Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka WHIRLPOOL ADG 555 piszczy 30 razy i mruga dioda cały czas

24 Kwi 2015 21:13 4074 7
  • Poziom 9  
    Witam posiadam zmywarkę WHIRLPOOL ADG 555 dziś jak żona włączyła zmywarkę przyciskiem start to zmywarka zaczęła piszczeć i mruga przy jednym z programów (program czwarty - szybki) nie można zmienić na inny program ani jej uruchomić

- Piszczy 30 razy i przestaje piszczeć
    -dioda przy programie IV - szybkim mryga cały czas w takich samych odstępach

--A cha przy włączeniu słychać jak przez pare skund buczy zmywarka (pompa) i zaraz ten błąd i piszczenie.--

...Proszę o pomoc co się mogło zepsuć dziękuje i pozdrawiam ...
  • Poziom 15  
    Witam, warto sprawdzić i wyczyścić filtry odpływu wody, następnie należało by sprawdzić także pompę wodną odpływową czy nie jest zatkana. Jeśli to nie pomoże to tylko service. Po prostu coś jest nie tak z elektroniką.
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką podpowiedź rano sprawdzę i napisze co i jak.
  • Poziom 9  
    Myślałem że problem rozwiązany .... niestety nie rozwiązany
    Co zrobiłem:
    -Odłączyłem wąż odprowadzający brudną wodę ze zmywarki ( u mnie jest on podłączony do syfony zlewozmywaka)
    -wylałem do wiadra wodę która była w wężu i próbowałem dmuchnąć w wąż
    -nie podłączając węża (wąż skierowany do wiadra żeby nie było powodzi) do odpływu włączyłem zmywarkę
    Zmywarka normalnie się włączyła i jest ok :D :D :D
    Przy okazji wyczyściłem cały syfon zlewozmywaka a moje spostrzeżenia ,
    prawdopodobnie zagięty wąż za zmywarką bo jest go tam niezły zapas.....

Bardzo dziękuje koledze który szybko podpowiedział na mojego posta żeby sprawdzić odpływy Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Myślałem że problem rozwiązany .... niestety nie rozwiązany
    Na drugi dzień jak chciałem uruchomić zmywarkę to sytuacja się powtórzyła no niestety nie wiem co robić czy tylko serwis, może któryś z kolegów ma pomysł co jest nie tak ..... :cry:
  • Poziom 15  
    Wiesz co, czytałem ten dokument tej zmywarki i niestety nie ma nic na temat resetu programatora, w nielicznych sprzętach wystarczy np. przytrzymać przycisk start i włączyć zasilanie lub power. Start trzymać przez 3-5sekund i taki reset też pomaga w niektórych przypadkach. A tak na marginesie to czy jest możliwość zrobienia fotki tego modułu w przyzwoitej jakości? Morze jest upieczony jakiś kondensatorek lub dioda, rezystor itp.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ten sam problem co kolega fazifaryzeusz. I stąd moje pytanie co było przyczyną i czy problem udało się rozwiązać? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  • Poziom 2  
    podłączam się do pytania. u mnie zmywarka nagle zaczeła piszczeć i mrugąć na programie z talerzami. nie da się zmienic programu. zmywarka po otwarciu i zamknieciu przestaje piszczec ale program dalej mruga i nie wiem co robic bo nie da sie nic kliknac a kontrolka mruga bardzo szybko