Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacja E.12 Egzamin zawodowy Czerwiec 2015 Technik Informatyk

psejta3 01 Cze 2015 15:40 417252 2166
    Wojtas135
    Poziom 13  
    Niby nie wydaje się trudne. :D Jak zrobiłeś "-na koncie koordynator trzeba było ukryć pasek zadań " ? Wszedles na to konto i po prostu ukryles ? :D i jak to.. "-wyłącznie możliwości zmiany hasła dla wszystkich kont po wciśnięciu ctrl+alt+del (gpedit) " ? :D Bo na to drugie nie mam pomysłu..
  • Computer Controls
    seldo
    Poziom 12  
    Ufff... Czyli nic na ubuntu nie trzeba było robić :D

ps. Mógłbyś powiedzieć jak dokładnie ukryć pasek zadań i jak wyłączyć w gpedit możliwość zmiany hasła przez ctrl+alt+delete?

edit.
    Znalazłem usunięcie zmiany hasła po wciśnięci ctrl+alt+del.
    Wojtas135
    Poziom 13  
    Oo git :D Kiedy seldo masz egzamin ? :)
    szables
    Poziom 6  
    czy ma ktoś egzamin 8 czerwca ? ja mam 9 ( czyli wtorek) na 8:00 i czułbym się o wiele bezpieczniej wiedząc coś co będzie :c
    seldo
    Poziom 12  
    Myśle, że dowiemy sie pod koniec tygodnia albo na początku następnego.
    spiiri
    Poziom 9  
    Wojtas135 napisał:
    Niby nie wydaje się trudne. :D Jak zrobiłeś "-na koncie koordynator trzeba było ukryć pasek zadań " ? Wszedles na to konto i po prostu ukryles ? :D i jak to.. "-wyłącznie możliwości zmiany hasła dla wszystkich kont po wciśnięciu ctrl+alt+del (gpedit) " ? :D Bo na to drugie nie mam pomysłu..

Poprostu wbijasz na to konto klikasz prawym na pasek zadan ->własciwosci -> zaznaczasz opcje włacz autoukrywanie.
    Ot cała filozofia :D śmieszne ale prawdziwe tyle, że zrob to na samym poczatku tak abyś mogł pozniej sobie ustawic te hasła, żeby wymagalo zmiany przy logowaniu.

Co to wyłączenia możliwośći zmiany hasła to wchodzisz w gpedit.msc i pod konfiguracja użytkownika rozwijasz opcje "szablony administracyjne" pozniej "system" i przedchodzisz na prawo i patrzysz i masz cos takiego jak "opcje klawiszy ctrl+alt+del wchodzisz w to pozniej w Usun opcje zmiany hasła i zaznaczasz to jako podkreślam WŁĄCZONE.

A to drugie z tymi hasłami to rowniez w gpedit.msc tyle, że tutaj konfiguracja komputera ->ustawienia systemu windows ->ustawienia zabezpieczeń ->zasady konta -> zasady haseł -> i tutaj zaznaczacie opcje co do złożoności haseł i min. ilosc znakow na 8

To by było na tyle z takich "trudniejszych" rzeczy :D :D
    Wojtas135
    Poziom 13  
    Dzięki bardzo ! :D A który miałeś zestaw ? :D
    spiiri
    Poziom 9  
    Tylko, że chyba jest taki problem, że jutro będzie Zadanie 2 :/

Dodano po 4 [minuty]:

Wojtas135 napisał:
    Dzięki bardzo ! :D A który miałeś zestaw ? :D

Zadanie 3 pisałem wcześniej :D
  • Computer Controls
    Wojtas135
    Poziom 13  
    Ja i tak pisze dopiero chyba 24/25, wiec mam nadzieje że bd znał wszystkie zestawy :)
    A sorki, nie zauważyłem :D
    spiiri
    Poziom 9  
    Hahah całkiem prawdopodobne, ale pewnie i tak dadzą Ci inny zestaw :D
    Wojtas135
    Poziom 13  
    No zobaczymy :D Mam nadzieję, że nie będe miał nic z linuxa...
    spiiri
    Poziom 9  
    Najwyżej dostaniesz zainstalować Linuxa obok Windowsa, jakies prawa w Linuxie, troszke pobawić sie w terminalu i będzie :D haha
    Wojtas135
    Poziom 13  
    Z takimi rzeczami bym sb poradził (chyba), ale mysle że jeśli będzie, to dadzą coś trudniejszego, a u mnie w klasie linux to masakra... moze zdadza z 3 osoby na 35..
    spiiri
    Poziom 9  
    Nie no śmieje sie, nie sądze zeby dali coś z Linuxa :D myśle, że max to ten bootowalny pendrive w LinuxLive
    mertens50
    Poziom 1  
    Wie ktoś moze mniej wiecej co bedzie jutro?
    Obs3rw4t0r
    Poziom 7  
    Pewnie do końca tego tygodnia będzie ten arkusz 2
    seldo
    Poziom 12  
    Ja mam nadzieje, że ktoś da jakieś info w przyszłym tygodniu przed środą ;p
    Skysior
    Poziom 2  
    spiiri napisał:
    stworzenie bootowlanego pena z Ubuntu

Jaki dali program do stworzenia tego pena? Czy to może była wersja live Ubuntu?
    seldo
    Poziom 12  
    Dają linuxLive usb creator.

Ps. Ile dać w 3 kroku tworzenia? W FAQ pisze, że 300mb wystarczy.
    UnnamedV
    Poziom 8  
    Jak się da 100MB to też idzie, słyszałem że wystarczy żeby tam dać więcej niż 0 :D
    frezen
    Poziom 12  
    Jak dokładnie zrobić szyfrowanie pliku w tym programie FileSecureFree. Wystarczy w File Encryptor dodać plik zabezpieczyć go hasłem i tyle? Czy jak?
    spiiri
    Poziom 9  
    frezen napisał:
    Jak dokładnie zrobić szyfrowanie pliku w tym programie FileSecureFree. Wystarczy w File Encryptor dodać plik zabezpieczyć go hasłem i tyle? Czy jak?

Dokładnie tak, dodajesz plik poźniej klikasz "encrypt" bodajże i wpisujesz hasło 123456 (tak bylo na egzaminie) i tyle
    robert609
    Poziom 7  
    spiiri napisał:
    Tylko, że chyba jest taki problem, że jutro będzie Zadanie 2 :/

Może ktoś napisać co było w zadaniu nr 2
    Wojtas135
    Poziom 13  
    No wlaśnie :D Bo aktualnie znamy tylko zadanie 3 :D
    Wojtas135
    Poziom 13  
    spiiri Napisał tylko 3, a gdzie 1 ? :D Przeoczylem cos ?