Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

palnik do cięcia sherman gasnie

wan-es 24 Apr 2015 19:53 1413 5
    wan-es
    Level 11  
    Witam posiadam palnik do cięcia na propan i tlen dziś podłączyłem propan a zamiast tlenu powietrze podpalam palnik a po odkręceniu powietrza palnik gaśnie czy na tlenie nie będzie gasł?
    Ture11
    Level 38  
    Tlen jest bardziej palny niż mieszanina palnego (podtrzymującego spalanie) tlenu (21%) i niepalnego azotu (78%), a czy palnik jest sprawny to dowiesz się, jak podłączysz tlen... I tak może być uszkodzony...
    wan-es
    Level 11  
    Palnik jest nowy niby dlaczego miałby być zepsuty.
    Ture11
    Level 38  
    Skoro podłącza kolega powietrze zamiast tlenu i pyta, czy palnik nie będzie gasł, to chyba słusznie uznałem, że ma kolega jakieś podejrzenia co do tego palnika... Inaczej po co byłby ten temat, skoro palnik nowy i od razu dostaje zasilanie niezgodne z instrukcja obsługi, to chyba wszystko jasne.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Ture11 wrote:
    Tlen jest bardziej palny niż mieszanina palnego (podtrzymującego spalanie) tlenu (21%) i niepalnego azotu (78%

Tlen jako taki jest niepalny!

wan-es wrote:
    posiadam palnik do cięcia na propan i tlen dziś podłączyłem propan a zamiast tlenu powietrze

Palnik jak sam Kolega stwierdził jest na tlen i propan, a nie na propan i powietrze.

Obu Panów odsyłam do lekcji chemii na poziomie szkoły podstawowej.
    Ture11
    Level 38  
    Artur k. wrote:
    Ture11 wrote:
    Tlen jest bardziej palny niż mieszanina palnego (podtrzymującego spalanie) tlenu (21%) i niepalnego azotu (78%

Tlen jako taki jest niepalny!

Fakt, średnio udane stwierdzenie mi wyszło :D.