Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pionner vsx 521k+ DAP 900 czy to zagra?

borek1209 25 Apr 2015 14:54 2352 47
    borek1209
    Level 14  
    Słyszałem o problemach z podłączeniem amplitunera i końcówki czy może orientuje się ktoś jak by to wyglądało w tym przypadku
    Z tego co wiem bo posiadam pionner jest mało basowy czy nie odbije się to na poziomie basu?
    Zestaw to pionner vsx 521k+ DAP 90 + Tonsil Zeus
    Kaczor_84
    Level 31  
    Podstawowym problemem będzie odpowiedni interkonekt, bo dla złącz RCA-XLR są dwa sposoby połączenia - tu więcej info.
    Niektórzy szamani z audiostereo twierdzą również, że pogorszy się dynamika dźwięku, ale wygląda na to, że ponownie - nie wszyscy słyszą różnicę (post #9). ;)
    borek1209
    Level 14  
    Dla mnie najwiekszym problememjest toczy w ogole jest sens podłaczania apli do Dap..
    Pytam gdyż posiadam juz ampli izastanawiam sie czy go sprzedac czy zostawic w mysl dzieku stereo i ew.tunera
  • Helpful post
    Kaczor_84
    Level 31  
    Zeusów nie podłączysz bezpośrednio do Pioneera, gdyż wymaga on głośników o impedancji min. 6Ω (Zeus ma 4Ω). Łącząc w ten sposób ryzykujesz spalenie końcówki mocy w amplitunerze. DAP jako stopień końcowy nie byłby zły, gdyby nie fakt, że to końcówka estradowa, więc niekoniecznie audiofilska ;) Tym niemniej nie powinno być bardzo źle, tym bardziej, że DAP to już nieco wyższa półka ;) Jedynym problemem mogą być wentylatory.

Amplituner w tym układzie pracuje jako przedwzmacniacz. Nie rozwinie on co prawda pełni możliwości, ale jego sprzedaż i zakup w jego miejsce preampu uważałbym jednak za chybione. Tym bardziej, że po podpięciu do niego głośników surround oraz źródła 5.1 masz możliwość skompletowania całkiem porządnego systemu Home Cinema.

Pozostaje wykonanie interkonektów amplituner-końcówka mocy. Z uwagi na to, że DAP obsługuje wejście asymetryczne, sugerowałbym wykonanie kabli RCA-TRS (zgodnie z instrukcją DAP, strona 6, podpunkt b)). Zabawa w XLR nie da ci nic, poza wysokimi kosztami.
    borek1209
    Level 14  
    Wielkie dzięki za odpowiedz w takim razie ampli zostaje jeśli chodzi o podłączenie to muszę się jeszcze dokształcić w tym co napisałeś i pewnie niedługo zadam kolejne pytania.
    Myślałem że do podłączenia wystarczy jakiś prosty kabelek a tu niespodzianka.

Mam jeszcze jeden problem z pionnerem mianowicie 1 kanał tylny lewy gra ciszej niż inne i nie jest to wina ustawień sprawdzałem i resetowałem też ampli co może być przyczyną?? głośniki tez ok zamieniałem. Słychać z niego dźwięk ale bardzo cicho.

Jeszcze taka sprawa jak bym chciał zrobić sobie 5.1 na bazie tego ampli,dapa i zeus to jak podłączyć dwa tylne i środkowy głośnik do ampli?

Dodano po 7 [minuty]:

Czy w przypadku ADS LX 500 lub 800 zamiast DAP 900 będzie jakaś różnica w podłączeniu?
    Kaczor_84
    Level 31  
    borek1209 wrote:
    Jeszcze taka sprawa jak bym chciał zrobić sobie 5.1 na bazie tego ampli,dapa i zeus to jak podłączyć dwa tylne i środkowy głośnik do ampli?

Do amplitunera podłączasz bezpośrednio głośniki surround i centralny. Pod wyjście RCA "output" podłączasz końcówkę mocy i pod nią Zeusy.

borek1209 wrote:
    Mam jeszcze jeden problem z pionnerem mianowicie 1 kanał tylny lewy gra ciszej niż inne i nie jest to wina ustawień sprawdzałem i resetowałem też ampli co morze być przyczyną?? głośniki tez ok zamieniałem. Słychać z niego dźwięk ale bardzo cicho.

Przejrzyj podpięte tematy i zadaj pytanie w tym dziale.

borek1209 wrote:
    Czy w przypadku ADS LX 500 lub 800 zamiast DAP 900 będzie jakaś różnica w podłączeniu?

Nie, schemat podłączeń jest ten sam.
    borek1209
    Level 14  
    Odgrzebuje temat bo pojawil sie problem lub moze cos ja zle robie, wybor padl na koncowke mocy reloop 1402 ale moj amplituner stwarza problemy.
    z tyłu jest wyjscie Pre out ( sur.back/front height) o co z tym chodzi w zaden sposob nie chce sygnal tamtedy wyjsc cos trzeba ustawic czy kabelki jakos inaczej powpinac?
    Jak juz podepne Pioneera vsx521k do koncowki czyli
    -wchodze z DVd Analog output
    - wpinam sie do Dvd In w pioneer i z niego Dvr/Brd out do koncowki gra wszystko ale niema mozliwosci regulacji glosnosci z pioneera i zmiany parametrow audio np.stereo alc ,ex itp nic nie zmienia dzwiek jest wciaz taki sam. Zalezy mi najbardziej na tym zeby moc wlynac na dziek .
    intenso
    Level 39  
    Namieszali Ci w Głowie, i napisali kosz bzdur, ze swoim sprzętem możesz mieć albo kino albo stereo,
    Wyjscia Pre Out o których piszesz są dla dodatkowych kanałów efektownych, 5.1 z tego sprzętu uzyskasz jedynie z samego amplitunera.
    Aby mieć dzielone systemy ze sobą spięte w Twoim przypadku musisz mieć wyjście Pre Out Front L i R w amplitunerze, takie wyjścia posiada np.Pioneer VSX 924
    Czeka Cie przepinanie kabli gdy chcesz obejrzeć film lub pograć na zeusach.

Nie masz regulacji z poziomu ampli ponieważ to nie jest wyjście Pre Out tylko Out Put
    Zeby uaktywnić (włączyć) sur.back/front height musisz przeprowadzić kalibracje lub włączyć to w ustawieniach głośników.
    borek1209
    Level 14  
    Kolego intenso jak to ustawic zeby miec mozliwosc chociaz wplywu na dzwiek chodzi mi o zmiane ustawien stereo/stereo alc/ dolby/ nero miusic itp teraz zmziana na cokolwiek nic nie daje dzwiek ciagle taki sam, jak podlaczam zeusy do ampli to wszystko ladnie gra .... juz nie mowie o zmianie poziomu glosnosci ale chociaz to
    intenso
    Level 39  
    Chcesz aby na zeusach podpiętych pod końcówkę a końcówkę pod ampli było słychać różnice w dźwięku gdy na ampi zmieniasz tryby dźwięku?
    borek1209
    Level 14  
    Dokladnie bo teraz jak zmienziam nic sie nie dzieje dzwiek jest taki sam, a tam jest taki fajny tryb stereo alc idealnie mi pasuje pod zeusami. ( wiem bo sprawdzalem jak podpinalem je pod amp) teraz jest tak ze tylko sygnal prze hodzi przez amplituner i tyle
    Dvd-amp-koncowka- zeus ( z czego ampjest tylko jak przedluzka do kabla)
    intenso
    Level 39  
    Nic dziwnego że się nic nie zmienia, końcówka powinna być podpięta po Pre Out dla kolumn frontowych,A czy przy włączonym trybie Stereo Alc wszystkie kolumny graja to samo?
    borek1209
    Level 14  
    Hmm jak mam podpiete pod te oszukane pre out to niema dzwieku w ogole bez znaczenia co ustawie w ampli , w trybie stereo alc, zwykle stereo i stereo ex... itp gdzie roznice w dzwieku sa ogromne nic sie nie zmienia.
    jak powinienem poprawnie podlaczyc ten sprzet?
    Dysponuje
    Ferguson ariva Hd ale niepamietam modeu dokladnie
    Pioneer vsx521K
    RELOOP 1402
    2X KABEL OPYCZNY
    2x kabel chinch
    intenso
    Level 39  
    Chodzi mi o to czy jak włączysz ten tryb stereo to czy graja ci wszystkie kolumny podpięte pod amplituner?
    borek1209
    Level 14  
    A spoko podpiete sa tylko zeusy pod koncowke
    intenso
    Level 39  
    Zrób tak, podepnij końcówkę pod pe out dla sur back, w ustawieniach głośnikóww ampli włącz sur back yes x2, pobaw się rożnymi ustawieniami dźwięku np,Dolby Prologic IIx i sprawdź to stereo o którym wspominasz.
    borek1209
    Level 14  
    Pod ampli niema nic wiecej podpietego, mi zalezy tylko na tym zeby na koncowke puscic sygnal taki jak ustawie na ampli ..
    jak podepne kabelkiem np tablet pod koncowke to moge robic co chcem ale musi byc bezposrednio podpiety bo jak juz go podlacze do ampli to ta sama sytuacja nic sie w dzwieku nie zmienia
    intenso
    Level 39  
    Ja wszystko to rozumiem i mnie to wcale nie dziwi że nie działa, zrób tak jak napisałem w poście wyżej.
    borek1209
    Level 14  
    Jutro zobacze i dam znac, chcialem zeby ampli zostal bo filmy czasamitez sie oglada ale bez mozliwosci zmiany ustawien to jest do niczego

Dodano po 1 [minuty]:

Jest znaczenie czy sygnal z dvd idzie optycznym czy cinch? Na wyjsciu w ampli?
    intenso
    Level 39  
    Zależy jaki ampli i jaki Dvd, w Twoim wypadku kabel cyfrowy czyli optyczny.
    borek1209
    Level 14  
    Kolego intenso sprawdzilem wszystkie mozliwe ustawienia i podlaczenie, pod wyjciem pre out dla F heigh czy sur back dzwiek jest wyciszony widac ze to tylko dla dodatkowych glosnikow jest mozliwosc regulacji glosnosci ale gra to prawie bez basu.
    Jak podepne pod inne wejscie i wyjde out z amplitunera dzwiek przechodzi ale niema mozliwosci korekcji cz regulacji glosnosci tak samo z wejsciem z przodu portable i tam wietym telefonem z mp3.
    Co radzisz zrobic bo juz wiem ze nieda sie kozystac z kina i mp3 amplituner sprzedam.
    Co kupic w to miejsce zeby nie zrobic babola, jakis korektor mikser.?
    Jeszcze taka sprawa jak podlaczam mp3 jest za cicho glosniki nie rozwijaja pelni mocy, jak podlacze do dvd i je podglonie jest wiekszy kop..
    borek1209
    Level 14  
    A jakis Mikser lub cos podobnego zeby miec mozliwosc utawien tonow itd?
    intenso
    Level 39  
    Wyżej podałem Ci link do amplitunera, po co Ci mikser a co z kinem?W takim amplitunerze masz już dobrze rozbudowany EQ.
    borek1209
    Level 14  
    Fajne sa tylko ja juz kasy niemam moze znajde kupca na swojego za jakies 700zl, a dziecko sie niedawno urodzili i moge nie dozbierac chwilowo reszty, ja i tak uzywalem go do stereo gdyz posiadam i tak 2 glosniki zeus.
    Zalezy mi najbardziej na muzyce.
    intenso
    Level 39  
    To kup odtwarzacz cd i jakiś korektor graficzny, a ampli sprzedaj.
    borek1209
    Level 14  
    Z odtwarzaczem nie problem tylko z korektorem, mam narazie mala wiedzie co sie oplaca brac anie chcem wiecej kasy wywalic w bloto
    intenso
    Level 39  
    To najlepsze rozwiązanie w Twoim przypadku a z drugiej strony dzięki amplitunerowi mógłbyś regulować głośność a tak to czeka Cie bieganie do końcówki :)
    borek1209
    Level 14  
    No to wlasnie jest uciazliwe, jest jeszcze opcje z Dvd bo takm jak koncowka jest podlaczona to moge regulowac ale nie posiada ono korektora przez co dzwiek jest plaski ladnjej bylo juz z pioneera czy tel.(ale tu zacicho jak by sygnal zaslaby)
    Kaczor_84
    Level 31  
    W takim układzie powinieneś zaopatrzyć się w konwerter audio RCA podłączany pod wyjścia głośnikowe, pozwala wyprowadzić sygnał liniowy wraz z wszystkimi efektami wprowadzanymi przez amplituner.
    Konwerter podłączasz pod wyjścia głównych głośników w amplitunerze, a sygnał z wyjścia konwertera podajesz na wejście w końcówce mocy.