Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rowenta Adagio 180 ES/F ekspres do kawy

Hayabusa555 24 Kwi 2015 18:07 687 5
  • #1 24 Kwi 2015 18:07
    Hayabusa555
    Poziom 5  

Dzień Dobry,

Mam problem z ekspresem do kawy Rowenta Adagio ES 180/F. Nie chce się w ogóle załączyć. Do tej pory był używany raczej rzadko.Mam go od 5 lat i nie było z nim problemów .Był dwukrotnie czyszczony z kamienia.Proszę o jakąś poradę.

Krzysztof

0 5
  • #2 24 Kwi 2015 18:09
    2596515
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Kwi 2015 21:26
    nioop

Specjalista AGD

E tam, odrazu nie pogadamy..

Kolego, długi śrubokręt torx w dłoń, rozbiórka potem multimetr i sprawdź bezpieczniki termiczne na grzałce - Coś mi się wydaje, że któryś z nich ( jest ich całe dwa ) zakończył swój żywot..

0
  • #4 27 Kwi 2015 18:58
    Hayabusa555
    Poziom 5  

Dziękuję bardzo za poradę "bezpieczniki termiczne",przykro mi ale oba są dobre. Czy nasuwają się Panu jeszcze jakieś sposoby na uruchomienie mojego ekspresu?

Krzysztof

0
  • #5 27 Kwi 2015 20:24
    nioop

Specjalista AGD

No to przykro mi, jednak jeżeli bezpieczniki termiczne są dobre wszystko wskazuje na płytkę elektroniczną..
    Tutaj niestety nie pomogę Ci, gdyż w moich "fachu", nie naprawia się a wymienia całą elektronikę..
    Dlatego musisz poradzić się kolegów elektroników, choć z tego co pamiętam nie jest ona zbyt skomplikowana..

Ale tak dla pewności - Przewód zasilający również sprawdziłeś ? Choć zdarza się to naprawdę bardzo bardzo rzadko, nie można pominąć tej ewentualności..

0
  • #6 29 Kwi 2015 21:47
    Hayabusa555
    Poziom 5  

Tak,przewód zasilający sprawdzony.Jeszcze raz bardzo dziękuję za chęć pomocy. Postaram się znaleźć płytkę o ile będzie to opłacalne.

Krzysztof

0