Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacja E.12 Egzamin zawodowy Czerwiec 2015 Technik Informatyk

psejta3 16 Cze 2015 16:08 411747 2166
  • #1291 16 Cze 2015 16:08
    klaudiaQ444
    Poziom 10  

nazwajakastam napisał:
    Kryteria oceniania ZADANIE NR 1
    ===============================
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3025215-1020.html#14764894

Kryteria oceniania ZADANIE NR 5
    ===============================

Rezultat 1. Zamontowane moduły pamięci RAM oraz wymieniona karta graficzna
    UWAGA: Ocenę rezultatu należy przeprowadzić po informacji od przewodniczącego ZNCP o gotowości zdającego do dalszych prac montażowych. Po ocenie zamontowania modułów pamięci, należy rozpocząć obserwację wymiany karty. Obserwacja powinna zostać zakończona po osadzeniu przez zdającego zapasowej karty graficznej w odpowiednim gnieździe płyty głównej. Przebieg demontażu i montażu karty należy ocenić zgodne z kryteriami zapisanymi w Przebiegu 1
    1.1 wykonany montaż pamięci RAM, bez uszkodzenia modułów pamięci oraz bez uszkodzenia elementów płyty głównej
    1.2 zdemontowana karta graficzna zainstalowana na płycie głównej komputera lub wyłączona (w BIOSie lub w systemie operacyjnym) w przypadku gdy na wyposażeniu stanowiska jest zintegrowana karta graficzna
    1.3 zamontowana zapasowa karta graficzna (karta została umieszczona w odpowiednim gnieździe, w sposób trwały, charakterystyczny dla zestawu egzaminacyjnego, za pomocą wkrętu mocującego lub za pomocą zatrzasku, itp.)
    1.4 zainstalowane sterowniki karty graficznej (w Menedżerze urządzeń przy nazwie karty graficznej nie występuje ikona z wykrzyknikiem a urządzenie działa poprawnie)

Rezultat 2. Sporządzona specyfikacja monitora oraz dokonany wybór monitora i jego uzasadnienie
    2.1 specyfikacja monitora zawiera min. 5 elementów z wymienionych (model monitora, rodzaj monitora, częstotliwość odświeżania (pionowa/pozioma), przekątna ekranu w calach, maksymalna rozdzielczość obrazu, rok/tydzień produkcji, dostępne interfejsy wejścia/wyjścia)
    2.2 specyfikacja jest zgodna ze stanem faktycznym
    2.3 wybrany monitor C w tabeli Uzasadnienie wyboru monitora
    2.4 uzasadnienia zawiera informację, że monitor C posiada Display Port, który współpracuje z podaną kartą graficzną

Rezultat 3. Utworzone i zabezpieczone konta użytkowników
    3.1 utworzone konto należące do grupy Administratorzy o nazwie Nauczyciel
    3.2 utworzone konto z ograniczonymi uprawnieniami o nazwie Uczen
    3.3 zabezpieczone konto Nauczyciel i Uczen za pomocą silnego hasła (hasło o długości min. 8 znaków, nie zawiera całego wyrazu oraz zawiera znaki z min. trzech kategorii)
    3.4 ustawiona data wygaśnięcia konta Uczen na 15.09.2018 r.
    3.5 zablokowana możliwość zmiany hasła użytkownika Uczen

Rezultat 4. Skonfigurowany system Windows
    4.1 zainstalowany jest jedynie arkusz kalkulacyjny
    4.2 ikona folderu C:\SZKOLA jest zmieniona na gwiazdkę
    4.3 ustawiony program Defragmentator dysków tak, aby raz w tygodniu, zaczynając od najbliższej soboty, o godz. 18:00 była przeprowadzana defragmentacja dysku C: lub ustawiono w Harmonogramie zadań by raz w tygodniu, zaczynając od najbliższej soboty, o godz. 18:00 uruchamiał się Defragmentator dysków

4.4 wykonana kopia klucza HKCR rejestru systemowego, zapisana pod nazwą kopia_HKCR.reg w folderze C:\SZKOLA
    4.5 utworzona partycja podstawowa o rozmiarze 10 GB o nazwie MAGAZYN
    4.6 w tabeli Nazwa narzędzia użytego do tworzenia partycji MAGAZYN zapisana nazwa Zarządzanie dyskami lub diskmgmt.msc
    4.7 wyświetlany przed logowaniem się użytkowników tekst komunikatu o treści: Wszelkie dane znajdujące się na tym komputerze są własnością firmy XyZ

Rezultat 5. Kosztorys wykonanych prac serwisowych
    5.1 kosztorys sporządzony w arkuszu kalkulacyjnym w postaci pliku o nazwie kosztorys, zapisany w folderze C:\SZKOLA, posiada cztery kolumny: Lp., Nazwa usługi, Wartość usługi netto w zł, Wartość usługi brutto w zł
    5.2 kosztorys uwzględnia usługę: przygotowanie dokumentacji technicznej podzespołu
    5.3 kosztorys uwzględnia usługę: konfiguracja systemu
    5.4 kosztorys uwzględnia usługę: instalacja i konfiguracja programu
    5.5 kosztorys uwzględnia usługę: partycjonowanie dysku
    5.6 kosztorys uwzględnia usługę: montaż podzespołu
    5.7 w wierszach obliczenia wykonują się automatycznie po wypełnieniu elementów wiersza należącego do kolumny Wartość usługi netto w zł, a wynik obliczeń jest poprawny
    5.8 sumowanie w kolumnie Wartość usługi brutto w zł odbywa się automatycznie i wynik obliczeń jest poprawny

Przebieg 1. Wymiana karty graficznej
    6.1. demontaż/montaż karty graficznej był wykonywany z odłączonym zasilaniem jednostki centralnej, a podłączenie zasilania nastąpiło dopiero po założeniu obudowy komputera
    6.2. zdający podczas montażu karty graficznej stosował technologię montażu właściwą dla danego typu elementu i złącza na płycie głównej
    6.3. zdający podczas montażu/demontażu używał opaski elektrostatycznej
    6.4 zdający po zakończeniu wszystkich prac zostawił uporządkowane stanowisko

Dodano po 1 [minuty]:

charizard7 napisał:
    ma ktoś skany może arkusza 312[01] 0x 152 ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3025215.html

a mozna prosic rezultaty 4 i 3 zestawu?

• #1292 16 Cze 2015 16:33
    karka21
    Poziom 12  

Gdzie w tym programie SIW odczytać parametry karty sieciowej

• #1293 16 Cze 2015 16:34
    MarcelKowal
    Poziom 18  

asd1234a napisał:
    Gadałem przed chwilą z nauczycielem i on o niczym nie słyszał, więc to co wcześniej napisałem to prawdopodobnie trolling. W takim razie jutro raczej zestaw 4 a w czwartek 1.

Wątpię, że będzie im się chciało zmieniać, pewnie mają już wydrukowane.

Rok temu to samo zadanie leciało kilka dni, w tym roku już tylko jeden dzień, to może za rok co zmianę będzie co innego i asystenci techniczni (od przygotowywania kompów) się nie wyrobią :D ale co tam, CKE się nie przejmie

PS.
    W starej formule egzaminu rekordowa ilość błędów na praktycznym (przygotowanie stanowisk).
    Na E.12 i E.13 błędy - za co płacą tym ludziom?? :lol:

• #1294 16 Cze 2015 17:00
    2623544
    Użytkownik usunął konto  
  • #1296 16 Cze 2015 17:15
    klaudiaQ444
    Poziom 10  

karka21 napisał:
    Gdzie w tym programie SIW odczytać parametry karty sieciowej

zdaje mi sie ze powinno tam byc takie cos jak network adapters i wszystko w tym miejscu pisze o k.sieciowej ;)

• #1297 16 Cze 2015 17:20
    karka21
    Poziom 12  

nie widzę takiego czegoś może sciągnij program i powiec dokładniej

Dodano po 1 [minuty]:

znalazłem wielkie dzięki

• #1298 16 Cze 2015 17:32
    asd1234a
    Poziom 8  

kolejne osoby mówią o nowych arkuszach, nie wiem co o tym myślec

• #1299 16 Cze 2015 17:32
    użytkownik9
    Poziom 11  

Jak widzę każdy zestaw ma montowanie 2 pamięci ram a potem ich wymianę i porównanie.
    Tu sie nasuwa pytanie:
    Czy można je zamontować jak bądź (w slotach które się chce) czy może muszą działać w dualu i powinny być zamontowane w konkretnych slotach (o tym samym kolorze)?

mam nadzieje że u mnie w szkole nie będzie podpuchy bo ten sam kolor nie zawsze oznacza duala i trzeba zaglądać do instrukcji. Dlatego sie pytam czy wertowanie instrukcji sobie darowac czy nie.

--->
    7.2. zdający podczas montażu i demontażu modułów pamięci RAM 1 stosował technologię właściwą dla typu pamięci i złącza na płycie głównej

• #1300 16 Cze 2015 17:36
    karka21
    Poziom 12  

teraz mam pytanie o program monitor asset manager ma odczytać z niego
    - Model
    - Nazwa producenta
    - Rodzaj wyświetlacza
    Typ matrycy
    Częstotliwość odświeżania
    ja po skanowaniu w oknie display id mam kilka jakiś matryc i na pierwszych dwóch wogóle nie ma wszystkich tych informacji

Dodano po 1 [minuty]:

Kwalifikacja E.12 Egzamin zawodowy Czerwiec 2015 Technik Informatyk ]

• #1301 16 Cze 2015 17:47
    h3h3
    Poziom 7  

watpie zeby mieszali zadania miedzy zestawami, przeciez one juz chyba sa dostarczone do szkoly

• #1302 16 Cze 2015 17:49
    lukezaa
    Poziom 9  

Jak by mieszali pytania to by powstały nowe zestawy :x I nikt wam nie poda numerów zestawów bo to przestępstwo. Zawsze ktoś może donieść ładnie do CKE.

• #1303 16 Cze 2015 17:52
    h3h3
    Poziom 7  

to jest chyba jakis troll, przeciez w srodku tygodnia by nie mieszali zestawow, po pierwsze za pozno, po drugie co z tymi co by juz pisali znajac ktory beda pisac? bez sensu

• #1304 16 Cze 2015 18:18
    MarcelKowal
    Poziom 18  

lukezaa napisał:
    Jak by mieszali pytania to by powstały nowe zestawy :x I nikt wam nie poda numerów zestawów bo to przestępstwo. Zawsze ktoś może donieść ładnie do CKE.

Było wcześniej o tym na forum i ja się zgodzę z tym - skoro przysyłają arkusze a przezroczystych kopertach, to każdy może sobie podejrzeć.
    Nie nasz problem, że mają tylko 6 zadań. Niech ułożą 60 zadań i problem z głowy.
    Poza tym czy ułożą 6 czy 60 to bez różnicy - i tak będą błędy ;)
    Co innego arkusze i kryteria - tych nie można otwierać przed egzaminem.

h3h3 napisał:
    co z tymi co by juz pisali znajac ktory beda pisac? bez sensu

Hehe widzę, że wierzysz w sprawiedliwość jeszcze ;) a co było rok temu? Pierwszy rzut miał przechlapane, a kolejni tylko wchodzili z wykutym RAID5 bodajże :lol:
    Zresztą w tym roku też tak jest, pierwsi mieli gorzej, a potem już łatwizna
    Tak jak wyżej napisałem - niech ułożą 60 zadań :)

• #1305 16 Cze 2015 18:28
    karka21
    Poziom 12  

no ale jak ktoś ma zdać to zda mimo że nie miał wcześniej pytań niektórzy będą mieli pytania i tak nie zdadzą

• #1306 16 Cze 2015 18:58
    MarcelKowal
    Poziom 18  

Jasne, są głupsi i mądrzejsi, ale nie o tym rozmawialiśmy, tylko o równych szansach i poznaniu wcześniej pytań.
    Zakończmy OFF TOPIC

• #1307 16 Cze 2015 18:58
    maniak321
    Poziom 9  

Jak myślicie jaki zestaw jutro czyli w środe 17 :D ?

• #1308 16 Cze 2015 19:05
    karka21
    Poziom 12  

MarcelKowal napisał:
    Jasne, są głupsi i mądrzejsi, ale nie o tym rozmawialiśmy, tylko o równych szansach i poznaniu wcześniej pytań.
    Zakończmy OFF TOPIC

ale wiesz na innej kwalifikacji ty możesz pierwszy pisać a ktoś inny później

• #1310 16 Cze 2015 19:27
    maniak321
    Poziom 9  

A jak jest wgl szansa że będzie akurat zestaw 4

• #1311 16 Cze 2015 19:43
    karka21
    Poziom 12