Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralki i lodówki (Bosch, AEG, Samsung)

lukasek5 25 Apr 2015 14:02 9567 5
    lukasek5
    Level 9  
    Witam,

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu agd, po dłuższym rozeznaniu się w temacie zastanawiam się nad następującymi modelami:

- pralka: Bosch WLK24260PL lub Bosch WLT24460PL lub AEG L72270VFL (wiem, że najlepszym wyborem byłby bosch z serii WAE, ale z pewnych niezależnych ode mnie przyczyn nie mogę się zdecydować na tę serię)

- lodówka: Samsung RB-31 FERNBSA lub Samsung RB31FERNCSA lub Samsung RB31FERNCSS lub Samsung RL56GHGIH lub Bosch KGN39VL31E lub Bosch KGN36XL32

Zależy mi na tym, żeby sprzęt działał jak najdłużej i był w miarę ekonomiczny - jeżeli ktoś zna inne pralki lub lodówki w podobnej cenie (pralka do 1500zł, a lodówka do ok 2000zł) i lepszej jakości to będę wdzięczny za sugestie. Z góry dziękuję za pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Przemeek1988
    Level 22  
    Jeśli chodzi o pralkę BOSCH w wersji slim to lepszym wyborem jest seria WLG - te pralki mają zbiornik piorący skręcany na śruby, rozbieralny zaś seria WLK ma zgrzewany ,teoretycznie nie rozbieralny. Obie serie tj. WLK oraz WLG są produkowane w Rosji - St Petersburg. Myślę ,że jakość WLG jest taka sama jak w przypadku serii WAE ,która to jest produkowana w Polsce czyli b.dobra.
    Co do AEG to na 99% zbiornik piorący jest również nierozbieralny ,szkoda bo te pralki są naprawdę ciekawe.

Nawiązując do lodówki - tutaj nie ma jakiejś reguły ,która jest lepsza bo to naprawdę loteria. Najczęściej ulegają rozszczelnieniu średnio po około 6-8 latach, jak masz pecha to szybciej a jak szczęście to może dobije do 10 lat. W tym wypadku kierował bym się bardziej osobistymi kryteriami - czy odpowiada nam wygląd, rozplanowanie półek czy też wykonanie/ spasowanie elementów.
    Zarówno wskazany Samsung jak i Bosch będzie dobrym wyborem. Można powiedzieć ,że Samsung się specjalizuje w lodówkach ,zaś Bosch to marka sama w sobie i raczej nie wypuszcza bubli na rynek (co nie znaczy ,że nie ma wyjątków, urządzenia są projektowane i produkowane tylko przez ludzi...).
    milax
    Level 8  
    Witam,
    wracam do pytania dot. Boscha WLT24460 bo nie padło w końcu ani słowo na jego temat.
    - Gdzie montowany jest ten model?
    - Czy ma wymienne łożyska?
    - Jak tam z jego jakością bo póki co brak tutaj opinii o avantixxach.
    - Ma niepokojąco dobre osiągi jeśli chodzi o zużycie wody: 40L na cykl, 8800l na rok przy 6,5kg. Bo taki np. model slim WLK24240 zużywa odpowiednio 46l/10120L ale przy mniejszym :!: załadunku 6kg, a kolejny slim WLG24261PL ma to samo świetne zużycie wody co avantixx WLT ale.. ma 5kg wsad :!: Więc pytanie: czy Bosch WLT płucze czy tylko udaje? Zależy mi na oszczędności wody, mam szambo, ale bardziej zależy mi na dobrze wypłukanym praniu.

I generalnie pytanie jeśli chodzi o zużycie wody w pralkach typu slim i dużych o tej samej pojemności - czy lepsze osiągi w "maluchach" wynikają z udoskonalonej konstrukcji czy podkręca się teraz na siłę parametry eko, w wyniku czego eko pralki płuczą gorzej?
    milax
    Level 8  
    Serwis Bosch rzekł: pralki WLT składane są w Rosji (tu nie mam problemu) i niestety mają niewymienne łożyska. Podobnie ma się sprawa z WLK. Więc nie interesują mnie już te modele. I mam problem bo z powyższego wynika, że nie znajdę dla siebie Boscha "naprawialnego", montowanego w Polsce lub Rosji, z bębnem 6kg. A jest nas do pralki tylko dwoje. 5 kg jak z doświadczenia wynikło, to czasem mało, szczególnie jeśli się chce mieć dobrze wypłukane. Są sprawdzone i chwalone Bosche WAE - mają same zalety i jedną wadę - 7kg. To dla nas rozpusta, miejsca mam w łazience jest ale po co mi taki bęben, to nieopłacalne ze względu na wodę. Ten sam problem dotyczy jeszcze jednego mojego typu - Gorenje W 7623L, fajna, naprawialna i też 7 kg. :cry: Znalazłam tu gdzieś wzmiankę o polecanych polskich 6kg Siemensach WM..E ale nie ma ich niestety w sprzedaży podobnie jak i jakichkolwiek innych mniejszych Siemensów. Dogorywa mi, świetny zresztą ( tak tak, bezawaryjny) 16 letni Ariston ładowany od góry, i jak tak dalej pójdzie, to chcąc mieć coś w miarę przyzwoitego i z 6 kg wsadem będę musiała wziąć jakiegoś ładowanego od góry Electroluxa. A czemuś nie chcem. Byłam pewna, że będzie Bosch. To co tu teraz brać, poradźcie.
    klosek78
    Level 10  
    Podbijam temat. Z racji powiększenia się rodziny szukam dużej pralki do domu do ok 2000 PLN. W grę wchodzą Bosch albo Siemens... Zastanawiam się nad Bosch BOSCH WAW24540PL. - głównym plusem jest duży 9 kg bęben. Natomiast nie wiem czy jest rozbieralny i jak z awaryjnośćią. Koledzy szanowni. Co jeszcze byście polecili jako alternatywę oraz jakie są wasze opinie i typy. Pozdrawiam. Klosek
    malgosia-viola
    Level 9  
    klosek78 wrote:
    Podbijam temat. Z racji powiększenia się rodziny szukam dużej pralki do domu do ok 2000 PLN. W grę wchodzą Bosch albo Siemens... Zastanawiam się nad Bosch BOSCH WAW24540PL. - głównym plusem jest duży 9 kg bęben. Natomiast nie wiem czy jest rozbieralny i jak z awaryjnośćią. Koledzy szanowni. Co jeszcze byście polecili jako alternatywę oraz jakie są wasze opinie i typy. Pozdrawiam. Klosek

I co kupiłeś? Jesteś zadowolony?