Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda fabia diesel 1.6 zalana komora silnika rop±

kalus89 24 Apr 2015 23:01 3390 5
Texa Poland
    kalus89
    Level 2  
    Witam, kilka dni temu wykonywałam w autoryzowanym serwisie Skody we Wrocławiu (nie podam nazwy dealera, chyba że kto¶ będzie zainteresowany) dokonywalem dwie usługi tj. ; 1) wymiana oleju, filtrów: oleju, paliwa, powietrza, kabiny, płyn hamulcowy. 2) po wykonaniu oględzin auta serwisant zalecił wymianę uszczelniacze wtryskiwaczy, jak stwierdził pociły się.

Z uwagi na fakt, że dbam o swoje auta, zgodziłem się na wymianę uszczelniacze w/w rzeczy ; robocizna plus czę¶ci kosztowały mnie plus minus 1500 zl

Na zleceniu w/w usługi wyraziłem zgodę na jazdę próbn±.

Po skończonym serwisie odebrałem auto, było po rzekomej jeĽdzie próbnej, bez zastrzeżeń, serwisant zapewnił ze Wszystko jest ok. Po przejechaniu 30 km z serwisu do miejsca garażowania pojazdu, pojazd uległ awarii, nast±pił wyciek ropy z komory silnika, cała była zalana ropa, zadzwoniłem niezwłocznie do serwisu, nikt się t za bardzo nie przej±ł i nie zaoferował z lawetowania auta na swój koszt, z racji ze chciałem po tym makabrycznym widoku jak najszybciej zareklamować usługę zlawetowalem auto na swój asistance.

Na miejscu, mechanik stwierdził, że za słabo został zazabezpieczony wężyk doprowadzaj±cy ropę to wtrysku, co spodobało wyciek, super ale auto zatluszczone ropa która jak wiemy ciężko schodzi, po długich negocjacjach doprosilem się umycia komory silnika, po zakończonej reklamacji otrzymałem informacje ze woń on w silniku będzie się jeszcze trochę utrzymywał do momentu wyparowania ropy, rzekomo taki wyciek nie może mieć wpływu na inne układy takie dostałem informacje.

W ramach rekompensaty wykonano mi kompleksowy serwis klimatyzacji

Teraz pytanie do Was i proszę o pomoc czy taki wyciek rzeczywi¶cie nie ma wpływu na pozostałe podzespoły i układy np rozrz±d, olej silnikowy itd, w jaki sposób z nimi walczyć gdyby co¶ się działo? Czy warto wykonać opinie rzeczoznawcy proszę o kontakt pozdrawiam

Pozdraieam
  • Texa Poland
  • Helpful post
    jokerro
    Level 34  
    Daj sobie spokoj,za wielka flota a ty jeden.Jak wszystko chodzi ok to szerokiej drogi i nie szukaj sobie problemów.
  • Texa Poland
  • Helpful post
    tomaszk23
    Level 16  
    Witam stanowcza reklamacja usługi powinna nast±pić. Powinni zrobić teraz cała prace za darmo lub zwrócić koszt naprawy całego problemu bez jęknięcia w ciagu 14 dni od daty reklamacji. Pamiętaj by po usłudze ż±dać paragonu i gwarancji.

Ma być dobrze i już.

Dodano po 4 [minuty]:

Je¶li będ± się stawiać to załatw to urzędowo.

Kolega tak miał, z fordem nie chcieli się poddać poszedł do urzędu w ci±gu 3 dni zadzwonili do niego z przeprosinami że naprawia za darmo jeszcze dołoż± myjnie z woskowaniem auta na przeprosiny.

Dodano po 3 [minuty]:

Je¶li to nie pomoże to skargę reklamacyjna do niemieckiego udziału skody oni już im tak wymieszaj że do domu przyjd± na kolanach naprawić.
    kalus89
    Level 2  
    Mam pytanie czy taki wyciek ropy może mieć wpływ na inne podzespoły, czy np do oleju silnikowego mogła dostać się ropa, czy może to mieć wpływ na rozrzad itd, generalnie usterkę naprawili za darmo, umyli silnik, czuć jeszcze czuć ropę ale niby za jaki¶ czas ma znikn±ć
  • Helpful post
    psilos1
    Level 32  
    kalus89 wrote:
    Mam pytanie czy taki wyciek ropy może mieć wpływ na inne podzespoły, czy np do oleju silnikowego mogła dostać się ropa, czy może to mieć wpływ na rozrzad itd, generalnie usterkę naprawili za darmo, umyli silnik, czuć jeszcze czuć ropę ale niby za jaki¶ czas ma znikn±ć

W tym wypadku nie ma możliwo¶ći dostania sie ropy do oleju,co do paska...nic mu nie bedzie po tak krótkotrwałym kontakcie z rop±