 6  
    Witam
    Mieszkam na osiedlu, na parterze.W ostatnim czasie , ktoś porysował mi auto (nie pierwszy raz).Chciałbym się chociaż w niewielkim stopniu zabezpieczyć przed ponownymi atakami wandalizmu.
    Widok na parking mam z balkonu i zaczyna się już jakieś 2 metry dalej i ma około 30 metrów na wprost kamerki(której jeszcze nie ma) i ma około 15 metrów szerokości.
    Staram się parkować pod samym balkonem.
    Główny problem dla mnie to oświetlenie ponieważ mimo iż to nie duży parking to jest jedna lampa, która dość słabo świeci.
    Potrzebuję więc głównie kamery, która poradzi sobie dobrze w trudnych warunkach oświetleniowych.Jakość też jest ważna dlatego myślę o kamerkach megapikselowych (1,3mpx lub 2mpx).Potrzebuję 1 kamery która będzie nagrywała ale też pozwoli na podgląd na telefonie w dowolnej chwili.Internet mam z firmy Multimedia więc jeżeli była by możliwość zapisu w jakiejś chmurze nagrania i pominięcia rejestratora to było by super.Wiadomo jak każdy nie chciałbym wydać zbyt wiele ale liczę się że za jakość trzeba zapłacić.
    Myślałem też o kamerce wewnętrznej(np.KAMERA IP WIFI B/G/N MODEL: IPROBOT3-P2P-SD 3.6MM) ale patrzyła by przez szybę i tu ponoć jest problem przy załączaniu się IR no chyba , że można to jakoś ominąć.
    Trochę siedziałem i szukałem po forach , ofertach ale nie czuję się na tyle pewnie jeszcze by wybrać jakiś konkret i dlatego proszę Was o pomoc.
    Wiem, że temat był poruszany wiele razy ale większość wątków jest już nie na czasie(tematy z 2012,2013,2014) a dużo się zmienia.
    Proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 13  
    Pytania:
    - ile $$$ możesz przeznaczyć na kamerkę?
    - musi być Wifi?
    Mimochodem popatrz na tą kamerkę YUC-HQ26A
  • Poziom 6  
    Myślę że w granicach od 500 do 1500 mogę zainwestować ale nie chciałbym zbyt wiele tym bardziej że jest to parter i łatwo można ukraść taką kamerę. Czekam na jakieś propozycje.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Po pierwsze zapomnij o kamerach z wbudowanym WiFi - to szmelc.
    Po drugie, przy takiej odległości i szerokości potrzebujesz kamerę o rozdzielczości FullHD i obiektywie 12mm, minimum.

Najlepiej podeślij zdjęcie z telefonu albo z aparatu z tego balkonu, sprawdzimy jak tam wygląda oświetlenie.
  • Poziom 6  
    Trochę za droga.Do kamery musiałbym jeszcze dokupić jakiś rejestrator i tu już koszta idą w górę.
    A co myślicie o takim rozwiązaniu- kamera ip zewnętrzna albo nawet w tym wypadku wewnętrzna i na zewnątrz naświetlacz taki halogen-lampa-naswietlacz-led-30w-z-czujnik-ruchu-i4964836571
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 17  
    Jeżeli chcesz doświetlać teren to tylko oświetlaczem IR żeby było dyskretnie. Na pewno na osiedlu znajdzie się ktoś komu będzie to przeszkadzało i narobisz sobie dodatkowego kłopotu.

Zamiast mnożyć kolejne urządzenia kup po prostu dobrą kamerę :) i ewentualnie jeżeli będzie taka potrzeba uzupełnij ją dodatkowym oświetlaczem.
  • Poziom 6  
    Z jednej strony masz rację ale z tego co oglądam nagrania na youtube z różnych kamer z diodami ir to nie radzą one sobie zbyt dobrze w naprawdę mało oświetlonym miejscu(praktycznie zerowe oświetlenie),tak więc nawet drogie kamery wypadają słabo.Dodatkowo można było by zamontować kamerę w domu i nie trzeba by się było martwić pozwoleniem ze spółdzielni.Halogen taki włączał by się tylko na czujkę i wtedy nawet słaba kamera miała by szanse coś nagrać.
    Druga sprawa jakąś kamerę konkretną możecie polecić do zastosowania na zewnątrz albo wewnątrz.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 17  
    Jeżeli oczekujesz konkretnych propozycji to np. HIKVISION DS-2CD2620F-I lub DS-2CD2632F-I z puszką DS-1260 dla ułatwienia instalacji.
  • Poziom 33  
    Ciężko na 30 metrach mieć jednolicie oświetloną przestrzeń z jednego punktu i to w linii prostej.
    Z drugiej strony na ile zależy na dokładności (zbliżeniu)?
    Im większa rozdzielczość tym więcej miejsca zajmuje nagranie, ale można więcej na nim zobaczyć szczegółów.
    Ciężko będzie też z ostrością, 2 metry i 30 metrów na raz :-/

Kamerka szerokokątna na taki plac, ale dużo wówczas szczegółów nie zobaczysz.

Masz w miarę blisko do Wrocławia.
    Przejdź się do firmy Dipol:
    http://www.dipol.com.pl/adresy_telefony_plany_dojazdu_m300.htm

Na miejscu zobaczysz działające kamerki, będzie łatwiej podjąć decyzję.
  • Poziom 6  
    Jeżeli chodzi o propozycje HIKVISION DS-2CD2620F-I lub DS-2CD2632F-I to są to kamery kosztujące grubo ponad 2 tys. a gdzie reszta to całość wyjdzie z 3-4 tys a ja pisałem o kosztach do 1500.Więc może coś z niższej półki.
  • Poziom 17  
    Poszukaj dokładnie ceny lub skontaktuj się z jakimś instalatorem lub napisz na PRIV :)
  • Poziom 33  
    Zerknij na to, zapis na SD:
    http://www.dipol.com.pl/kamera_ip_kompaktowa_...x_cmos_sunell_sn-ipr54-12dn-v_onvif_K1680.htm

Obejdzie się bez rejestratora, choć nie ma to jak rejestrator, bo jak za 2-3 dni dopiero zobaczysz jakiś ślad ?

Choć jak na parking, to myślę że 1,3 mpx wystarczy:
    http://www.dipol.com.pl/kamera_ip_kompaktowa_...-i_1_3_mpix_4_mm_0_01_lx_ir_do_30m__K1762.htm

Zostanie coś przy okazji na rejestrator.

A swoją drogą ciekawe co sąsiedzi na to że będziesz ich (bez ich zgody) nagrywał ?

Może dla odmiany, pogadać z sąsiadami i się zrzucić razem na lepszy monitoring ?
    Każdy spokojniej by spał wiedząc że samochód jest monitorowany.
  • Poziom 6  
    Było spotkanie w tej sprawie ale nie przeszła ustawa.Ludzie nie chcieli ,za duża kwota bo ktoś policzył ,że to wyjdzie około 200 złoty na 1 osobę czyli koszt monitoringu około 12 tysięcy ktoś mocno przesadził.Dlatego chcę zrobić to na własną rękę.Co do nagrywania sąsiadów to nie ich chce nagrywać tylko auto , ale wiem że zawsze ktoś się znajdzie komu to będzie przeszkadzało dlatego myślałem o tym aby kamera była w domu i wtedy nikt by nic nie miał do tego.
    Teraz rozumiesz dlaczego ludzie za bardzo się nie garneli, żeby pomagać w tym temacie?
    Były ich dziesiątki i za każdym razem to samo. Klient ma wymagania z kosmosu, budżet mały, na końcu kupuje jakieś tanie badziewie i ma pretensje, że nie działa tak jak chciał.

Chcesz mieć cokolwiek - potrzebujesz FullHD i zmienną ogniskową i kamerę o dobrej światłoczułości. Kamery Hika z serii 2 które proponowałem to taki złoty środek pomiędzy jakością, a ceną.
    Chcesz taniej? Pewnie znajdziesz, ale czy to będzie miało sens?
    Karty katalogowe przyjmą wszystko, te dwie kamery niżej, mają wg. karty tą samą światłoczułość:

Kamera Edimax, 3 Mpixele:

Kamera Hikvision 1.3 Mpixel:

Różnica? Hik testuje kamery przy migawce 1/25, IRE 50, F1.2, EDIMAX, migawka 25x służsza, efekty widać gołym okiem. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy stać was na oszczędności.

@tomiok
    Ten Sunell, masz info odnośnie światłoczułości ale w korelacji z migawką, IRE i przysłoną?

EDIT
    Tak przy okazji, był już temat o tych kamerach :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2490028.html

Polecam czytać od końca :D
  • Poziom 6  
    Może i masz racze ale tu jest kwestia czy stać nie nas tylko mnie bo będę robił to sam.U mnie na takim parkingu jak ten jest 1 latarnia tu widzę 4 a i tak bez rewelazj:(
    Dlatego mówiłem już na samym początku - wyślij zdjęcie z telefonu.
    Uniknęlibyśmy wielu bezsensownych postów.

Ustaw sobie aparat w HD, FullHD, a później w 5 Mpixeli i zrób zdjęcia w dzień i się zastanów jaka jakość i kąt Cię interesuje.
    Wymagasz od ludzi z forum, żeby poświęcili swój czas, a w zamian nie chcesz poświęcić tych 2 minut pracy.

Co do zdjęcia, nie ma rewelacji bo to kamera za jakieś 600 zł i dlatego mówiłem żebyś wziął 2CD2632.
  • Poziom 6  
    Dziś zrobię zdjęcia.
  • Poziom 6  
    Obiecane zdjęcia za dnia i w nocy(22 godzina)

Dodano po 7 [minuty]:

Jak widać na nocnej fotce jest mało światła dlatego powoli zaczynam się zastanawiać czy jakakolwiek kamera da radę.Może lepszym rozwiązaniem był by jakiś halogen led z czujką lub promiennik ir z czujką.Wtedy myślę że nawet wewnętrzna kamerka by się sprawdziła.Jak sądzicie??
  • Poziom 17  
    Przy tym kadrze zmarnowałeś 25% obrazu na bezużyteczny widok barierki.

Jak poprawisz kąt to prawdopodobnie będziesz w stanie rozpoznawać tablice samochodów przejeżdżających obok śmietnika. Będziesz w stanie rozpoznać znane Ci wcześniej osoby.
  • Poziom 6  
    chodzi mi o obraz nocy żeby od balkonu do śmietnika zobaczyć na kamerze kto się kręci w nocy przy aucie.Taki obszar by mi wystarczył ale jest tam na tyle ciemno że ciężko markę auta rozpoznać a co dopiero kogoś kto będzie przechodził obok.
  • Poziom 17  
    Propozycję kamer, które spełnią Twoje wymagania i na styk mieszczą się w budżecie zaproponowaliśmy już dawno - nie wiem po co dalej drążyć temat.
  • Poziom 6  
    HIKVISION DS-2CD2620F-I to wydatek 2000 zł natomiast twoja druga propozycja czyli DS-2CD2632F-I to 2300zł więc jak to się mieści w budżecie do 1500 jak sama kamera ponad 2000.
    Do tych kosztów w przypadku tych kamer dochodzi instalacja i rejestrator więc koszt może wynieść jakieś 3000zł czyli sporo przekracza to co deklarowałem.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Kamery IP z nagrywaniem na karty SD - po pewnym czasie mają problem bo karty SD najzwyczajniej się uszkadzają :( dlatego dobrze myślisz że potrzebujesz rejestrator.

tiger2000 napisał:
    Może lepszym rozwiązaniem był by jakiś halogen led z czujką lub promiennik ir z czujką
    \
    Dobrze myślisz bo taki halogen zawsze odstraszy potencjalnych rabsiow, pozatym kamera automatycznie będzie super widzieć (bo ma światło białe).

Natomiast jeżeli wymóg kamery IP nie jest taki bardzo ważny może byś się zastanowił nad jakimś rozwiązaniem analogHD ? (HDTVI lub AHD) w wersji 1,3MP bo te kamery najlepiej radzą sobie w nocy obecnie? Do tego możesz puścić to srkętką (zasilanie + obraz) bez większych wydatków.
    350-400 kamera tuba z diodami IR, rejestrator 400-700, dysk najtanszy na alle*** - 150. Zasilacz kable - z 50zł ? Wychodzi spokojnie 1500 pln....
    Do tego taki właśnie halogen- i jest rewelacja (nawet sąsiedzi będą ci wdzięczni)

Wg mnie w cenie 1500 - nie zakupisz dobrej kamery IP która ogarnie co potrzebujesz (hikvision / dahua - kamery które maja porzadna czułosc przynajmniej prawdziwe 0,01lx kosztują tyle co twój budżet)
    W twoim przypadku MUSISZ mieć 0,01lx czułości przy ustawieniu migawki 1/30.
    Wiele chinskich pseudo kamer pisze że ma 0,001 dla 2MP... ale jak ustawisz naświetlanie na poziomie 1 sekundy - czyli w nocy masz totalny efekt ducha i ikogo nie rozpoznasz.