Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralki i lodówki (Bosch, AEG, Samsung)

lukasek5 25 Apr 2015 14:02 9807 5
    lukasek5
    Level 9  
    Witam,

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu agd, po dłuższym rozeznaniu się w temacie zastanawiam się nad następującymi modelami:

- pralka: Bosch WLK24260PL lub Bosch WLT24460PL lub AEG L72270VFL (wiem, że najlepszym wyborem byłby bosch z serii WAE, ale z pewnych niezależnych ode mnie przyczyn nie mogę się zdecydować na tę serię)

- lodówka: Samsung RB-31 FERNBSA lub Samsung RB31FERNCSA lub Samsung RB31FERNCSS lub Samsung RL56GHGIH lub Bosch KGN39VL31E lub Bosch KGN36XL32

Zależy mi na tym, żeby sprzęt działał jak najdłużej i był w miarę ekonomiczny - jeżeli ktoś zna inne pralki lub lodówki w podobnej cenie (pralka do 1500zł, a lodówka do ok 2000zł) i lepszej jakości to będę wdzięczny za sugestie. Z góry dziękuję za pomoc.
    Przemeek1988
    Level 22  
    Jeśli chodzi o pralkę BOSCH w wersji slim to lepszym wyborem jest seria WLG - te pralki mają zbiornik piorący skręcany na śruby, rozbieralny zaś seria WLK ma zgrzewany ,teoretycznie nie rozbieralny. Obie serie tj. WLK oraz WLG są produkowane w Rosji - St Petersburg. Myślę ,że jakość WLG jest taka sama jak w przypadku serii WAE ,która to jest produkowana w Polsce czyli b.dobra.
    Co do AEG to na 99% zbiornik piorący jest również nierozbieralny ,szkoda bo te pralki są naprawdę ciekawe.

Nawiązując do lodówki - tutaj nie ma jakiejś reguły ,która jest lepsza bo to naprawdę loteria. Najczęściej ulegają rozszczelnieniu średnio po około 6-8 latach, jak masz pecha to szybciej a jak szczęście to może dobije do 10 lat. W tym wypadku kierował bym się bardziej osobistymi kryteriami - czy odpowiada nam wygląd, rozplanowanie półek czy też wykonanie/ spasowanie elementów.
    Zarówno wskazany Samsung jak i Bosch będzie dobrym wyborem. Można powiedzieć ,że Samsung się specjalizuje w lodówkach ,zaś Bosch to marka sama w sobie i raczej nie wypuszcza bubli na rynek (co nie znaczy ,że nie ma wyjątków, urządzenia są projektowane i produkowane tylko przez ludzi...).
    milax
    Level 9  
    Witam,
    wracam do pytania dot. Boscha WLT24460 bo nie padło w końcu ani słowo na jego temat.
    - Gdzie montowany jest ten model?
    - Czy ma wymienne łożyska?
    - Jak tam z jego jakością bo póki co brak tutaj opinii o avantixxach.
    - Ma niepokojąco dobre osiągi jeśli chodzi o zużycie wody: 40L na cykl, 8800l na rok przy 6,5kg. Bo taki np. model slim WLK24240 zużywa odpowiednio 46l/10120L ale przy mniejszym :!: załadunku 6kg, a kolejny slim WLG24261PL ma to samo świetne zużycie wody co avantixx WLT ale.. ma 5kg wsad :!: Więc pytanie: czy Bosch WLT płucze czy tylko udaje? Zależy mi na oszczędności wody, mam szambo, ale bardziej zależy mi na dobrze wypłukanym praniu.

I generalnie pytanie jeśli chodzi o zużycie wody w pralkach typu slim i dużych o tej samej pojemności - czy lepsze osiągi w "maluchach" wynikają z udoskonalonej konstrukcji czy podkręca się teraz na siłę parametry eko, w wyniku czego eko pralki płuczą gorzej?
    milax
    Level 9  
    Serwis Bosch rzekł: pralki WLT składane są w Rosji (tu nie mam problemu) i niestety mają niewymienne łożyska. Podobnie ma się sprawa z WLK. Więc nie interesują mnie już te modele. I mam problem bo z powyższego wynika, że nie znajdę dla siebie Boscha "naprawialnego", montowanego w Polsce lub Rosji, z bębnem 6kg. A jest nas do pralki tylko dwoje. 5 kg jak z doświadczenia wynikło, to czasem mało, szczególnie jeśli się chce mieć dobrze wypłukane. Są sprawdzone i chwalone Bosche WAE - mają same zalety i jedną wadę - 7kg. To dla nas rozpusta, miejsca mam w łazience jest ale po co mi taki bęben, to nieopłacalne ze względu na wodę. Ten sam problem dotyczy jeszcze jednego mojego typu - Gorenje W 7623L, fajna, naprawialna i też 7 kg. :cry: Znalazłam tu gdzieś wzmiankę o polecanych polskich 6kg Siemensach WM..E ale nie ma ich niestety w sprzedaży podobnie jak i jakichkolwiek innych mniejszych Siemensów. Dogorywa mi, świetny zresztą ( tak tak, bezawaryjny) 16 letni Ariston ładowany od góry, i jak tak dalej pójdzie, to chcąc mieć coś w miarę przyzwoitego i z 6 kg wsadem będę musiała wziąć jakiegoś ładowanego od góry Electroluxa. A czemuś nie chcem. Byłam pewna, że będzie Bosch. To co tu teraz brać, poradźcie.
    klosek78
    Level 10  
    Podbijam temat. Z racji powiększenia się rodziny szukam dużej pralki do domu do ok 2000 PLN. W grę wchodzą Bosch albo Siemens... Zastanawiam się nad Bosch BOSCH WAW24540PL. - głównym plusem jest duży 9 kg bęben. Natomiast nie wiem czy jest rozbieralny i jak z awaryjnośćią. Koledzy szanowni. Co jeszcze byście polecili jako alternatywę oraz jakie są wasze opinie i typy. Pozdrawiam. Klosek
    malgosia-viola
    Level 9  
    klosek78 wrote:
    Podbijam temat. Z racji powiększenia się rodziny szukam dużej pralki do domu do ok 2000 PLN. W grę wchodzą Bosch albo Siemens... Zastanawiam się nad Bosch BOSCH WAW24540PL. - głównym plusem jest duży 9 kg bęben. Natomiast nie wiem czy jest rozbieralny i jak z awaryjnośćią. Koledzy szanowni. Co jeszcze byście polecili jako alternatywę oraz jakie są wasze opinie i typy. Pozdrawiam. Klosek

I co kupiłeś? Jesteś zadowolony?